PDA

View Full Version : سوال: پاک کردن RAM بعد از اجرای یک فایل movie با حجم بالا

Bahar_HS
شنبه 05 آذر 1390, 21:05 عصر
با سلام،
من می خوام از یک فایل movie در فرم SplashScreen برنامه م استفاده کنم،این فایل حجمی بیشتر از فایل exe برنامه دارد و چون بعد از نمایش نیازی به آن نیست و البته حجم زیادی دارد،می خوام بعد از نمایش این فایل را از RAM پاک کنم،و نکته ی دیگه اینکه برنامه(فایلexeبرنامه)روی CD یه،یعنی برنامه قراره تحت CDباشه،
یکی از دوستان برنامه نویس به من گفتند چون برنامه از روی CD اجرا میشه ،مسئولیت پاک کردن این فایل movie از RAM با خودته،یعنی برنامه باید بتونه بعد از نمایش این فایل movie در فرم SplashScreen برنامه ،این فایل رو از RAM پاک کنه،
چیزی که ایشون گفتند درسته؟
یعنی اجرای برنامه از روی HardDisk و CD اینقدر تفاوت داره؟
و اگر اینطوره،چطور میشه این کار رو کرد؟

gwbasic
شنبه 05 آذر 1390, 21:10 عصر
cd , harddisk فرقی نمی کنه. شما چطور فایل Movie‌رو نمایش می دین؟
در کل هر چیزی که منابعی رو از سیستم می گیره رو باید Dispose‌کنید تا اون منبع آزاد بشه

Bahar_HS
سه شنبه 08 آذر 1390, 09:43 صبح
با سلام
من کنترل WindowsMediaPlayer رو به ToolBox اضافه کردم،ولی نمی دونم چطور می تونم کاری رو که می خوام انجام بدم و با این کنترل میشه یا نه؟
قراره این فایل movie روی فرم SplashScreen برنامه باشه و به صورت FullScreen نمایش داده بشه و وقتی زمان اجرای فیلم تموم شد،فرم اصلی برنامه load بشه،نمی دونم چطور این پایان رو به برنامه اعلام کنم،
در ضمن کنترل WindowsMediaPlayer _ای که به برنامه اضافه کردم منوهای پایین صفحه رو نمایش می ده،ولی من نمی خوام این منوها نمایش داده بشه،
می خوام load شدن فرم SplashScreen ،نمایش فایل movie،و بستن فرم کاملا در اختیار برنامه باشه و FullScrene ،
کنترل WindowsMediaPlayer یه ویژگی داره به اسمCtlenabled که وقتی falseمیشه،منوهای پایین صفحه غیرفعال می شن ولی نشون هم داده میشن،
از طرفی در search روش دیگه ای دیدم با استفاده از Refrence:Microsoft.DirectX... ،من هم DirectX رو روی سیستمم نصب کردم ولی نه در ControlPanel می بینمش و نه در لیست Refrence های برنامه،
چه کار باید بکنم؟
ممنون از راهنمایی تون