PDA

View Full Version : آموزش: نصب و راه اندازي وب بر روي سرور داراي آدرس Valid

sanaz.dadkhah
پنج شنبه 03 آذر 1390, 22:51 عصر
راستش من يه سايت براي يه شركت نوشتم حالا ازم ميخواهن كه سايتو رو سرور خودشون كه win server2003 است براشون آپ كنم تا كاربران بتونند از بيرونم بهش دسترسي داشته باشم
مشكل اينجاست كه نمي دونم اصلا بايد چيكار كنم و چه نرم افزاهايي براي اين كار نياز دارم توي ساي سرچ كردم فقط يه سري مطلب بود كه كامل ايرادت منو رفع نميكنه
ميشه لطفا راهنمايي كيند

Saman Hashemi
شنبه 05 آذر 1390, 11:19 صبح
وقتی سایت روی IIS راه اندازی کنید (http://www.codeproject.com/KB/aspnet/IIS7ASPNet.aspx) هر کسی به اون سرور دسترسی داشته باشه با زدن آدرس وبسایت میتونه سایت ببینه...!

babak2000
یک شنبه 06 آذر 1390, 12:04 عصر
اگه از شبکه داخلی استفاده کنند مشکلی نیست ولی اگه میخواهند از بیرون ( اینترنت ) وصل بشوند باید توی مودم Adsl هم تغییراتی بدی

aminghaderi
یک شنبه 06 آذر 1390, 13:33 عصر
تا كاربران بتونند از بيرونم بهش دسترسي داشته باشم ?????????????????????
شبکه اونجا به چه صورت است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sanaz.dadkhah
یک شنبه 06 آذر 1390, 16:16 عصر
ميشه بگين منظوزتون از شكل شبكه چبه؟
راستش يه وين سرور 2003 است كه سرور با adsl به بيون وصله و قبلا هم يه سايت html روش بوده حالا موندم چيكار كنم؟؟

مهدی کرامتی
یک شنبه 06 آذر 1390, 17:22 عصر
شما بايد روي اون سرور iis رو نصب كنيد و web application ات تان را روي iis نصب كنيد.

jaykob
یک شنبه 06 آذر 1390, 18:06 عصر
سلام

اگه قبلا روش سایت html بوده که port forwarding نمی خواد شما یا می تونید از همون iis که دوستان فرمودند استفاده کنید و یا اینکه برای راحتی بیشتر و کار کردن بهتر یکی از نسخه های plesk رو تهیه کنید که احتیاج به لایسنس داره و کلی چیزهارو دیگه دارید .

aliasghar2
یک شنبه 06 آذر 1390, 21:32 عصر
سلام دوست عزیز

معمولا کار با Ip valid کار سختی نیست
چنتا کار هست که باید انجام بدی

1 ست کردن اح ولید بر روس سیستم سرور که اگه سرور توشبکه هست و می تونی ip valid رو به صورت مجازی ست کنی
2 نصب IIS سرور روی سیستمت
3 بعد توی IIS یه سایت جدید می سازی و مسیر پوشه ی پروژه رو بهش میدی
4 تنظیمات وب کانفیگ رو انجام میدی
در اخر هم تستش می کنی

یه پیشنهادهم دارم که سعی کن IIS رو یاد بگیری البته اگه نمی دونی زیاد سخت نیست یه کار روتینه

sanaz.dadkhah
یک شنبه 06 آذر 1390, 23:38 عصر
روي سيستم iis نصب كردم ولي چند تا مشكل موجود است من الان يه ip و يه domain دارم اما مشكل اينجاست كه ميخواهم با همين اسم domain اين سايتم كار كنه يعني سايت قبلم را از سرور بردارم و اين را جاش بگذارم حوب تنظيمات وب كانفيگم را در ست كردم بعني connection string را با sql authention ست كردم روي لب تاپ خودمم هم سايت publish‌شده ام را اجرا گرفتم.حالا ميمونه سرور
چطوري dns‌را تنظيم كنم يا چطوري تنظيم كنم كه با نام اين دومين سايت من run ‌بشه
اگر دوستان تاپيك يا pdf اي سراغ دارن و بهم بگند هم ي دنيا از لطفي كي ميكنن ممنون ميشم
من كليه تاپيك هاي مرتبط را ديدم اما جوابي نگرفتم
خواهش ميكنم كمك كنيد

babak2000
دوشنبه 07 آذر 1390, 12:33 عصر
دوست من متوجه نشدم شما چیکار میخواهید بکنید

