PDA

View Full Version : وبی کارها و دی بی کارها ....

Mahdi_F
یک شنبه 11 آبان 1382, 00:30 صبح
با سلام .
سباس و صد درود بر دلشدگان راه وی بی و بانک اطلاعات یا دی بی .
لطفا در صورت امکان اشکالات این حقیر ناچیز و جوجه برنامه نویس را با سخا و کرم خود جواب دهید . باشد که مقبول حق واقع گردد.
1- جناب crystal report را در چه وادی و چگونه می توان یافت .
2- چگونه می توان گزارشهایی را افقی گونه از خزانه اطلاعات گرفت .
3- و دیگر اینکه چون توانیم در Data Report وقتی گروه بندی کرده ایم برای فیدهای فرزند فیلتر گذاشت . مثلا در گزارشی که مربوط به کارنامه دانشجویان هست بتوانیم نمراتی را نشان دهیم که بین دو تاریخ معین باشند .
4- دعا گوی هر مرد و زن VB کار و DB کار هستم . خدا یک دنیا و صد در آخرت باداشتان دهاد .
با تشکر از همه یاران و عیاران وی بی و دی بی .

Mohammad_Mnt
یک شنبه 11 آبان 1382, 01:21 صبح
قوانین سایت رو بخون بی زحمت
هر سوال در یک " موضوع جدید " :evil2:

کم حوصله
یک شنبه 11 آبان 1382, 02:24 صبح
والا در مورد جناب کریستال ریپورت باید عرض کنم تاجایی که من می دونم اگر اشتباه نکنم آخرین ورژنش 9.2 است
که در بازار می توانی سی دی آن را پیدا کنی :P

Mahdi_F
یک شنبه 11 آبان 1382, 06:18 صبح
سلام
آقا محمد نا سلامتی ما اینجا حق آب و گل داریم چرا ضد حال میزنی . لااقل یکیشو جواب میدادی بعداٌ انتقاد نی کردی .
کم حوصله ممنون از راهنمایت .
جوجه برنامه نویس .

jannati
یک شنبه 11 آبان 1382, 07:58 صبح
در مورد تعیین نمرات بین دوتاریخ باید بگم:
تاریخ را به صورت integerذخیره کن.بعد یک SQLمثل زیر بنویس و به گزارشت وصل کن :

strsql="select * from TABLE where DATE>date1 and DATE<date2"

date1,date2هر دو تاریخی هستند که شما میخواهید بینشان گزارش گیری کنید.البته بدون "/"

کم حوصله
یک شنبه 11 آبان 1382, 09:44 صبح
آقا محمد نا سلامتی ما اینجا حق آب و گل داریم چرا ضد حال میزنی . لااقل یکیشو جواب میدادی بعداٌ انتقاد نی کردی .

نه بابا حالا دیگه با 5 تا پست حق آب و گل پیدا کردی؟؟؟؟؟
کسی با صاحب خانه این جوری صحبت می کنه؟؟؟

جوجه برنامه نویس .
منظورت من که نبودم :evil: :evil: :evil:
اگر این طور است واقعا ..... :evil: :evil: :evil: :x

کم حوصله
یک شنبه 11 آبان 1382, 09:47 صبح
دوما حانم جنتی در اصل باید از دستور between استفاده کنه اون روشی که شما گفتید کمی مشکل دارد چون نمیشه از / در آن استفاده کرد که خوب دیگه بهش نمی گن تاریخ :oops:

Mohammad_Mnt
یک شنبه 11 آبان 1382, 18:56 عصر
آقا ما مخلص همه ایم
کم حوصله جان ، "جوجه برنامه نویس" امضا است . خودتو ناراحت نکن :wink:

کم حوصله
یک شنبه 11 آبان 1382, 23:06 عصر
:shock: :shock:
:P :P :P :P :P
:oops: :oops: :mrgreen:

Mahdi_F
یک شنبه 11 آبان 1382, 23:12 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
عرض کنم خدمتون که نمی خوام بحث حاشیه ای کنم ولی باید بگم من از اوایل برنامه نویس دات کام عضو بودم و در حد خودم تا توانستم مقاله . پروژه پست کردم و لی به دلایلی با یه آی دی جدید اومدم .
دیگه اینکه دوست عزیر من دستورات SQL را خوب بلدم . و از اون راحتتر فیلتر کردن فیلد می باشد . شما همونی رو که میگی امتحان کن ببین میتونی انجام بدی . چون VBاجازه دسترسی به زیر گروهها را نمیدهد . هدر گروهها را میشه محدود کرد ولی زیر گروهها را نمیشه .
کی متونه راه حل عملی که خودش هم امتحان کرده باشه بده .
ممنون از همتون .
جوجه برنامه نویس منم .

