PDA

View Full Version : اتصال دو شبکه به هم

mst_ab
چهارشنبه 02 آذر 1390, 10:50 صبح
سلام،
یه شبکه توی شرکت داشتم که تنظیم خاصی نداشت و با یه سوییچ همه ی سیستم ها رو وصل کردم به هم و راه هم افتاد.

حالا می خوام خونه (که 2 تا سیستم و یه مودم داره و به وسیله ی سوییچ به هم وصل شدن) رو هم به شبکه شرکت وصل کنم، نحوه ی آدرس دهی و تنظیمات مربوطه رو می خوام - من خودم خیلی بلد نیستم فقط یه چند تا سیستم رو با سوییچ به هم وصل کردم، این هم عکس شبکه ای که قراره درست بشه:

78280

mst_ab
چهارشنبه 02 آذر 1390, 16:21 عصر
یکی نیست به دادم برسه؟!:گریه:

mhsaleh
چهارشنبه 02 آذر 1390, 17:34 عصر
ارتباط دو شبکه با روش های مختلفی قابل پیاده سازی است که هر یک ویژگی خاص خود را دارند و با توجه به کاربری خود باید روش مناسب را اختیار کنید. یکی از این روش ها به شکل زیر است.
شما در هر شبکه (منزل - شرکت) یک دستگاه به نام Mikrotik RouterBoard قرار می دهید. این دستگاه در واقع یک دستگاه چند کاره است که ما به عنوان روتر از آن استفاده می کنیم. با استفاده از آن بین دو میکروتیک یک ارتباط امن به صورت VPN برقرار می شود و تمام اطلاعات عبوری بین دو شبکه از درون آن ارتباط (تانل) عبور خواهد کرد. یک مدل ارزان قیمت روتربورد RB750 می باشد که 5 پورت شبکه دارد و قیمتی در حدود 85 هزار تومان.

mhsaleh
چهارشنبه 02 آذر 1390, 17:47 عصر
شماتیک شبکه
78290
ببخشید که شماتیک خیلی حرفه ای نیست

mst_ab
چهارشنبه 02 آذر 1390, 17:52 عصر
خیلی از راهنماییتون ممنون، من یادم رفت بگم که هر دو شبکه توی یک کلاس هستن، (C) الان همین جوری سیستم ها رو وصل کردم دو تا سوییچ هم با کابل کراس وصل کردم، راه افتاد!

بازم ممنون

hjran abdpor
پنج شنبه 03 آذر 1390, 16:23 عصر
با سلام.
میتونید از خطوط E1 استفاده کنید همراه با مودم برای وصل کردن دو تا روتز که با وسیله این مودم میتونید اطلاعات را به پورت سریال روتر هدایت کنید و بعد یه ارتباط امن برقرار کنید .

hraeissi
پنج شنبه 03 آذر 1390, 21:18 عصر
شرایط اینترنت شبکه شرکت را بفرمائید