PDA

View Full Version : بروزرسانی Dataset پس از بروزرسانی Database

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 02 آذر 1390, 23:10 عصر
سلام
من دیتاستی برای گزارش گیری توسط کریستال ریپورت, در برنامم ساخته ام.
بعد یه فیلد جدید به یه جدول توی دیتابیس اضافه کردم.
چگونه دیتاست توی برنامه بروزرسانی شه و این فیلد جدید درون دیتاست قرار بگیره؟ در کل سوال من این است که راه حل برای بروزرسانی دیتاست پس از ایجاد تغییرات در دیتابیس چگونه است؟
ممنون
موفق باشید

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 03 آذر 1390, 08:23 صبح
سلام
شما توی دیتاستی که به پروژه اضافه می کنید می تونید به ازای هر کدوم از جدول های موجود در بانک یه دیتاتیبل اضافه کنید و فیلدهای مورد نیاز رو اضافه کنید هر دفعه هم که توی بانک تغییرات ایجاد می کنید باید این دیتاتیبل ها رو هم به روز کنید بعد از اینکار میاید روی گزارش (حالت طراحی گزارش) و از منوی کریستال ریپورتس،Field Explorer رو فعال می کنید حالا اگه توی Field Explorer روی Database Fields کلیک راست کنید و Verify Database رو بزنید عملیات آپدیت انجام میشه و فیلدهایی که توی بانک و توی دیتاست اضافه شدن رو می تونید توی گزارش استفاده کنید.

مرتضی تقدمی
پنج شنبه 03 آذر 1390, 09:15 صبح
این کارا قبلا انجام شده. یعنی دیتاست و جداول اون از بانک اطلاعاتی add شدن و ریپورت هم ساخته شده. سوال من در رابطه با اینه که اگه فرضا یه فیلدی رو توی بانک اطلاعاتی تغییر دادیم این تغییر روی دیتاست اعمال نمیشه. تا وقتی هم که دیتاست بروز نشه, تغییرات توی field explorer مشاهده نمیشه؛ هرچند refresh و verity database رو هم بزنیم.
راهنمایی لطفا ؟
ممنون