PDA

View Full Version : سوال: علت لود نشدن ADODC و راه حل اين مشكل

RezaS_1354
سه شنبه 01 آذر 1390, 23:34 عصر
سلام
من چند وقت پيش يك لپ تاپ گرفتم و ويندوز XP-SP3 كه توي PC ميريختم و خيلي خوب هم كار ميكرد را خواستم در لب تاپ نصب كنم كه پيغام ارور ميداد سپس به پيشنهاد يكي از دوستان يك نسخه جديد اكس پي از همون سرويس پك 3 بهم معرفي كرد و اونو براحتي نصب كردم ولي وقتي وي بي 6 را نصب كردم تا باهاش كاركنم به هيچ وجه adodc را لود نميكرد همه كار كردم ويندوز را ده بار عوض كردم نشد به طرق مختلف اين كامپوننت را بارها ريجستر كردم باز هم پيغام cannot load this component MSADODC.OCX را ميداد يكي دو تا سرويس پك جديد وي بي 6 را هم نصب كردم اما نشد از بخت بد كل پروژه ام با 50 فرم را با ADO به ديتابيس متصل شدم نميدانم چيكار كنم آيا از دوستان كسي هست جواب اين مسئله را بداند تا مشكل من و ديگران كه همچين مشكل مشابهي دارند حل شود لطفا دريغ نكنيد ممنونتان ميشوم خدا خيرتون بده در ضمن MADC را هم نصب كردم ولي نشد
با تشكر
رضا

RezaS_1354
پنج شنبه 03 آذر 1390, 11:23 صبح
سلام
واقعا هیچ کس با این مشکل مواجه نشده آقا لطفا محبت بفرمایید بدجوری گرفتار شدم ممنون

M.T.P
پنج شنبه 03 آذر 1390, 11:36 صبح
سلام
واقعا هیچ کس با این مشکل مواجه نشده آقا لطفا محبت بفرمایید بدجوری گرفتار شدم ممنون

یه نگاه به Refrences بندازید ، ببینید Microsoft Activex Data Object چند ورژنش رو سیستم نصبه؟

joker_pok
پنج شنبه 03 آذر 1390, 15:34 عصر
شاید وی بی رو درست و حسابی نصب نکردی یا موقع نصب اون فایل کامل نصب نشده اینم چک کن