PDA

View Full Version : گفتگو: همراهی برای ساخت مسنجر تحت اینترنت

alimanam
سه شنبه 01 آذر 1390, 21:18 عصر
با سلام

من چندی قبل به دنبال نوشتن مسنجری بودم که تا اندازه ای هم موفقیت آمیز بود ولی به دلیل اینکه کل بار برنامه نویسی و طراحی بر عهده خودم بود نتونستم تکمیلش کنم . برنامه تقریبا خوب بود ولی در ارسال و دریافت پیغام کمی کند بود ( در حد 4-3 ثانیه طول میکشید تا ارسال کنه ) تصمیم گرفتم روش رو به کلی عوض کنم و به سمت سوکت برم که به نظرم خیلی بهتره تا روش استفاده از دیتابیس ! برای اینکه استارت کار رو بزنم برای تست اولیه از نتیجه کاری که الان دارم روش کار میکنم از دوستان میخوام که این برنامه کوچک رو تست کنن . مرسی

http://20uploads.com/images/1390/azar/13219808191.jpg

ورژن 1.1

نکته : در انتشار برنامه توجی به اینترفیس نشده و بیشتر عملکرد و یافتن باگ ها و معایب مورد توجه قرار گرفته .

http://20uploads.com/images/1390/azar/13221286111.jpg

hosaini
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:33 صبح
دانلود نمیشه

alimanam
چهارشنبه 02 آذر 1390, 17:28 عصر
با سلام

دانلود نمیشه یعنی چی دانلود نمیشه من تست کردم مشکلی نبود . شایدمشکل از مرورگار شما باشه از یه مرورگر دیگه امتحان کنین .

موفق باشید ./

سوداگر
چهارشنبه 02 آذر 1390, 20:48 عصر
سلام
دانلود میشه ولی بفرمایید فایل exe چه ربطی به سیشارپ داره؟ برنامه چطوری کار میکنه؟! نه نام کاربری، نه کلمه عبور؟ همینجوری کانکت میشه؟ (قراره با کی چت کنه؟)
در ضمن باید بگم، قبلا هم گفته بودم اینجور برنامه ها رو سورسش رو بذارین، ناسلامتی اینجا سایت برنامه نویس است نه ...دانلود!
موفق باشید.

سوداگر
چهارشنبه 02 آذر 1390, 22:23 عصر
خوب من و آقای alimanam یه چت مختصر انجام دادیم و برنامه خوب کار میکرد ولی یه سوال دارم:
اگه 10 نفر کانکت بشن، پیام ها برای هر 9 نفر ارسال میشه؟

alimanam
چهارشنبه 02 آذر 1390, 22:31 عصر
با سلام

اگه 10 نفر کانکت بشن، پیام ها برای هر 10 نفر ارسال میشه؟

آره این برنامه الان دقیقا مثل یه چت روم هستش یعنی هر تعداد کاربر اگه بهش متصل بشه همه میتونن IM همدیگه رو ببینن . من در همون گفتگوی کوتاه به شما گفتم که فعلا این برنامه برای کسب اطیمنان بنده برای درستی اتصال مخصوصا کاربرای ADSL دار و همینطور کاربرای وایمکس هستش که کمی باید در این زمینه دقت کرد . در گام های بعدی نوشتن هسته اصلی برنامه و ایجاد محیط کاربری و ایجاد چت روم ها و همینطور چت صوتی و تصویری خواهم کرد البته من در ابتدای تاپیک عرض کردم که دوستانی که علاقمند هستن حتما تو این زمینه ازشون استقاده خواهم کرد .

موفق باشید ./

sadra_r2235
چهارشنبه 02 آذر 1390, 23:31 عصر
سلام آقا ممنون از برنامت خیلی خوبه .
فقط لطف میکنی بگی برنامه چطوری کار میکنه ؟
منظورم اینه که تو شبکه lan کار میکنه یا با اینترنت؟

sobaisobai
پنج شنبه 03 آذر 1390, 00:11 صبح
سلام
خیلی خوب بود
اقا اگه بشه سورسش رو هم بذاری بهتر میشه

alimanam
پنج شنبه 03 آذر 1390, 00:16 صبح
با سلام

منظورم اینه که تو شبکه lan کار میکنه یا با اینترنت؟

این برنامه تحت اینترنت نت هستش یعنی هرکسی میتونه باهاش وارد بشه و به سرور متصل بشه . الان هم میتونین تست کنین .

