PDA

View Full Version : سوال: مشکل با اندازه برنامه (نمایش در رزولیشن های مختلف)

mehrdad1991h
سه شنبه 01 آذر 1390, 12:43 عصر
سلام
دوستان من چه کنم
اومدم برنامه نوشتم با رزولیشن خودم 1280x1024
حالا بقیه که میخوان استفاده کنن اصلا پایین و بالا برنامه معلوم نیس فقط قسمت وسط فورم مشخصه
الان من چی کار میتونم بکنم که برنامه اتوماتیک اندازش یکم کوچیک بشه تو رزولیشن های دیگه یا چجوری میتونم همه تکست باکس ها و فروم و کلا همه چیز داخل فرم را به یه اندازه ی خاصی کوچیک کنم ؟

یه راهنمایی بکنید من باید چی کار کنم الان
تو رزولیشن من برنامه درسته و حدودا ارتفاش 2/3 صفحه دسکتاپ و عرضش 1/4 صفحه دسکتاپ را میگیره
ولی یه رزولیشن دیگه که داده بودم ببینه عکس گرفته بود
عرض نصف صفحه دسکتاپ و ارتفاع از صفحه دسکتاپ بیشتر شده بود جوری که نه پایینش معلوم بود نه بالاش

حالا نمیخوایم طرف بره رزولیشن عوض کنه تا درست ببینه ((در این مورد بالاترین رزولیشن طرف همین بوده که برنامه را توش نمیتونه درست ببینه ))
میخوایم خود برنامه یا کوچیک تر بشه یا یه جوری بالاخره درست نشون داده بشه براش
باید بشینم دستی تک تک تکست باکس ها و دکمه ها و... را کوچیک تر کنم ؟

چی کار کنم

zarrinnegar
سه شنبه 01 آذر 1390, 12:56 عصر
اول از همه استادنارد رزولوشنت رو بزار 1024*768

بعدش باید تصویر فرمت رو ببینم تا بگم چیکار کنی

بعدش از usercontrol استفاده کن و خاصیت anchor اونها رو باید set کنی

بعد ابزار هاتو توی panel یا groupbox بزار و اونهارو هم جوری تنظیم کن که با تغییر سایز فرم یه جور دیده شن

دیگه باید نمونه برنامه برات بزارم تا بهتر متوجه بشی

mehrdad1991h
سه شنبه 01 آذر 1390, 19:54 عصر
تصویر فرمت را باید ببینم یعنی چی ؟

من برنامم را تست کردم فقط مشکل برا رزولیشن 700x800 یا کمتر پیش میاد البته رو سیستم من اینجور بود
حالا من چی کار باید بکنم ؟ همه چیز میزای این فورم تو گروپ باکس هستند یکی دوتا تکست باکس هیچ جا نیس
البته همه چیز تو tabControl هست

system32
سه شنبه 01 آذر 1390, 22:11 عصر
سلام:

به راحتی توسط خاصیت Anchor قابل تنظیمه.

ArashRoshan
سه شنبه 01 آذر 1390, 22:20 عصر
اگه می تونی از WPF استفاده کن ، در اون صورت هیچ مشکلی نداری .

mehrdad1991h
چهارشنبه 02 آذر 1390, 02:17 صبح
ببخشید دوباره سوال میپرسم
ولی میشه بگید باید با خاصیت Anchor چی کار کنم ( دورش 4 تا خطه همه را فعال کنم یا غیر فعال ؟) بعد باید برای تک تک مثلا تکست باکس ها این کارا بکنم ؟ یا فقط برا tabControl بکنم کافیه ؟
بعد طرف من میگه رزولیشنش 1024x1280هس ولی براش بد نشون میده ( من خودم گفتم حتما اشتباه میکنه و رزولیشن را الکی یا ... گفته چون برا من با همین رزولیشن عالیه !!!
در غیر اینصورت امکان داره درصت بگه ؟)

سپاس و پزش برای سوالات مبتدی

محمد فدوی
چهارشنبه 02 آذر 1390, 03:04 صبح
خیلی سادست...
فقط این نکته رو بدون خط Anchor در مورد کنترلت در هر سمتی که باشه فاصله ی کنترلت از اون سمت همواره ثابته...
مثلا یه Button داری تو نقطه ی 100, 100 و در Top, Left, Right خاصیت Anchor رو روشن کردی حالا اگه پنجرت رو تغییر اندازه بدی فاصله از بالا همواره 100 میمونه و از پایین کنترلت هیچ تغییری نمیکنه و طبق گفته ی قبلیم چون Right, Left هم روشنه در راستای طولی اندازش تغییر میکنه...

دو تا نکته رو هم بگم:
1- اگه خواستی کنترلت همه ی فضای والدش رو پر کنه از Dock استفاده کن
2- همه ی کنترل هاتو باید همین جوری درست کنی... D:

اگر متوجه نشدی بگو تا یه پروژه واست بذارم...