PDA

View Full Version : سوال: چرا بیشتر طراحان از div به جای table استفاده میکنند ؟

elham1611
جمعه 04 آذر 1390, 16:51 عصر
من هر سایت template که دیدم اکثرا کل صفحه رو با Div تقسیم بندی کردن چرا از table استفاده نمیکنن

مگه چه مزیتی نسبت به اون داره؟

ممنون

Saber Mogaddas
جمعه 04 آذر 1390, 17:58 عصر
سلام
tabel کلا منسوخ شده..استاندارد طراحی قالب با div یا همون table less هست..

elham1611
جمعه 04 آذر 1390, 18:56 عصر
ممنون ولی کار با جدول که راحت هستش چه مزیتی داره div مگه ؟

Saber Mogaddas
جمعه 04 آذر 1390, 19:09 عصر
در باره ی این موضوع زیاد بحث شده تو برنامه نویس یه search بزنید کلی مزیت در مورد div خواهید یافت..

ravand
جمعه 04 آذر 1390, 20:55 عصر
از مزاياي div سرعت بهتر و در ديد جستجوي بهتر موتور هاي جستجوگر هست.
ميتوني براي اطلاعات بيشر به سايت استاد كرامتي مراجعه كني.
http://keramatifar.ir/ShowTopic.php?id=9

bahane66
جمعه 04 آذر 1390, 20:58 عصر
تگ table باید در جایگاه خودش استفاده بشه، برای تقسیم بندی صفحه هم تگهای div و span در نظر گرفته شدن، استایل دادن به دیو با css خیلی راحتتر از تگ table است..

elham1611
جمعه 04 آذر 1390, 23:46 عصر
با تشکر مقاله آقای کرامتی خیلی مفیده

من تازه کارم و اصلا با div کار نکردم. جدول رو راحت میشه در وسط صفحه قرار داد یا اینکه تقسیم بندیش کرد جوری که در رزلوشنهای مختلف بهم نریزه.

اما من با div هیچ کاری نمیتونم بکنم:ناراحت:. یعنی فقط میشه یه مستطیل باهاش توی صفحه که معلوم نیست کجای صفحه میشه کشید. و هیچ جا نتونستم خصوصیتهای div رو پیدا کنم.

باید برای اینکه مثلا در وسط صفحه قرار بگیره به صورت دستی در html کد وارد کنم یا اینه راه حل دیگه ای هم داره؟

ممنون میشم

ravand
شنبه 05 آذر 1390, 10:06 صبح
با تشکر مقاله آقای کرامتی خیلی مفیده

من تازه کارم و اصلا با div کار نکردم. جدول رو راحت میشه در وسط صفحه قرار داد یا اینکه تقسیم بندیش کرد جوری که در رزلوشنهای مختلف بهم نریزه.

اما من با div هیچ کاری نمیتونم بکنم:ناراحت:. یعنی فقط میشه یه مستطیل باهاش توی صفحه که معلوم نیست کجای صفحه میشه کشید. و هیچ جا نتونستم خصوصیتهای div رو پیدا کنم.

باید برای اینکه مثلا در وسط صفحه قرار بگیره به صورت دستی در html کد وارد کنم یا اینه راه حل دیگه ای هم داره؟

ممنون میشم

منم روزاي اول نميتونستم با div كار كنم و فكر ميكردم كار سخته ، چون بلد نبودم اين حرف رو ميزدم. ولي وقتي ياد بگيري اونوقت مي فهمي چقدر راحته. شما به من بگو چيكار ميخواي با div بكني؟ مثلا ميخواي قالب بسازي؟ چيكار ميخواي بكني؟

bahane66
شنبه 05 آذر 1390, 15:59 عصر

ممنون میشم
span و div به صورت پیش فرض هیچ استایلی ندارن.شما باید دانشت رو در زمینه css افزایش بدی اونوقت استفاده از دیو برات آسون میشه، مثلا مبحثpositioning در css بهتون خیلی کمک میکنه

