PDA

View Full Version : خذف اسکرول بار

behnam shamlo
شنبه 05 آذر 1390, 16:12 عصر
چجوری میشه صفحه اسکرول بشه ولی اسکرول بار مخفی باشه؟؟؟
هدر صفحه همیشه در بالای سایت ثابت باشه، footer هم همیشه سر جاش در پایین صفحه دیده بشه حتی در زمان اسکرول کردن ولی قسمت بدنه سایت اسکرول بشه ، به این شکل که نوارهای اسکرول چه در پایین چه در عرض مخفی باشه؟؟؟
کل سئوال اینه که چجوری میشه اسکرول بار مخفی ساخت.

Saber Mogaddas
شنبه 05 آذر 1390, 17:12 عصر
سلام
برای مخفی کردن scroll فکری ندارم..ولی برای اینکه header سایت شما ثابت باشه..و با scroll صفحه حرکت کنه..کافیه از position:fixed استفاده کنی..
من این قضیه footer رو تو خیلی از پست ها نوشتم..به این صورت که کل محتویات صفحه رو تو یه دیو اصلی و footer رو تو بیرون اون قرار میدید طوری که body شما دارای دو دیو مثل یکی page-wraper و یکیم footer ..داخل ته page-wraper یه دیو ایجاد کن و به style اش clear:both; بده..و footer می چسبه به کف browser ..

behnam shamlo
یک شنبه 06 آذر 1390, 22:52 عصر
سلام
برای مخفی کردن scroll فکری ندارم..ولی برای اینکه header سایت شما ثابت باشه..و با scroll صفحه حرکت کنه..کافیه از position:fixed استفاده کنی..
من این قضیه footer رو تو خیلی از پست ها نوشتم..به این صورت که کل محتویات صفحه رو تو یه دیو اصلی و footer رو تو بیرون اون قرار میدید طوری که body شما دارای دو دیو مثل یکی page-wraper و یکیم footer ..داخل ته page-wraper یه دیو ایجاد کن و به style اش clear:both; بده..و footer می چسبه به کف browser ..
مرسی صابر جان.الان تست میکنم.
یعنی از 2 دایو اصلی استفاده کنم داخل یکی هدر و محتویات صفحه رو بزارم و داخل دایو اصلی دیگر footer?

behnam shamlo
یک شنبه 06 آذر 1390, 23:21 عصر
کاری رو که گفتید کردم نشد.یعنی قسمت footer نچسبید به پایین مرورگر
من میخوام header بچسبه به بالای مرورگر بدون حتی یک پیکسل فاصله در بالا و چپ و راست
و footer هم بچسبه به کف مرورگر بدون حتی یک پیکسل فاصله درپایین و چپ و راست
قسمت محتویات صفحه بین headr , footer با توجه به متن یا هر چیز دیگه که داخلش هست کش بیاد و در کل اسکرول هم اگر قراره بشه همون اسکرول مرورگر باشه نه اینکه یک اسکرول هم برای قسمت محتویات اضافه بشه.
بنابراین یه قالبی میخوام که هدر همیشه در بالاترین قسمت پیج و چسبیده به بالا و footer در پایین ترین قسمت و چسبیده به کف حتی بدون یک پیکسل فاصله حتی در چپ و راست
اگه میشه راهنمایی کنید