PDA

View Full Version : نحوه استفاده از Using

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 14:46 عصر
سلام

معنی و مفهوم Using چی هستش؟ و در کجا کاربرد دارد؟

Hybrid
شنبه 05 آذر 1390, 15:04 عصر
سلا دوست عزیز ... کاربرد بلوک using اینه که یه یا استفاده از اون یه شی تعریف میکنیم و مطمئن هستین که حافظه اشغال شده توسط این شی پس از پایان کار بلوک حذف میشه... به عبارتی پس از end using دیگه استفاده از شی امکان پذیر نیست...

Public Sub setbigbold(ByVal c As Control)
Using font1 As New System.Drawing.Font("Arial", 12.0F, _
System.Drawing.FontStyle.Bold)

c.Font = font1
End Using
End Sub

کدی که در بالا براتون نوشتم یه control میگیره و با استفاده از فونتی که با using تعریف شده فونت کنترل مورد نظر رو تغییر میده...

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 16:56 عصر
سلا دوست عزیز ... کاربرد بلوک using اینه که یه یا استفاده از اون یه شی تعریف میکنیم و مطمئن هستین که حافظه اشغال شده توسط این شی پس از پایان کار بلوک حذف میشه... به عبارتی پس از end using دیگه استفاده از شی امکان پذیر نیست...

Public Sub setbigbold(ByVal c As Control)
Using font1 As New System.Drawing.Font("Arial", 12.0F, _
System.Drawing.FontStyle.Bold)

c.Font = font1
End Using
End Sub

کدی که در بالا براتون نوشتم یه control میگیره و با استفاده از فونتی که با using تعریف شده فونت کنترل مورد نظر رو تغییر میده...

فقط همینه!!

من یکم در موردش گنگ هستم.می تونید بیشتر توضیح بدهید.

Hybrid
شنبه 05 آذر 1390, 17:30 عصر
دوست عزیز مثال رو خوب متوجه نمیشین یا تعریف using رو؟؟؟

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 17:42 عصر
دوست عزیز مثال رو خوب متوجه نمیشین یا تعریف using رو؟؟؟

هر دوتاش .اگه میشه توضیحات بیشتر و ساده تر لطف کنید بفرمائید.

Hybrid
شنبه 05 آذر 1390, 17:58 عصر
ببین دوست عزیز بعضی مواقع ما لازم داریم یه شی رو به طور موقت ایجاد کنیم ، یعنی یه شی ایجاد بشه و مثلا فلان متدش اجرا بشه و سپس از بین بره تا فضای اضافی رو نگیره در این حالت ما کافیه از بلوک using استفاده کنیم ... پس بلوک using این امکان رو به ما میده که یک شی به طور موقت ایجاد کنیم و مطمئن باشیم پس از پایان ساختار(using) اون شی حذف میشه....این از قسمت اول

قسمت دوم : دوست عزیز من در اینجا اومدم یه زیر برنامه درست کردم که یه ورودی داره که اون ورودی از نوع کنترل هست تو این زیر برنامه اومدم از ساختار using استفاده کردم که یک شی از کلاس فونت ایجاد میکنم (به طور موقت) و از خصوصیات اون شی برای تنظیم فونت کنترل مورد نظر(همون کنترلی که از ورودی گرفتیم) استفاده میکنم ....پس از پایان(یعنی بعد از اینکه فونت اون کنترل رو تغییر داد) شی از بین میره و دیگه حافظه ای اشغال نمیکنه... امیدوارم ساده توضیح داده باشم....موفق باشید....

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 18:17 عصر
ممنونم بسیار عالی بود.

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 18:31 عصر
من امدم و از کد زیر استفاده کردم ولی ارور داد!!!!

Using ddd As String

End Using

Hybrid
شنبه 05 آذر 1390, 19:02 عصر
راستی دوست عزیز فقط فقط میتونی زمانی از using استفاده کنی که اون کلاسی که شی رو ازش ایجاد میکنی واسط system.IDisposable رو پیاده سازی کنه که این string این واسط رو پیاده سازی نمیکنه...با تشکر

vb.net.33
شنبه 05 آذر 1390, 19:11 عصر
راستی دوست عزیز فقط فقط میتونی زمانی از using استفاده کنی که اون کلاسی که شی رو ازش ایجاد میکنی واسط system.IDisposable رو پیاده سازی کنه که این string این واسط رو پیاده سازی نمیکنه...با تشکر

از کجا بدونم که کلاسی که می خوام باهاش کار کنم دارای امکان system.IDisposable هست؟

Hybrid
شنبه 05 آذر 1390, 19:51 عصر
سلام دوست عزیز ، تو منوی view بر روی object browser کلیک کن تا پنجره object browser باز بشه ... و بعد لیست کلاس ها ومتدها و ... رو میتونی تو این قسمت ببینی .. کلاس مورد نظر را انتخاب کن یا اونو سرچ کن ... اگر اون کلاس متد dispose رو داشت system.idisposable رو پیاده سازی میکنه در غیر این صورت نمیکنه.. ولی اکثر کلاس های موجود در کتابخانه دات نت این واسط رو پیاده سازی میکنند...موفق باشید...