اقا اگه بشه سورسش رو هم بذاری بهتر میشه

سورس که فعلا نمیشه ( به صورت عمومی منظورمه ) اما از دوستان علاقمند میخوام اگه دوست دارن تو برنامه نویسی این نرم افزار سهیم باشن .

موفق باشید ./

سوداگر
پنج شنبه 03 آذر 1390, 00:22 صبح
اما از دوستان علاقمند میخوام اگه دوست دارن تو برنامه نویسی این نرم افزار سهیم باشن .
خوب شما از داخلش بیشتر خبر دارید و به کمبودهای آن آگاه تر هستید، لیست این کمبود ها را تشریح بفرمایید، اگر توانستیم کمک می کنیم.

mg_mahyar
پنج شنبه 03 آذر 1390, 00:33 صبح
فکر کنم سورس برنامه رو قبلا گزاشته بودید هم کلاینک و هم سرور
اگر بشه باهاش بازی کرد من هستم. یه چیزی شبیه تخته نرد ویندوز که زیرش چت داره و بالاش بازی

Sp|R|T
پنج شنبه 03 آذر 1390, 01:18 صبح
این که خیلی سادس :متفکر:

تا چند روز آینده ساخت مسنجرم به اتمام میرسه

امکانات:

عضویت؛ از خوده برنامه + وب سایت
دارا بودن دو دیتابیس؛
چت روم
چت خوصوصی
آف
اَدد
ایگنور
کنفرانس
نشان دادن آب و هوا منطقه خود
آواتار
وویز(در حال ساخت)
وب(در حال ساخت)
گیم سرور(در حال ساخت)
موزیک
فیلم
تی وی

چیز دیگه ای به ذهنم نرسیده و گرنه اضافش میکردم :متفکر::متفکر:

amirzandi
پنج شنبه 03 آذر 1390, 10:00 صبح
سلام
من هم دارم برنامه ای برای چت می نویسم با استفاده از Socket ها. فقط می خواستم بپرسم که این مسنجر شما کاربر را لاگین می کنه یا فقط از کاربر نام کاربری می گیرین؟

در ضمن خوشحال می شم باهم همکاری کنیم.

ممنون

alimanam
پنج شنبه 03 آذر 1390, 12:26 عصر
با سلام

تا چند روز آینده ساخت مسنجرم به اتمام میرسه

خیلی خوشحالم که داره تموم میشه ایی شاا.. که موفق باشید در ضمن امکانات خیلی خوبی داره فقط یک نکته سعی کنین خیلی خیلی متفاوت باشه تا بهتر جا بیوفته . :لبخندساده:

فقط می خواستم بپرسم که این مسنجر شما کاربر را لاگین می کنه یا فقط از کاربر نام کاربری می گیرین؟

دوست خوبم من در ابتدای تاپیک عرض کردم که هدف از ارائه این برنامه کوچک تنها و تنها بدست اوردن اطلاعاتی در زمینه موفقیت اتصال انواع کانکشن ها می باشد تا از ابتدا درصد موفقیت اتصال به سرور رو بدست بیارم آخه خیلی وقتها کاربرانی که از +ADSL یا وایمکس ایرانسل استفاده میکنن مشکلاتی پیش میومد .

در ضمن خوشحال می شم باهم همکاری کنیم.

بنده نیز خوشحال میشم سهمی داشته باشین فقط زبان برنامه نویسی و تجربه کاریتون رو واسم به صورت خصوصی ارسال کنین تا بیشتر آشنا بشیم .

موفق باشید ./

alimanam
پنج شنبه 03 آذر 1390, 13:06 عصر
با سلام

ویرایش 1.1 منتشر شد برای دریافت برنامه از پست شماره یک استفاده کنید ( فایل ضمیمه دومی )

در این ویرایش :

گفتگوی خصوصی بین افراد آنلاین
نمایش افرادی که در چت روم هستن
ذخیره گفتگو ها

دوستانی که علاقمند به برنامه نویسی این مسنجر هستن لطفاً فقط به صورت خصوصی پیغام بدن و در این تاپیک پست ندن . از دوستانی که تست میکنن می خوام که پیشنهادات و باگ های احتمالی رو در همین تاپیک بدن تا هم من هم دوستان دیگه استفاده کنیم .

موفق باشید ./

parsa lotfy
شنبه 14 شهریور 1394, 19:45 عصر
میشه سورس این برنامه رو بزارین ؟

راستی...

چرا از وب سرویس استفاده نکردین؟