PDA

View Full Version : ذخیره نشدن متن ، بخاطر وجود برخی از کاراکترها

behnam shamlo
پنج شنبه 03 آذر 1390, 02:52 صبح
سلام دوستان
من یک فیلد از نوع TEXT در مای اسکیو ال ساختم ولی وقتی علائمی مثل ' singel qutation را وارد میکنم اصلا در دیتا بیس ذخیره نمیشه کل متن
برای اینکه بتونم در متن یک خبر از همه کاراکتر ها استفاده کنم باید چه نوعی رو بکار ببرم
در ضمن چطوری میتونم فیلدی را برای متن تعریف کنم که اندازه ای نداشته باشه و طول خبر هر قدر هم کم یا زیاد بشه ، مشکلی پیش نیاد.ممنون میشم کمک کنید

pejman_view
پنج شنبه 03 آذر 1390, 07:55 صبح
سلام دوستان
من یک فیلد از نوع TEXT در مای اسکیو ال ساختم ولی وقتی علائمی مثل ' singel qutation را وارد میکنم اصلا در دیتا بیس ذخیره نمیشه کل متن
برای اینکه بتونم در متن یک خبر از همه کاراکتر ها استفاده کنم باید چه نوعی رو بکار ببرم
در ضمن چطوری میتونم فیلدی را برای متن تعریف کنم که اندازه ای نداشته باشه و طول خبر هر قدر هم کم یا زیاد بشه ، مشکلی پیش نیاد.ممنون میشم کمک کنید

سلام اخیراً در php تابعی به نام mysql_real_escape_string تعریف شده که برای شما شما single quotation ها را درست می کنه نحوه کارش به شرح ذیل است:
متن دریافتی خود را در یک متغیر ریخته، سپس آن متغیر را در تابع بنویسید برای مثال:

$text = "Pejman's book";
echo mysql_real_escape_string($text); //returns "Pejman\'s book"

blackmak
پنج شنبه 03 آذر 1390, 18:14 عصر
سئوال اول رو که جواب داد pejman_view البته بازم تابع وجود داره برای کوتیشن.

سئوال دوم هم میتونی فیلدو longtext انتخاب کنی