PDA

View Full Version : ساخت دستگاه حضور و غیاب

hasan_br
شنبه 05 آذر 1390, 16:23 عصر
با عرض سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
میخوام با استفاده از rfid ورود و خروج افراد و ساعت رفت و آمد اونا رو ثبت و گزارش کنم
چون یه کار تحقیقاتیه نباید از ساعتهای حضور و غیاب استفاده کنم ولی باید کارهایی که ساعتهای حضور و غیاب انجام میده رو شبیه سازی کنم

yazdi1
یک شنبه 02 بهمن 1390, 09:08 صبح
خوب کارت به ریدر نزدیک میشه و ریدر هم که متصل به نرم افزاره در نتیجه لحظه کارت زدن در نرم افزار شما ثبت میشه
برای برد کمتر از 20 cm از فرکانس lf (125-134 khz) و برای برد تا یک متر از فرکانس hf -13.56 mhz استفاده کنید

hasan_br
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 17:37 عصر
با سلام
اینکه باید کارت رو به ریدر نزدیک کرد و ریدر هم از طریق پورت usb به یه کامپیوتر متصل هست اطلاع دارم ولی اینکه باید از چه کدی استفاده کنم تا با ریدر ارتباط برقرار کنم و اطلاعات کارت رو وارد نرم افزار کنم اطلاعی ندارم
اگه کمکم کنید ممنون میشم

ahrimaneahurai
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 18:23 عصر
بستگی به کارت هم داره که چه کدی بنویسید. ی سری کد دوستان قبلن نوشتن بگردید هست. اما من از دستگاه rft-200 استفاده کردم فقط نیاز بود به پورتی که دستگاه بهش وصل هست وصل شم و کد کارتی که روی دستگاه زده شده بود رو بهم برمیگردوند. با serial port باید کار کنید

siamak8982
چهارشنبه 05 بهمن 1390, 18:39 عصر
با عرض سلام خدمت شما
من خودم با دستگاه حضور غیاب اطلاعات کارمندان را جمع آوری می کنم و تقریباً با راه دست بردن در اطلاعات آن آگاه هستم و کار کردمشاید این نوشته ها در کار بتواند به شما کمک کند
ساعت حضور غیاب اطلاعات را بر این مبنا ذخیره می کند "روز""شماره کاربری کارمند""ساعت حضور"که آن را به صورت یک فایل متنی تحویل شما میدهد(امیدوارم اطلاعات من برای شما سودمند باشد)

hasan_br
چهارشنبه 19 بهمن 1390, 12:24 عصر
واقعا ازتون متشکرم ولی هنوز هم به نتیجه قطعی نرسیدم
اگه میشه کد ارتباط با دستگاه و استفاده اطلاعاتی رو که دستگاه واسمون میفرسته رو بذارید خیلی ممنون میشم
یه دنیا تشکر