PDA

View Full Version : سوال: ارتباط دادن یک خاصیت به تمام کنترل های فرم؟

complexcoding
شنبه 05 آذر 1390, 11:50 صبح
سلام دوستان
من یک عالمه کنترل روی فرم دارم و ممکنه هر لحظه کمتر یا زیادتر بشن یا تغییر بدمشون. حالا من می خوام وقتی روی هر کدوم از این کنترل ها کلیک بشه یه پنل ویزیبلش فلس بشه حتی اگر خارج از نرم افزار کاربر کلیلک کنه مثلا رو منوی استارت ویندوز کلیک کنه این کار درست شبیه به منو نرم افزار ها هستش که وقتی روشون کلیک می کنم زیر منوشون باز می شه اما وقتی حتی خارج از نرم افزار یا هر کنترلی دیگه ای داخل همون نرم افزار کلیک کنم زیرمنوش مخفی مشه؟ دوستان پیشاپیش از کمکتون ممنونم

Amir Oveisi
شنبه 05 آذر 1390, 14:58 عصر
اگر درست متوجه شده باشم ميتونين با چك كردن اينكه كنترل مورد نظرتون focus داره يا نه اين كار رو انجام بديد. event مربط به LostFocus كنترل رو handle كنيد و در اون كار مورد نظرتون (مثلا false كردن visible ) رو انجام بديد.

complexcoding
شنبه 05 آذر 1390, 22:31 عصر
ممنون منظورم رو متوجه شدید یا یه جورایی همون چیز مد نظر من بود یعنی من می خوام یه جورایی یه منو طراحی کنم با همین کارا ولی نمی خوام در حدو اندازه های منو باشه می دونم کار سختیه اما این event LostFocus رو که گفتید در Eventهای Button و Panel پیدا نکردم لطفا همین چیزی که گفتید رو بیشتر توضیح بدید :

zarrinnegar
شنبه 05 آذر 1390, 22:35 عصر
توی deactivated و یا leave فرم هر چی خواستی بنویس

complexcoding
شنبه 05 آذر 1390, 23:54 عصر
خوب سخن شما درست اما می خوام وقتی رو هر کنترل درون فرم کلیک شد ویزیبل این پنل فلس بشه اگر من دونه دونه برای هر کنترل این کارو انجام بدم خیلی سخته و حتی ممکنه کنترل ها رو تغییر بدم اینجا باید چیکار کنم همون خصوصیت منو نرم افزار رو دیدی همونطوری می خوام بشه؟ زمانی که می ری رو منوی فایل زیر منوش شو می شه وقتی هر جای دیگه ای به غیر از اون کلیک کنی زیر منوش مخفی میشه.