PDA

View Full Version : حذف از قسمت seting.seting

csharpdoost
چهارشنبه 02 آذر 1390, 17:29 عصر
با سلام
با این کد میخوام موارد رشته ای رو که بصورت ردیف زیر هم در قسمت seting.seting ذخیره کردم حذف کنم اما حذف نمیکنه چرا؟
row = cod110.Properties.Settings.Default.cboitem.IndexOf (str2);
cod110.Properties.Settings.Default.cboitem.Remove( row);
cod110.Properties.Settings.Default.Save();
:متفکر:

Mahmoud Zaad
چهارشنبه 02 آذر 1390, 22:23 عصر
سلام دوست عزیز
باید به چندتا نکته توجه کنید اولیش اینه که در اونجا به جای اینتری که می زنی و به خط بعد می ری کاراکترهای /n ذخیره میشن پس اگه می خوای مثلا یه کلمه چهار حرفی رو حذف کنی باید توی متد Remove تعداد کاراکترها رو 6 وارد کنید(من توی مثال زیر این کارو کردم) نکته بعدی اینکه jadid یه متغیر سراسری از نوع string هست و نکته آخر اینکه اگه این سوال در راستای همون سوال قبلی هست به نظر من اگه به همون روش که قبلا گفتم عمل کنی بهتره مثلا می تونی اون تکست باکس رو مخفی کنی و یه دکمه بزاری هر وقت کاربر خواست اون رو visible می کنی تغییرات رو انجام میده و دوباره مخفیش می کنی حتی می تونی از لیست باکس استفاده کنی که احتمال اشتباه هم کمتر بشه.

int row = CboSaveItems.Properties.Settings.Default.cboitem.I ndexOf("mesl");
jadid = CboSaveItems.Properties.Settings.Default.cboitem.R emove(row,6);
CboSaveItems.Properties.Settings.Default.cboitem = jadid;
CboSaveItems.Properties.Settings.Default.Save();

csharpdoost
پنج شنبه 03 آذر 1390, 16:15 عصر
اگه این سوال در راستای همون سوال قبلی هست به نظر من اگه به همون روش که قبلا گفتم عمل کنی بهتره مثلا می تونی اون تکست باکس رو مخفی کنی و یه دکمه بزاری هر وقت کاربر خواست اون رو visible می کنی تغییرات رو انجام میده و دوباره مخفیش می کنی حتی می تونی از لیست باکس استفاده کنی که احتمال اشتباه هم کمتر بشه.

سلام دوست عزیز

با تشکر اتفاقا همین مشکل رو هم با تکس باکس دارم یعنی نمیتونم ردیف دلخواه رو از تکس باکس حذف کنم .

Farshid007
پنج شنبه 03 آذر 1390, 18:57 عصر
باید اونو خط به خط جدا کنید و بریزید تو ارایه سپس با اندیس دادن به ارایه (یعنی همون شماره خط)اونو کنترل کنید
توجه:اندیس ها از 0 شروع می شوند.
:)