PDA

View Full Version : حرفه ای: سوالاتی در مورد هوش مصنوعی در روترها

hjran abdpor
پنج شنبه 03 آذر 1390, 16:19 عصر
با سلام به دوستان گل .
من میخام بدونم ایا روترهای تا حالا ساخته شده است که هوش مصنوعی داشته باشند ؟
منظورم از هوش مصنوعی اینست که اون الگوریتم های که تو هوض مصنوعی معذفی شده است مثلا زنتیک یا ..... تو ی روترها پیاده سازی شده اند ؟

اینوم میدونم که ژنیتک خیلی کاربرد دارد ولی من فقط در مورد روترها میخام بدونم ؟

هوشمند بودن روترها همون هوش مصنوعی است ؟

behzadnazifi
پنج شنبه 03 آذر 1390, 16:59 عصر
نخیر. چیزی به اسم هوش مصنوعی نداریم توی روتر ها. روتر ها مثل سایر وسائل مثل کامپیوتر یک پردازنده داره که بر اساس الگوریتم های ریاضی میتونه کارشو انجام بده مثلا برای مسیر یابی یکی از روتیگ پروتکل های از الگوریتم dual بهترین مسیر رو انتخاب میکنه.

hjran abdpor
پنج شنبه 03 آذر 1390, 17:21 عصر
با تشکر از جوابتون .
بعضی ها میگن داریمثلا تو روتهای میکروتیک ؟

behzadnazifi
پنج شنبه 03 آذر 1390, 17:28 عصر
میکروتیک رو کار نکردم. من به عنوان کسی که روتر همیشه جای بالشتم بوده شبا میدونم تو سیسکو اینجوری نیست:قلب:

hjran abdpor
شنبه 05 آذر 1390, 10:32 صبح
تو سیسکو اره ، ولی به نظر من روتر ومخصوصا IOS روتر هوشنمد و سریع است . و همون الگوریتم های مسیریابی به صورت هوشمند پیاده سازی شده اند . قرار نیست که بگن ما باید خودمون فکر کنیم!!!!!!!!!!!!

13601360
شنبه 05 آذر 1390, 20:47 عصر
اینکه روتری ساخته شده باشه که در اون از الگوریتم ژنتیک استفاده کرده باشن ، نمی دونم
ولی پروتکل های مسیریابی بر مبنای الگوریتم های ژنتیک ، کلونی مورچگان ، شبکه های عصبی طراحی شده
با یه جستجو کلی مقاله در این زمینه میشه پیدا کرد ، به لحاظ تئوری حداقل در این زمینه زیاد کار شده

hjran abdpor
سه شنبه 08 آذر 1390, 13:27 عصر
من که گشتم نبود ؟ میشه از همین چیزی که گفتید یه منبع خوب بزارید ؟

13601360
چهارشنبه 09 آذر 1390, 13:21 عصر
http://tiny.cc/ctbpr

cybercoder
سه شنبه 15 آذر 1390, 04:32 صبح
خیر میکروتیک هم فعلا نیست

hjran abdpor
پنج شنبه 17 آذر 1390, 17:04 عصر
ایا امکان داره الگوریتم ژنتیک رت در پروتکل های مسیریابی استفاده کرده باشن ؟ مثلا این شرکت های سازنده روتز مقرون به صرفه است که این کار را بکنند ؟ یخه جوری احساس میکنم که همه ی الگوریتم های مسیریابی یه جوری به هوش مصنوعی برمیگرد؟ ایا چنین است ؟

nasawish
چهارشنبه 30 آذر 1390, 11:26 صبح
ایا امکان داره الگوریتم ژنتیک رت در پروتکل های مسیریابی استفاده کرده باشن ؟ مثلا این شرکت های سازنده روتز مقرون به صرفه است که این کار را بکنند ؟ یخه جوری احساس میکنم که همه ی الگوریتم های مسیریابی یه جوری به هوش مصنوعی برمیگرد؟ ایا چنین است ؟

سلام.
تو روتر از red استفاده میشه.

hjran abdpor
پنج شنبه 01 دی 1390, 14:48 عصر
سلام.
تو روتر از red استفاده میشه.

این که گفتید چی است ؟