PDA

View Full Version : درج عکس میان نوشته

masud8002k
شنبه 05 آذر 1390, 18:19 عصر
با سلام دوستان
چطور میشه پایگاه داده رو طوری طراحی کنیم که وقتی مدیر سایت داره ملطب ارسال میکنه مابینش عکس هاشم ارسال بشه این امکان هست؟
مثل یک ادیتور بذاریم که متنش رو بنویسه و عکس هاش هم اپلود کنه هر جای مطلب دلش خواست اضافه کنه؟
در مورد این مورد اگر توضیح بدید ممنون میشم

meisam3322
شنبه 05 آذر 1390, 20:53 عصر
با سلام،

دوست من خودت فرمودی، از ادیتور استفاده کن.

masud8002k
یک شنبه 06 آذر 1390, 09:10 صبح
خوب از ادیتور استفاده کنیم؟تو دیتا بیس برای قسمت متن
ntext
تعیین کردیم حالا اگر عکس درج کنیم اون موقع
error
میده؟
در دیتا بیس نوعش رو چی تعیین کنیم که ایراد نگیره؟

sara_aryanfar
یک شنبه 06 آذر 1390, 09:43 صبح
دوست من وقتی شما از ادیتور استفاده می کنید کل متن رو به صورت کد ذخیره می کنه و در واقع آدرس عکس در دیتا بیس ذخیره میشه ذخیره مستقیم عکس در دیتا بیس صحیح نیست چون باعث افزایش حجم دیتا بیس شما میشه

m.hamidreza
یک شنبه 06 آذر 1390, 19:18 عصر
خوب از ادیتور استفاده کنیم؟تو دیتا بیس برای قسمت متن
ntext
تعیین کردیم حالا اگر عکس درج کنیم اون موقع
error
میده؟
در دیتا بیس نوعش رو چی تعیین کنیم که ایراد نگیره؟

ادیتورها معمولاً از وب url میگیرن نه از کامپیوتر کاربر. در حالت url که مسیر در ادیتور هست فقط باید اینکود بشه و در db در یه فیلد متنی ذخیره شه. اما اگر فایل از مسیر کامپیوتر کاربر باشه شما دوتا کار میتونی انجام بدی؛ یکی اینه که عکس رو بصورت باینری در db ذخیره کنی و موقع نمایش از db بخونی و تبدیل به عکسش کنی که این روش چون حجم db رو بالا میبره در هر شرایطی پیشنهاد نمیشه. روش دوم اینه که نام فایل و مسیری که در سرور میخوای عکس ذخیره شه رو در db ذخیره کنی و خود فایل عکس رو هم در اون مسیر در سرور ذخیره کنی. ولی معمولاً ادیتورها url میگیرن.
پیغام خطایی که الان به شما میده چی هست؟

ALI_REZA_6
یک شنبه 10 اردیبهشت 1391, 21:29 عصر
دوست من وقتی شما از ادیتور استفاده می کنید کل متن رو به صورت کد ذخیره می کنه و در واقع آدرس عکس در دیتا بیس ذخیره میشه ذخیره مستقیم عکس در دیتا بیس صحیح نیست چون باعث افزایش حجم دیتا بیس شما میشه

چگونه دکمه آپلود عکس در پنجره ای که با زدن دکمه درج عکس در نوار ابزار CKEditor باز میشه قرار دهم؟
راستی ادیتور این سایت چیه؟

Mcraft
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 12:30 عصر
سلام.
این مشکل منم هست...
هر کس میدونه دریغ نکنه...
ممنونم.