PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن محدوده هفته جاری pdc

royasaz_bam
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:02 صبح
با سلام در توابع موجود در اکتیوکس pdc تابعی وجود دارد که شماره هفته جاری را نمایش میدهد آیا با ترکیب توابع راهی برای بدست آوردن محدوده هفته جاری وجود دارد به طور مثال "1390/08/07 الی 1390/08/17 "

emami.sie
سه شنبه 01 آذر 1390, 11:46 صبح
با سلام در توابع موجود در اکتیوکس pdc تابعی وجود دارد که شماره هفته جاری را نمایش میدهد آیا با ترکیب توابع راهی برای بدست آوردن محدوده هفته جاری وجود دارد به طور مثال "1390/08/07 الی 1390/08/17 "

در نمونه زیر موردی که می خواید رو اضافه کردم
یک قسمت هم با توجه به شماره هفته ورودی قرار دادم، فقط ابتدا باید شماره هفته مورد نظرتون رو توی فیلد سفید پایین فرم وارد کنید بعد دکمه تکمیل اطلاعات زیر رو بزنید.
ضمنا همینجا جاداره از تهیه کننده این توابع کارا و مفید تشکر کنم
موفق باشید
یا علی

emami.sie
چهارشنبه 02 آذر 1390, 07:09 صبح
با سلام خدمت جناب پیروز مهر
همینجا از مدیران سایت عذر خواهی میکنم، شاید جای طرح این سئوال اینجا نباشه...
راستش من اکسس رو تفننی کار می کنم و بیشتر سرو کارم با اکسل و پروجک هستش، خیلی دلم می خواد که بدونم چه جوری می تونم از این توابع در این نرم افزار ها استفاده کنم...
فقط اگه از هر کدوم یک نمونه بذارید (فقط با یک نوع از توابعتون) ممنون میشم...
موفق و پیروز باشید
یا علی

emami.sie
پنج شنبه 03 آذر 1390, 07:01 صبح
سلام دوست من

متاسفانه امکان پاسخگویی به سئوالات مرتبط با SQL وجود نداره , میتونید سئوالی مشابه در خصوص نحوه به کارگیری یک تابع فرضی رو در داخل SQL , در داخل تاپیکی که در بخش اعلانات وجود داره مطرح بفرمایید تا دست اندرکاران پاسخگو باشند

موفق باشید

با سلام
ببخشید، من استفاده از توابع PDC در Excel و Microsoft Project مد نظرم بود و چیزی در مورد SQL مطرح نکردم... چون توی متنی که توی سایت اصلیتون نوشته بودید اشاره ای هم به امکان استفاده از این توابع در کل مجموعه آفیس کرده بودید، به همین خاطر من خواستم راهنمایی بفرمایید.
با تشکر از لطفتون
یا علی

wolfstander
پنج شنبه 03 آذر 1390, 08:21 صبح
سلام
در مورداستفاده از توابع فارسی تو اکسل، شما میتونید از توابع آقای میدانی استفاده کنید
در سایت
www.farsaran.ir
به صورت رایگان هست و همون امکانات pdc رو داره
در مورد مایکروسافت پراجکت هم شرکت ادسافت فارسی ساز و توابع تاریخش رو نوشته که باید هزینه کنید و لایسنس اون رو بخرید
به صورت رایگان جایی وجود نداره
البته تا دو سه ماه پیش که من خودم دنبالش بودم
موفق باشید

emami.sie
پنج شنبه 03 آذر 1390, 08:43 صبح
با تشکر از جواب دوستان
ببینید من خودم در حال حاضر توی اکسل از توبع آقای میدانی استفاده می کنم ، برای پروجکت هم یه مبدل پیدا کردم، اما خیلی دوست داشتم یه سورس جامع داشته باشم و در کل مجموعه آفیس از همون استفاده کنم...
نمونه اکسلی هم که آقای پیروز مهر فرمودند رو من نمی بینم... :لبخندساده:
لطف کردید
یا علی

emami.sie
پنج شنبه 03 آذر 1390, 09:25 صبح
نمونه فراموش شده بود

وقتی امکانات PDC رو داره , رایگانه و متن باز هستش , دیگه بهتر از این چی میشه
من متاسفانه تا امروز اون رو تست نکرده بودم , پروزه PDC کلا متوقف میشه

موفق باشید

همونطور که دوستمون فرمودند این توابع در اکسل استفاده میشه، که البته در اکسس هم مانند همون Add-ins وجود داره و قابل استفادست اما اکتیوایس شما برای اکسس بسیار کامله و به نظر من بسیار کاربردی تر هستش...
موفق و پیروز باشید
یا علی