PDA

View Full Version : گرفتن value یک option از DropDownlist

mohsen_zelzela00
چهارشنبه 02 آذر 1390, 11:26 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
من در فرمم یک DropDownlist دارم که Item های آن را به صورت داینامیک با استفاده از jQuery اضافه می کنم ولی زمانی که کاربر یک Item از DropDownList رو انتخاب می کنه و من با استفاده از C# می خوام Value اون Item رو بخونم بهم مقدار خالی(Empty ) برمی گردونه
ممنون میشم اساتید محترم راهنمایی کنند

mahdioo12194
چهارشنبه 02 آذر 1390, 21:18 عصر
بدون کد که نمیشه کدت را بزار دوستان کمک کنند!

aserfg
پنج شنبه 03 آذر 1390, 07:12 صبح
با سلام خدمت اساتید محترم
من در فرمم یک DropDownlist دارم که Item های آن را به صورت داینامیک با استفاده از jQuery اضافه می کنم ولی زمانی که کاربر یک Item از DropDownList رو انتخاب می کنه و من با استفاده از C# می خوام Value اون Item رو بخونم بهم مقدار خالی(Empty ) برمی گردونه
ممنون میشم اساتید محترم راهنمایی کنند
سلام هر کنترل dropdownlist دارای عناصری به نام itemlist است که وظیفه نمایش دادن اطلاعات و پاس دادن مقدار انتخاب شده توسط کاربر رو بر عهده دارند ، کار نمایش رو به وسیله خاصیت text خودشون و عمل برگرداندن مقدار را با value انجام می دن ، لذا شما چک کنید که اولا مقادیر value را ست کردین یا خیر ؟ و ثانیا خاصیت autopostback کنترل dropdownlist شما true باشه .

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 03 آذر 1390, 09:59 صبح
سلام هر کنترل dropdownlist دارای عناصری به نام itemlist است که وظیفه نمایش دادن اطلاعات و پاس دادن مقدار انتخاب شده توسط کاربر رو بر عهده دارند ، کار نمایش رو به وسیله خاصیت text خودشون و عمل برگرداندن مقدار را با value انجام می دن ، لذا شما چک کنید که اولا مقادیر value را ست کردین یا خیر ؟ و ثانیا خاصیت autopostback کنترل dropdownlist شما true باشه .
دوست عزیز من تمام اینا رو می دونم و مشکل من اینه که وقتی که بر روی یک دکمه کلیک می کنم اول PageLoad اتفاق می افته و چون این optionها با jquery اضافه شدن هنگام Refresh اون آیتم ها حذف میشن

امیدوارم منظور خودم رو تونسته باشم منتقل کنم

aserfg
پنج شنبه 03 آذر 1390, 11:10 صبح
البته دوست عزیز شما می تونید در همون سمت کلاینت این مقدار انتخاب شده رو با استفاده از کد جی کوئری زیر بگیری و بعد هر کاری خواستی انجام بده (مثلا ارسال به سمت سرور ) :

<script type="text/javascript">
function getDropDownList1Value()
{
var SelectedVal = $('#< %=DropDownList1.ClientID %>').val();
return SelectedVal;
}
</script>

mohsen_zelzela00
پنج شنبه 03 آذر 1390, 11:29 صبح
کدش رو پیدا کردم
Request.Form[ddl.UniqueID]