PDA

View Full Version : ایجاد جدول

ابراهیم1
پنج شنبه 03 آذر 1390, 12:01 عصر
با سلام
من میخوام یک سیستمی را تحلیل کنم هریک از کارمندان سیستم یک حق دسترسی متفاوت دارند،سیستم بیمه می توانند به این اضافه شوند و ما در پایان با استفاده از جداول میخواهیم بگوییم این بیمه چقدر به مر کز ما بدهکار است،سیستم حضور غیاب ،عملیات حسابداری(سود ،زیان مرکز) -،دفترچه تلفن،تجهیزات مرکز، به نظر شما من باید برای هریک از این قسمت ها چه جداولی با چه فیلدهای(وهر فیلد چه مقداری داشته باشد) ،فرض کنید مر کز مورد نظر یک آزمایشگاه پزشکی باشد

computer _ student
چهارشنبه 23 آذر 1390, 06:46 صبح
سلام
چند تا سوال ازتون داشتم
سیستم طراحی شده شما در اختیار کارمندان آن محیط قرار میگیرد، درست است؟ اگر این طور باشد یعنی شما باید بر اساس مقدار فیلد "سمت" دسترسی های متفاوتی را به کارمندان بدهید
به نظر من جدول کارمند به این شکل طراحی می شود
کارمند(کد کارمند، نام، نام خانوادگی، تلفن، آدرس، سمت، تاریخ استخدام، حقوق، شماره بیمه، تاریخ شروع بیمه و...)
درون دفترچه تلفن چه نوع شماره هایی را می خواهید ذخیره کنید؟ (شماره های اضطراری و مورد نیاز آزمایشگاه، یا شماره های کارمندان!!!؟)
اگر راجع به سیستمتون بیشتر توضیح بدید شاید بتونم کمکتون کنم.
جداول دیگر
تجهیزات( کد کالا، نام کالا، قیمت، تاریخ خرید و ...)
بیمه( شماره بیمه، نام بیمه، مبلغ و ...)
در مورد بدهکاری بیمه...... اگر جداول درست طراحی شوند با یک Query می توانید این کار را انجام دهید

soroushp
چهارشنبه 23 آذر 1390, 20:03 عصر
تو sql چه طوری سطح دسترسی رو می خوایم تعیین کنیم که فیلد سمت آوردی؟ نباید موقع برنامه نویسی سطح دسترسی رو همون جا تعیین کنیم؟!

computer _ student
جمعه 02 دی 1390, 15:41 عصر
تو sql چه طوری سطح دسترسی رو می خوایم تعیین کنیم که فیلد سمت آوردی؟ نباید موقع برنامه نویسی سطح دسترسی رو همون جا تعیین کنیم؟!
منظورتون چیه؟
موقع برنامه نویسی چطور باید سطح دسترسی را تعیین کرد؟
بله درست است، موقع برنامه نویسی باید سطح دسترسی را اعمال کرد اما باید قبلا فیلدی را برای مشخص کردن سطح دسترسی، نیز قرار داد
وقتی کارمند وارد نرم افزار و یا سایت می شود ( که البته این وارد شدن باید به وسیله username و password انجام شود) از روی فیلد سمت متوجه می شویم که مثلا چه لینک ها و گزینه هایی برای این کارمند باید نشان داده شود و چه گزینه هایی نباید نشان داده شود. در نتیجه صفحه نمایش داده شده به کاربران بر اساس سمت آن ها متفاوت است.
اگه مشکلی هست بگید.