vadood
دوشنبه 12 آبان 1382, 07:26 صبح
هدر گروهها را میشه محدود کرد ولی زیر گروهها را نمیشه
میشه بیشتر توضیح بدی؟

jannati
دوشنبه 12 آبان 1382, 08:03 صبح
کم حوصله جان
میشه ایندفعه یه کم حوصله به خرج بدی و این روش Between رو توضیح بدی؟ازت ممنون میشم :wink:

کم حوصله
دوشنبه 12 آبان 1382, 10:00 صبح
چشم در اولین فرصت :oops: :oops: ( تقلید از خانم تفریشی :mrgreen: )

Mahdi_F
شنبه 24 آبان 1382, 04:19 صبح
با سلام
بالام جان چرا کسی نیست جولب بده . یعنی من این قدر واردم که کسی نمیتونه به سوالم جواب بده 8)

ساران سافت
شنبه 24 آبان 1382, 11:52 صبح
با سلام :
چرا شما می گویید تاریخ را اینتجر ذخیره کن! من تاریخ را به صورت عادی مثلآ 15/06/82 ذخیره می کنم و با یک جستجوی ساده کاملاٌ جواب م می گیرم مثل این
Select * form table where date <='"+lastdate+"' and date >='"+firstdate+"'"
و در متغییر های lastdate و firstdate محدوده تاریخ البته با همان فرمت ذخیره شده قرار می دهیم.
این روش مدتهاست که دارد برای من کار میکند و پروژه های بزرگی نیز با ان انجام داده ام :oops:
حتا در قسمت where نیز می توان با اضافه کردن and فیلتر های جستجوی دیگر نیز اضافه کرد :P

Mahdi_F
دوشنبه 26 آبان 1382, 06:19 صبح
سلام
بالام جان من یه بار دیگه میگم مشکل چیه تا این قدر حرفهای بی ربط نگید .
فرض کنید تو یه دانشگاه یا مدرسه دانشجویان امتحان های مختلف میدهند و یکی از فیلدهای امتحان نیز تاریخ است . حال می خواهیم از امتحاناتی که که یه دانشجو در یک بازه زمانی داده گزارش بگیریم . به این صورت که گزارشها بر حسب اطلاعات دانشجو گروهبندی شده باشد و در جزییات هم نمرات امتحانی همراه با تاریخ امتحان نمایش داده بشه .
باز هم تاکیید میکنم که من نه در select کردن مشکل دارم و نه در interger یا date بودن تاریخ . مشکل اینه که برای گزارش گیری توسط data report نمی تونم با کد نویسی بازه زمانی را مشخص کنم .
ممنون از لطف همه : جوجه دی بی و وی بی کار

ساران سافت
دوشنبه 26 آبان 1382, 12:14 عصر
! :o

این قدر حرفهای بی ربط نگید .

حامد مصافی
شنبه 05 اسفند 1385, 09:52 صبح
باز هم تاکیید میکنم که من نه در select کردن مشکل دارم و نه در interger یا date بودن تاریخ . مشکل اینه که برای گزارش گیری توسط data report نمی تونم با کد نویسی بازه زمانی را مشخص کنم .
ممنون از لطف همه : جوجه دی بی و وی بی کار

بالاخره شما می خواهید از Datareport استفاده کنید یا از Crystal Report
ببینید در هر صورت VS.NET یک امکان ساده در اختیار شما قرار می دهد. البته به شرطی که از امکان Bind در مخیط VS استفاده کنید

- از Soultion Explorer گزینه Dataset (با پسوند dsx ) را انتخاب کنید
- روی جدول مورد نظر راست کلیک کرده و Add Query را انتخاب کنید
- در Query Maker تمامی فیلد های مورد نظر را انتخاب کنید
- در Filter فیلد مورد نظر عبارت زیر را تایپ کنید

>?

- و در قسمت Or عبارت زیر را تایپ کنید

<?

- دکمه OK را فشار دهید سپس Next
- برای متد مورد نظر یک نام دلخواه انتخاب کنید

با فراخوانی این متد با دو پارامتر (حد پایین و حد بالا) یک Dataset به شما برگشت داده خواهد شد که می توانید از آن در گزارش گیری استفاده کنید

چرا شما می گویید تاریخ را اینتجر ذخیره کن! من تاریخ را به صورت عادی مثلآ 15/06/82 ذخیره می کنم و با یک جستجوی ساده کاملاٌ جواب م می گیرم مثل این

مطمئن نیستم با تاریخ شمسی بدون مشکل باشید

1- جناب crystal report را در چه وادی و چگونه می توان یافت .

همراه VS.NET 2005 نسخه Compact آن عرضه می شود

2- چگونه می توان گزارشهایی را افقی گونه از خزانه اطلاعات گرفت .

اگر منظور افقی بودن گزارش است، می توانید در هنگام طراحی گزارش هر گونه تغییر را اعمال کنید