PDA

View Full Version : سوال: زیر آیتمهای منو در Google chrome زیر banner سایت قرار میگیره

majid784
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:23 صبح
سلام دوستان
من توی سایت یک منوی افقی دارم و زیر آن یک banner که فلش هست قرار داره. در Google chrome زیر آیتمهای منو زیر اون banner میرند. با این که z-index مربوط به div ای که user control بنر در اون قرار داره رو مقدار 1- دادم، بازم مشکل حل نشد. چیکار باید بکنم؟

Saber Mogaddas
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:48 صبح
سلام
یا به زیر منو که ul هست z-index:1000; بده یام به کل div منو z-index:1000; بده..برای اینکه z-index کار کنه پیشش از position:relative; استفاده کن..
موفق باشی..

majid784
سه شنبه 01 آذر 1390, 13:23 عصر
برای اینکه z-index کار کنه پیشش از position:relative; استفاده کن..
میشه بیشتر توضیح بدی position چی رو relative بدم؟
position رو برای div حاوی منو relative دادم اما کار نکرد. بعد یه چیز دیگه این که منو و آیتمهاش رو داره از دیتابیس میخونه و میسازه.

Saber Mogaddas
سه شنبه 01 آذر 1390, 13:36 عصر
سلام
مشکلی نیست از DB هم بخونه در هر صورت داخل DIV هست ..
به این DIV دستورات زیر رو اضافه کنید..

position:relative;
z-index:1000;

چرا اینکارو کردیم..
چون Z-index بدون position کار نمی کنه position:relative; رو ست کردیم که هم منو تغییر نکنه و هم z-index کار کنه جواب بده و باعث شه منو و زیر منو ها رو همه ی اشیا صفحه باشه..
اگه مشکل حل نشد کد هاتونو ضمیمه کنید تا ببینم مشکا چیه..
موفق باشی..

majid784
سه شنبه 08 آذر 1390, 18:15 عصر
آقا اون کدها چون طولانی بود و یکی از پروژه های شرکت بود نمیتونستم بفرستم ولی الان یه پروژه تستی درست کردم که هم توی Google chrome و هم توی IE همین مشکل براش پیش میاد. من در Master page یک منو و یک banner دارم. آیتمهای منو میره زیر بنر. با این که برای div حاوی منو ،
position:relative;
z-index:1000;
را گذاشتم.
اگه بتونین مشکلمو حل کنین. خیلی ممنون میشم.78519

Saber Mogaddas
سه شنبه 08 آذر 1390, 19:07 عصر
سلام
فلش و چرا تو user control گذاشتی؟ میزاشتی تو master داخل یه دیو با طول و عرض مشخص..chrome اصلا این فلش رو نمی بینه جالبه!..
این کارو امتحان کن..
کلا منو رو بردم بالای همه محتویات بازم نشد..انگار اصلا این تگ flash شمارو نمیبینه..