PDA

View Full Version : چستچو در بانک اطلاعات

lespaul
جمعه 04 آذر 1390, 01:49 صبح
سلام
اساتید گرامی , یه راهنماییی , سرنخی بدین که کار بدجور لنگه !
من یه برنامه دارم , که از توی دیتا بیس ( SQL یا ACCESS فرقی نمی کنه ) میاد یه سری از دیتاها رو با ADO میگیره ! وقتی میخوام با همون دستورات ساده ADO مثل SELECT * From ... یه گذاره ای رو سرچ کنم , حتما" باید به عینه مقدار موجود در ریکورد وارد بشه , تا سرچ نتیجه داشته باشه !
باید از چه روشی استفاده کنم که مثلا وقتی خواستم یه اسم مثل "حمید" رو سرچ کنم , اسم هایی که شامل حمید هست مثل "حمیدرضا" رو هم برگردونه ؟؟؟؟
پیشاپیش ممنون

mmd2009
جمعه 04 آذر 1390, 03:02 صبح
با سلام

سر نخی که میشه به شما داد اینه که باید از دستور Like در کوئری خودتون استفاده بکنید. به اینجا (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms179859.aspx)مراجعه کنید و اطلاعات کامل رو به دست بیارید

موفق باشید

abdullah20
جمعه 04 آذر 1390, 08:54 صبح
SqlConnection myconnection = new SqlConnection();
myconnection.ConnectionString = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\bank.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
DataTable mytable = new DataTable();
SqlDataAdapter myAdapter = new SqlDataAdapter("", myconnection);
myAdapter.SelectCommand.CommandText = " SELECT bankcode, bankname, address FROM bank1 where (BankName like '" + tbxbankname.Text + "%' )";
myAdapter.Fill(mytable);
dgbank.DataSource = mytable;

jmfnima
جمعه 04 آذر 1390, 13:26 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
همانطوریکه که دوست عزیزمون اقای abdullah20 جواب دادن میتونید اینکار رو بکنید ولی کد ایشون رو به طریق ذیل اصلاح میکنم به طوریکه شما هر چیزی رو که خواسته باشین سرچ کنید در هر جایی از دیتا بیس باشه اون رو پیدا میکنه حالا براش فرقی نداره که اول یا وسط یا آخر باشه .
myAdapter.SelectCommand.CommandText = " SELECT bankcode, bankname, address FROM bank1 where (BankName like '%" + tbxbankname.Text + "%' )";