PDA

View Full Version : سوال: ثابت موندن جای دگمه ها در فرم ها موقع تغییر اندازه؟!

senaps
جمعه 04 آذر 1390, 12:57 عصر
سلام.....
وقتی فرم ها رو بزرگ و کوچیک میکنیم،یا ماکزیمایزشون میکنیم، دگمه ها جاشون همونجوری می مونه....
من مجبور شدم برا برنامه ام،تغییر سایزش رو حذف کنم!! ولی برا مواقعی،ممکنه طرف من بخواد برنامه اش رو به صورت فول سایز(ماکزیمایز) ببینه.....اونوقت چیکار باید کرد؟!

من میخوام،نسبت فاصله ی دگمه ها از هم،موقع بزرگ و کوچیک شدن فرم باقی بمونه....
متاسافنه auto scroll به من کمکی نکرد....
چون فرم وقتی کوچیک میشه،برخی دگمه ها مشخص نیست ن وباید اسکرول کرد، وقتی فرم بزرگ میشه،جاهایی که من در نظر گرفته بودم برا فرم در حالت بزرگ،از بین میره!!! و مثلا،دگمه ها وسط صفحه می مونن و نه گوشه.... :عصبانی::عصبانی::عصبانی::عصب نی:

به نظرتون باید چیکار کنم؟

mohammad272005
جمعه 04 آذر 1390, 13:02 عصر
از خصوصیت Dock و Anchor در هر کنترلی که میخوای resize بشه، استفاده کن.

senaps
جمعه 04 آذر 1390, 13:31 عصر
از خصوصیت Dock و Anchor در هر کنترلی که میخوای resize بشه، استفاده کن.

ممنون.....داک که اصلا کمکی نکرد متاسفانه....چون موقعیتش توی فرم رو بهم میریزه.....انکور رو میشه کمی راهنمایی کنین که چجوری کار کنم؟!

مثلا،دگمه های کاستوم بستن، ماکزیمایز و مینیمایز که من ساختم،اون گوشه ی بالا سمت راست باید باشن،وقتی فرم رو کوچیک و بزرگ میکنم هم میخوام همونجا بمونن،حالا باید چیکار کنم؟! انکور اون کارو برام نکرد و فقط وقتی فرم رو بزرگ تر یا کوچیک تر کردم،اندازه اش بزرگ و کوچیک شد!!

mohammad272005
جمعه 04 آذر 1390, 13:54 عصر
این یه کد نمونه هست که تقریبا همه چیز توش پیدا میشه. کدی توش نیست. فقط فرم ساختم. اگه بازم مشکلی بود، خوشحال میشم کمکی ازم بربیاد

senaps
جمعه 04 آذر 1390, 14:07 عصر
بسیار عالی و بسیار ممنون دوست عزیز....
راستش این مشکل رو برا حدود یه ماهی داشتم!!!!میخوام برنامه ی شبیه مترو استایل بنویسم برا خودم،ولی همیشه تو اینجور قسمت های الکیش گیر می افتادم!!

بازم بسیار ممنون....