PDA

View Full Version : جذاب کردم محیط کد نویسی در وی بی و مطالب پیرامون آن

Black_Strom
جمعه 04 آذر 1390, 08:01 صبح
در اینجا من تاپیکی ایجاد کردم که هر گونه مطلبی که پیرامون ایجاد تنوع در محیط کد نویسی وی بی همچنین ظاهر و ... در وی بی هست این قسمت گذاشته شود (منظور اسکین دهی برنامه ها نیست بلکه خود محیط کد نویسی وی بی است)، امیدوارم با استقبال خوبی همراه شود، از بچه ها درخواست میکنم همکاری کنند و از دادن پست های تکراری خودداری کنند .
با تشکر

Black_Strom Admin of barnameha.net

Black_Strom
جمعه 04 آذر 1390, 08:13 صبح
در اینجا من فونتی را برای تایپ در بخش کد نویسی گذاشته ام که مشکلی با تایپ حروف فارسی در وی بی ندارد ، و فونت زیبایی است .
78360

پسورد فایل : barnameha.net
حجم فایل بعد از فشرده سازی : 13 مگابایت
دانلود ضمیمه : http://barnamehaaa.persiangig.com/barnamenevisorg/font%20in%20vb.rar

Black_Strom
جمعه 04 آذر 1390, 08:44 صبح
تغییر استایل وی بی و ابزارهای داخل آن با کمک manifest :
همانطور که برنامه نویسان با تجربه می دانند اگر ما از تابع InitCommonControls در پروژه های نوشته شده با وی بی استفاده نماییم و یک فایل با پسوند manifest و هم نام فایل exe در کنار فایل exe پروژه ساخته شده قرار بدیم ، متوجه خواهیم شد که استایل کل فرم و ابزارها با توجه به تم پیش فرض ویندوز قرار خواهد گرفت اما همین کار را در مورد خود محیط وی بی نیز می توان انجام داد به صورتیکه فایل زیر را فقط کافی است در کنار فایل VB6.EXE در مسیر نصب وی بی قرار داد و بدون هیچگونه کار دیگری می بینید که با باز کردن محیط وی بی تمامی استایل فرم و ... طبق تم پیش فرض ویندوز بار گزاری خواهد شد . البته تصاویر آن را در زیر مشاهده می نماییم **(تصاویر در زمان طراحی و نه اجرای برنامه گرفته شده )** :
78361

همچنین برای برنامه نویسان نیز تابع api ان را در زیر مثال زده ام که که در محیط پروژه ها نیز می توانند از آن استفاده نمایند :

Private Declare Function InitCommonControls Lib "comctl32.dll" () As Long

سپس در برنامه در رویداد init فرم بدین شکل صدا زده می شود :

InitCommonControls
همچنین حتما فایل manifest باید هم نام exe برنامه شود مثلا اگر فایل exe ما test1.exe باشد فایل manifest ما می شود test1.exe.manifest

نکته : اگر بعد از انجام این کار در پروژه ، هنگام اجرای فایل پروژه فایل exe بدون پیامی اجرا نشد کافی است در پروژه از کامپوننت

Microsoft Windows common Controls استفاده شود حتی اگر بی استفاده باشد .

پسورد فایل : barnameha.net

M.T.P
جمعه 04 آذر 1390, 11:23 صبح
همینطور که همه دوستان دوستان اطلاع دارند کلمات کلیدی vb6 با یک رنگ آبی تیره نمایش داده میشه ، با تغییر این رنگ به آبی روشن کدتون نمای بهتری پیدا می کنه. شبیه به VB.NET
برای تغییر رنگ به قسمت Option رفته از تب Editor Format و لیست Code Colors آیتم Keyword Text رو انتخاب کنید. و از قسمت رنگ های Foreground رنگ آبی دوم رو که
یک آبی روشن تر هست رو انتخاب کنید.

برای کد نویسی هم می تونید از فونت Segoe UI که ضمیمه کردم استفاده کنید ، که البته با ساپورت فارسی هستش.

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=78364&stc=1&d=1322209341

Black_Strom
پنج شنبه 15 دی 1390, 23:01 عصر
فایل ضمیمه شده که تست شده در ویندوز سون مشکل اینکه راست چین چپ چین یا همان right to left را برطرف میکند همچنین مشکل منوها برای right to left .
لینک دانلود :
دانلود (http://barnamehaaa.persiangig.com/barnamenevisorg/rtl.rar)
پسورد : barnameha.net