شما IP را از کجا تهیه کردید و سایت قبلی شما به چه صورت اجرا میشده ؟ با یک نام یا با یک IP ؟ داخل شبکه با آی پی تست کردید ؟؟

حتما میدونید برای بارگذاری وب سایت روی سرور خودتان . پهنای باند زیادی لازم خواهید داشت و باز تعداد کاربران و تعداد

بازدیدها هم مهم هستن

sanaz.dadkhah
دوشنبه 07 آذر 1390, 17:03 عصر
من براي يه شركت يه سايت نوشتم كه وقت تحويل بهم گفتن كه براشون روي سرور خودشون كه win server2003‌است و از نظر پهناي باند هم موردي ندارند براشون up كنم.(اين شركن قبلا اين ip را داشته و از ان براي ان سايتش استفاده ميكرده.
اين شركت قبلا روي اين سرور يه سايت داشته كه با front page در اورده بودنش .
حالا مشكل من اينجاس من پاپليش شده اين سايتو روي iis سيستم خودم ازش اجرا گرفتم
حالا ميخام اين سايتو روي سرور آن شركت با دومين قبلي مثال www.test.vom آپ كنم و سايت قبلي را از روي سرور بردارم مشكلم اينجاس كه دوستان گفتن بايد كه dns ‌يه سري تنظيمات ديگه اس انجام بدم حالا موندم بايد چيكار كنم ميشه لطفا كمكم كنيد؟؟؟؟؟؟

babak2000
سه شنبه 08 آذر 1390, 12:45 عصر
برگشت یا تبدیل نام به آی پی توسط سرویس Dns انجام میشود حالا اگه از قبل نام سایت شما www.test.com به Ip ولید که دارید در Dns تعریف شده باشه که

مشکل خاصی نباید وجود داشته باشه فقط کافیه روی iis وب سایت را پیاه کنید جهت تست هم میتونید از دستور : Ping www.test.com استفاده کنید ببیند چه

آی پی برای شما برمیگردونه اگه آی پی ولید شما باشه مشکلی ندارید و گرنه برید داخل Dns یه زون تعریف کنید با نام سایت خودتون و آی پی سرور وب را هم

بهش بدید سپس تست بالا را دوباره انجام بدید

اگه بازهم مشکل داشتی بگو برات یه فیلم آموزشی بفرستم

sanaz.dadkhah
سه شنبه 08 آذر 1390, 15:46 عصر
ميشه لطف كنيد و url يا فيلم آموزشي را كه ميگين برام بفرستين؟؟؟

abbas64
چهارشنبه 09 آذر 1390, 12:04 عصر
آموزش Iis تصويري (http://www.4shared.com/file/RiFcrkYv/iis_60-1.html)
اين ي فايل آموزشي نسبتا كامله كه واقعا جالبه فقط حجمش ي كم بالاست به صورت ويدئوه اما فكر كنم كارتون را راه بندازه.

babak2000
چهارشنبه 09 آذر 1390, 15:24 عصر
یه فایل تصویری براتون آپ کردم میتونید نگاه کنید ولی فایل بالا هم جواب شما ما را میده

البته فایل تصویری مربوط به سرور 2008 می باشه برای دوستمون 2003 هستش که تفاوت

چندانی باهم ندارند

موفق باشی

sanaz.dadkhah
چهارشنبه 09 آذر 1390, 15:40 عصر
ميشه لطفا بگين كجا آپ كردين URl ان كجاست؟؟

babak2000
پنج شنبه 10 آذر 1390, 17:21 عصر
براتون تو پیام خصوصی ارسال کردم امیدوارم بدردتون بخوره