PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل با ASPxGridView کامپوننت شرکت DevExpress

HamedFathi
شنبه 05 آذر 1390, 21:26 عصر
با سلام

لطفا در ابتدا به تصویر زیر نگاه کنید :

78421

سوال من 2 بخشی است
بخش 1 )
همانطور که در تصویر مشخص است سوال اول من به بخش عملیات (ستون اول) از ASP.NET Grid View شرکت DevExpress بر می گردد که از طریق آن NEW EDIT DELETE قابل انجام است .
من می خواستم بپرسم که رویداد مرتبط با هر یک از این لینک ها چیست ؟
من کجا و چطور برای کلیک روی هر یک از اینها کد نویسی کنم ؟ رویداد مخصوص این 3 مورد را می خواستم.
از مد Edit Form یک User Control آوردم و برای Insert Delete Update مشکل دارم نمی دانم چطور به این 3 گزینه دسترسی پیدا کنم.

بخش 2)
بخش دوم سوالم هم مرتبط با بخش اول است می خواستم هم زمان که EDIT یا DELETE را کلیک می کنم (که نمی دانم از طریق چه رویداد هایی !!!) مقادیر سلول های ردیف فعلی که EDIT یا DELETE را از اینجا کلیک کردم را بدست آورم کلا CurrentRow را می خواستم مثلا مطابق شکل می خواهم اطلاعات ردیفی که کادر قرمز دارد را به تفکیک بگیرم.

خواهشمندم کمک کنید به پاسخ فوری این موارد نیاز دارم.
متاسفانه اطلاع چندانی از کامپوننت های وب این شرکت ندارم اما بد جوری الان بهشون نیاز دارم !

babak2000
یک شنبه 06 آذر 1390, 12:20 عصر
Event ها که مشخص هستن کافیه از گرید یه پروپرتی بگیری و در قسمت بالا روی دکمه اونت Event کلیک کنی تمام رویدادهای که لازم دارم مشاهده میشن
grid_InitNewRow برای دکمه New , ....

برای بدست آوردن مقادیر هم از e.Column.FieldName استفاده کن
یادت باشه یکی از بهترین کامپوننت های دنیاس

موفق باشی

rasoul_z781
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 13:12 عصر
دوست عزیز اگه منظورت اینکه کلیدهای new edit delete کار نمیکنه باید برای فعال سازی اول مطمعن بشی در sqldatasource امکان insert update va delete رو فعال کرده باشی
واسه اینکار وارد sqldatasource میشی کلید Advance بعد گزینه اول رو فعال میکنی
حالا aspxgridview سه عمل رو انجام میده
واسه کدنویسی برای هر بخشم از event استفاده کن

موفق باشی