Saber Mogaddas
شنبه 05 آذر 1390, 17:18 عصر

ممنون میشم
سلام
برای حرکت دیو ها تو صفحه از div های تو در تو استفاده کنید..
ستارت رو بزنید و مشکلهاتون رو اینجا بگید تا حلش کنیم..به اینصورت رفته رفته پیشرفت میکنید..درسته کار با دیو ها سخته و لی هر کار سخت با تمرین و تکرار و مطالهعه قابل حل هست..
موفق باشی..

elham1611
شنبه 05 آذر 1390, 18:22 عصر
خیلی از شماها سپاسگذارم. گویا بچه های قسمت طراحی وب از قسمت دات نت با محبت تر هستند
راستش تقریبا کل سایت رو با جدول طراحی کرده بودم اما حالا که فهمیدم جدول منسوخ شده احساس شادی که به من دست داده بود از بین رفت.

حالا کالا اگه چند تا سوال ساده من رو جواب بدین بقیش رو خودم با آزمایش و خطا پیدا میکنم.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
سوال :
یک جدول با 3 ستون , خوده جدول وسط صفحه که عرض خوده جدول 50% صفحه میشه

ستو ن اول و سوم مثلا 10 px عرض دارن
ستون وسط بدون عرض.

کدش رو با جدول این میشه با عکسش .
اگه راهی هست که با div هم همچین کاری کرد ممنون میشم کمکی کنید

<table style="width: 50%" align="center">
<tr>
<td style="width: 10px"></td>
<td></td>
<td style="width: 10px" ></td>
</tr>
</table>

http://images.tinyuploads.com/tuploads3/2011-11-26/68769.jpg

davood59
شنبه 05 آذر 1390, 18:45 عصر
دوست عزیز؛ اینجوری که بخواین یاد بگیرین احساس می کنم شاید براتون مشکل باشه؛
شما در همین زمینه میتونید اولا به سایت www.w3schools.com سر بزنید و ثانیاً کتاب 101 ترفند در css که ترجمه آقای عبدالعلی هستش رو خریداری کرده و نگاه کنید.
همچنین در این زمینه در همین سایت چند تا جزوه 70 صفحه ای وجود داره که میتونه خیلی بهتون کمک کنه.
موفق باشید.

Saber Mogaddas
شنبه 05 آذر 1390, 19:39 عصر
سلام

کد زیر رو تست کن..اندازه هارو عوض کن..
برای این کار من یه دیو اصلی درست کردم و داخلش 3 تا دیو درست کردم..با خاصیت float به راست و چپ شناور کردم..به صورت دیو تو در تو..به دیو اصلی margin:auto; دادم ..باعث شده که از سمت راست و چپ فشار داده شه و در وسط صفحه نمایش داده میشه..

<html>
<head>
<title></title>

<style type="text/css">
#Wraper
{
width:50%;
min-height:100px;
margin:auto;
}
#Right
{
width:10%;
float:right;
background-color:#000;
}
#Center
{
width:80%;
float:right;
background-color:#979797;

}
#Left
{
width:10%;
float:left;
background-color:#000;
}
</style>
</head>
<body>

<div id="Wraper">
<div id="Right"></div>
<div id="Center"></div>
<div id="left"></div>
</div>
</body>
</html>

elham1611
شنبه 05 آذر 1390, 21:20 عصر
خیلی ممنون اقای مقدس کمک خوبی کردید حتما روش کار میکنم .همین مثال کوچیک خیلی به درد میخوره:لبخندساده:

ravand
شنبه 05 آذر 1390, 21:49 عصر
اينطوري هم نيست كه table كاملا منسوخ شده باشه شايد توي ساخت قالب ديگه ازش استفاده نشه ولي توي كارهاي ديگه استفاده ميشه . مثلا توي نظم دادن به فرم ها. البته فرم ها رو ميشه با div و css هم خيلي قشنگ ساخت . ولي يه كم وقت ميبره.
div و css كلا سايت رو زيبا ميكنه. يه نمونه كار با table بساز همون نمونه رو هم با div و css بساز ، منظور منو مي فهمي.

khateratean
سه شنبه 26 آذر 1392, 14:04 عصر
نحوه ی طراحی صفحه با استفاده از div و Table در لینک زیر:
http://www.beyamooz.com/html/137-basic/507-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-HTML