PDA

View Full Version : حرفه ای: پرینت فرم و پرینت doc

M.KH-SH
چهارشنبه 02 آذر 1390, 23:41 عصر
سلام
در یک برنامه یک قسمتی هست که میخواد یک پرونده رو پرینت بگیره
در این صفحه اطلاعاتی شامل 4 تا تکس باکس در بالای صفحه و یک ریچ تکس باکس در وسط صفحه قرار داره

حالا برای راحتی کار از کریستال ریپورت اومدم استفاده کنم ولی چون فیلد این پرونده روی Max در sql و memo در access هست نمیتونم گزارش رو بگیرم و به کاربر اجازه چاپ بدم

حالا اومدم ازپرینت فرم اسفاده کردم ولی اونم توی یک متن 3000 کارکتری با فونت 12 مشکل داره و ادامه متن رو نمیتونه نشون بده برای چاپ
از طرف دیگه هم نمیخوام متن رو ذخیره کنم روی هارد و از روی هارد بدم کاربر چاپ کنه بعد اگر هم این کار رو انجام بدم رایت تو لفت به هم میخوره

حالا پیشنهاد یا راه حلی برای این مشکل من دارین؟؟

خیلی ممنون میشم که جواب بدین

tto_baran
پنج شنبه 03 آذر 1390, 04:35 صبح
دوستان بهتره فکر پرینت گرفتن از فرم را از سرمان بیرون کنیم چون هم یک روش بسیار مبتدی است و هم حاصل آن بسیار بی کیفیت میباشد.

شما بجای پرینت گرفتن از فرم میتوانی همه تکست باکسها و ریچ تکست باکس روی فرم را به فیلد هایی از نوع پارامتر در کریستال ریپورت پاس کنی .

یا میتوانی از PrintDocument استفاده کنی

M.KH-SH
پنج شنبه 03 آذر 1390, 06:12 صبح
به این صورت کار نکردم امکان داره که یک سورس بدی؟
البته پارامتری در کریستال منظورم هست

M.KH-SH
پنج شنبه 03 آذر 1390, 13:48 عصر
کسی نیست که کمک کنه؟

tto_baran
پنج شنبه 03 آذر 1390, 14:41 عصر
اندکی صبر سحر نزدیک است .

بزودی یه نمونه مناسب براتون میگذارم . مشکل کمبود وقت دارم.

M.KH-SH
پنج شنبه 03 آذر 1390, 17:58 عصر
ممنونم دوست عزیز
دوست من پروژه رو باید تحویل بدم :((

خیلی ممنون که کمکم میکنین

tto_baran
پنج شنبه 03 آذر 1390, 19:36 عصر
این نمونه خدمت شما امید وارم مشکلتون را حل کنه.

78355

M.KH-SH
پنج شنبه 03 آذر 1390, 20:29 عصر
خیلی ممنون از لطفی که کردین دوست عزیز ولی متاسفانه فرم دوم باز نمیشه و با مشکل مواجه میشه و کریستال ریپورت رو نمایش نمیده

tto_baran
جمعه 04 آذر 1390, 05:31 صبح
فکرنمیکنم مشکلی داشته باشه من اینو تو vs 2008 نوشتم دوبار ه امتحان کن با این حال من یک بار دیگه آن رابررسی کردم و آپلود میکنم . ایشالا که خلاف قوانین سایت نباشه.

:خجالت::لبخندساده::لبخندساد ::لبخندساده::بوس:

M.KH-SH
جمعه 04 آذر 1390, 20:42 عصر
دوست من باز هم این مشکل برام پیش اومد::::

از روی فایل exe و دکمه کریستال ریپورت :::

78385

و از خود سورس :::

78386

از پرینت داکیومنت هم نوشته ها بسیار نا منظم پرینت گرفته میشن و باز هم اگه متن ورودی بیش از 1 صفحه باشه به مشکل میخوره
.

حالا یک سئوال دیگه :::: تا الان تمامی پرینت هایی که من میگرفتم از روی تیبل بانکم بوده و هیچ مشکلی نداشتم تا به امروز اما الان یک فرم از یک برنامه برای یک رستوران دستم هست که باید در اون لیست سفارش مشتری با پرینتر های مخصوصیی که استفاده میکنن پرینت بشه به همون شکل معمولی که در همه جا هست

حالا برای این بخش چه طور کار کنم؟؟؟؟

باز هم ممنون دوست عزیز
خیلی کمک کردی

M.KH-SH
جمعه 04 آذر 1390, 20:43 عصر
به گمانم مشکل در ورژن کریستال ریپورت هست
درسته؟؟؟؟

tto_baran
جمعه 04 آذر 1390, 23:19 عصر
مطمئن باش از کریستال ریپورته

M.KH-SH
شنبه 05 آذر 1390, 07:26 صبح
خوب مشکل این بخش حل شد
حالا برای سئوال دوم چه پیشنهادی داری دوست عزیز

تا الان تمامی پرینت هایی که من میگرفتم از روی تیبل بانکم بوده و هیچ مشکلی نداشتم تا به امروز اما الان یک فرم از یک برنامه برای یک رستوران دستم هست که باید در اون لیست سفارش مشتری با پرینتر های مخصوصیی که استفاده میکنن پرینت بشه به همون شکل معمولی که در همه جا هست خوب برای این از چه روشی بهتره استفاده کنم؟

tto_baran
شنبه 05 آذر 1390, 19:20 عصر
باز هم پرینت دکیومنت را پیشنهاد میکنم در ضمن اگر مختصات x و y را د قیق وارد کنی مطمئنا چاپی منظم و دقیق خواهی داشت.

M.KH-SH
یک شنبه 06 آذر 1390, 11:47 صبح
دوست عزیز آموزش کریستال ریپورت نداری؟
الان برای همین چاپ لیستی که گفتم هم مشکل خوردم میگن باید برای چاپ لیست هم از کریستال ریپورت استفاده کنی

یک سئوال:: اگه این لیست مثلا خرید بیش از 200 نوع کالا داشت اونو چطور چاپش کنم تازه قیمت هر کالا باید جولوش بخوره و در زیر همه جمع نهایی

اگه امکان داره یک کمک دیگه به من بکن.

خیلی ممنونم.