PDA

View Full Version : دکمه آپدیت برای برنامه [#C]

Sp|R|T
جمعه 04 آذر 1390, 02:24 صبح
سلام

چطور میشه کدی لایه ای چیزی به برنامه واسه بروزرسانی کردن درست کرد؟ :متفکر:

مثلآ با کلیک بر روی دکمه آپدیت ظاهر یا حالا امکانات برنامه به چیزی که خودمون میخواییم تغییر کنه

در واقع برنامه بصورت کلاینت سرور هستش که میخوام کلاینت اطلاعات رو از سرور بگیره و بروز بشه

چه رقم میشه این کار رو کرد ؟ :متفکر:

lespaul
جمعه 04 آذر 1390, 03:00 صبح
بستگی داره شما بخوای چه چیزی رو آپدیت کنی ... یه ذره توضیحاتت رو بیشتر کن , بلکه جوابی داشته باشیم
موفق باشی

abdullah20
جمعه 04 آذر 1390, 08:50 صبح
منظورشون اینکه مثلا یک دکمه اضافه بشه یا مثل رنگ فرم عوض بشه

Sp|R|T
جمعه 04 آذر 1390, 09:34 صبح
بستگی داره شما بخوای چه چیزی رو آپدیت کنی ... یه ذره توضیحاتت رو بیشتر کن , بلکه جوابی داشته باشیم
موفق باشی

هر چیزی که میخوام؛ مثلآ همین چیزی که دوست عزیزمون lespaul عرض کردن

مثل بعضی برنامه ها هستن که تا اجرا میکنی خودش خوکار چک میکنه اگر آپدیت جدیدی اومده میگه "Update Avilable"

من خودم یه برنامه چت نوشتم که بصورت کلاینت سرور هستش

میخوام این کار رو انجام بدم که وفتی کلایت یک نفر دانلود کرد و مثلآ من بعدها یه امکاناتی به کلاینت اضافه کردم طرف دیگه نخواد دوباره کلاینت رو دانلود کنه

فقط با پیغام که Update Avilable که واسش میره کلاینت بروز بشه

zarrinnegar
جمعه 04 آذر 1390, 14:08 عصر
تا اونجایی که من میدونم معمولا این جور برنامه ها رو بصورت nlayer طراحی میکنن و کاملا OOP و هر قسمتی از برنامه رو بصورت Dll در میارن و بعد شماره ورژن و کنترلهای دیگه رو نگهداری میکنن
زمانی که برنامه شما بالا میاد (توی کلاینت) اول میره سراغ اون بانک و ورژن های لایه هاشو چک میکنه و اگه با ورژن های خودش تفاوت داشت میاد یه پیغام میده که نسخه جدید اومده میخوای بروز رسانی کنی که این هم داستانی داره ممکنه که اصل برنامه تغییر کرده باشه که پس از Update برنامه رو میبنده و دوباره باز میکنه که همه skin ها اعمال شه وگرنه بسته به نوع کار و زمان اجرا ، dll جدیده رو لود میکنه
یه چیزی شبیه Patch های مایکروسافت که همیشه استفاده نمیشن مگر در مواقع احتیاج

باید برنامت OOP باشه و لایه ای تا بتونی این کار رو انجام بدی