PDA

View Full Version : سوال: مشکل در استفاده از MSFLXGRD.OCX

farmande
شنبه 05 آذر 1390, 17:31 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس
من قصد نوشتن یه برنامه مشابه Task manager دارم
برای نمایش process و میزان استفاد آن ها ار CPU و......
نیاز به کنترل مشابه Data grid viewدارم که به تمای ردیف ها و سلول های آن با استفاده برنامه نویسی دست رسی داشته باشم
آمدم از MSFLXGRD.OCX استفاده کنم اما پیامی که با آن واجه شدم این بود که این کنترل ماژول ماکروسافت نیست
حالا اگر کنترل بهتری دوستان سراغ دارن که نیاز منو بر طرف کند بسم الله
ویا راهنمایی کنن که چه طور مشکل MSFLXGRD.OCX هنگام اضافه کردن به toolbaxبر طرف کنم

Beginner2013
شنبه 05 آذر 1390, 21:12 عصر
چرا از TabControl و ListView استفاده نمی کنید؟

farmande
شنبه 05 آذر 1390, 23:03 عصر
خوب بنا به توصیه دوستان آمدم از یک listview استفاده کردم
اما مشکل جدید این که نمی تونم اسم processهاو درصد استفاده هرکدام آنها به لیست ویو اضافه کنم
در ضمن من آمدم از قسمت Edit columes جهت ایجاد ستون ها استفاده کردم و از edit item استفاده نکرنم

j666666j
جمعه 24 شهریور 1391, 02:38 صبح
دوست عزیزی که می گی از کنترل دیگه ای استفاده کنه!! این جواب سوال نیست این نوعی از سر خود وا کردنه یه کلام بگو نمی دونم من چند روز وقتمو گذوشتم حالم بهم خورد از راه حلای تکراری بدرد نخور خدا کمک کرد راهشو پیدا کردم. فایل msflxgrd.ocx رو سرج کن از اینترنت دانلود کنید تو سیستم 32 کپی کنید. ویژوالو باز کنید و روی تول باکس کلیک راست کرده Chose item رو زده به تب دوم یعنی Com compnent رفته از Browse درایو سی رو انتخاب کنید.بالا سمت راست تو قسمت search عبارت msflxgrd رو تایپ میکنید خودش فایلو با پسوند ocx پیدا میکنه Ok میکنید تا اینجای کار راحته و از این به بعده که با درگ کردن کنترل ارور لایسنس میده.دلیلش خیلی مهمه و اینه که کنترلتون مال ویژوال 6 هست و برنامتون دات نت 2005 یا 2008 هست و حتی با رجیستر کردن تو ران مشکل حل نمی شه(همه می گند تو منوی استارت ران رو سرج کن و عبارت regsvr32 \windows\system32\msflxgrd.ocx رو کپی کن و اوکی کنی حله اما کافی نیست وابدا حل نمیشه)و یا باید اول ویژوال 6 رو نصب کنید و بعد کنارش آپگرید به دات نت که خیلی زحمت داره و یه راه بهتر اینه که تو Run منو استارت تایپ کن Regedit بعد گزینه ایمپورت رو از منوی فایلش بزن بعد سی دی ویژوال 2005 رو بگذار و از Extras\VB6 فایل VB6Controls.reg رو ایمپورت کن تا لایسنس وی بی 6 رو بشناسه و اگه تو سی دیش نتونستی پیدا کنی برو به http://www.bvbcode.com/code/9gd230ut-278016-down و یه فایل 4 کیلو بایتی رو دانلود کن بعد تو رگ ادیت مسیر فایلو ایمپورت کن همون طوری که توضیحو برا سی دی دادم. اگه سایتی که آدرسشو دادمم خراب بود که فعلا سالمه با سرج VB6Controls.reg میتونی راحت پیداش کنی.و لذت ببر از این کنترل و دعا کن برا من بیکار که کار پیدا بشه برام. اگه توضیح دیگه ای هم خواستی در خدمتم.
joojoo_googooli666@yahoo.com