PDA

View Full Version : سوال: اجراي محتويات يك تكست باكس (فقط در «وي بي دات نت»)

ha380403
چهارشنبه 02 آذر 1390, 08:20 صبح
سلام بر دوستان: داخل يك تكست باكس دستوراتي را نوشته ايم و مي‌خواهيم با فشردن يك كليد، محتويات تكست باكس اجرا شود. مثال در داخل textbox1 نوشته‌ايم (Msgbox "I am Ali")، مي‌خواهم با فشردن كليد (همان Button1 )، جعبه مسجباكس با پيام ‹I am Ali› ظاهر شود و ما با ديدن آن به كمك كننده در اين زمينه درود بفرستيم و بخش عظيمي از مشكلاتمان را رتق و فتق بنماييم. خدايتان خير دهاد و همواره موفق داراد.
كد ما اينگونه است:
textbox1.text "Msgbox "I am Ali""
با فشردن كليدي، مي‌خواهم نتيجه را ببينم:تشویق:

Samsam2010
جمعه 04 آذر 1390, 14:47 عصر
دقیقا من هم یه چنین سوالی داشتم. کسی هست بتونه کمک کنه ؟

tto_baran
جمعه 04 آذر 1390, 16:57 عصر
این هم خدمت شما

Samsam2010
جمعه 04 آذر 1390, 22:05 عصر
دوست من شوخی میکنی ؟ این کدی که گذاشتی فقط یه msgbox !

منظور من و دوستمون این بوده که توی textbox هر چی مینویسی ! اجرا بشه ! یعنی با فشردن دکمه محتویات textbox کامپایل بشه ! حالا طرف هر چی نوشت ! نوشت msgbox نوشت inputbox یا هر چیز دیگه ای !

حالا اینی که شما نوشتی ! رو یه توضیح میدی ! اصلا کارش چی هست ؟

Dim i As New Collection
i.Add(TextBox1.Text, 1)
MsgBox(i.Item(1).ToString)

ArashRoshan
جمعه 04 آذر 1390, 22:44 عصر
سلام

بفرمایید اینم از کد . شاید اولش کمی سخت باشه ولی با کمی دقت می تونید بفهمید چی شده .

ولی هرجا سوال داشتید بپرسید . منبع کد :CodeProject

78391

ha380403
یک شنبه 06 آذر 1390, 07:44 صبح
سلام برادر عزيز كه زحمت كشيدي. البته موردي كه جنابعالي در تكست باكس (البته از شما ريچ تاكست باكس) نوشته‌ايد اجرا مي‌شود. ولي منظور بنده اين بود كه هر چه از دستورات «وي‌بي‌دات‌نت» نوشتيم اجرا شود. مثلاً در تكست باكس نوشته‌ام: ‹Me.text = "AAA"›، با زدن كليد، تايتل فرمم به به ‹AAA› تغيير يابد. يا مثلاً در تكست باكس نوشته‌ام: ‹End›، با زدن كليد، برنامه پايان يابد. يا در تكست باكس نوشته‌ام: ‹btnSave.text="New"›، با زدن كليد، كپشن ‹يا همان كاپشن خودمان› آن كليد تغيير يابد. اين كه كاري نداره برادر چرا اينقدر طولش مي‌دي؟ اي كاش خودم بلد بودم و دست مايكروسافت رو از پشت مي‌بستم و تحويل شما مي‌دادم. موفق باشيد.