PDA

View Full Version : نمایش فیلدهایی از چند جدول در کریستال ریپورت

asadegha
یک شنبه 06 آذر 1390, 08:40 صبح
سلام دوستان.

من یه دیتابیس دارم شامل چهار جدول.

شرح جداول:
1- TblStudent:
در این جدول مشخصات دانشجو از جمله نام، پایه عکس و ... ذخیره میشه.

2-TblClass:
در این جدول نام دروس و نام استاد مربوط به هر پایه و هر کلاس ثبت میشه.

3-TblGrade:
در این جدول 4 نمره برای هر درس در هر ماه ثبت میشه(هر ماه 4 هفته هست)+میانگین نمره هر درس.

4-TblMonthQuery:
در این جدول معدل ماهیانه، رتبه کلاسی، میزان رشد معدل نسبت به ماه قبل و ID سه دانشجو برتر از نظر معدل و سه دانشجو از نظر رشد معدل ذخیره میشن.

حالا مسئله:
می خوام این جداول رو به کریستال ریپورت بفرستم و کارنامه ماهیانه چاپ کنم.

اطلاعات مورد نیاز چاپ:

- نام و نام خانوادگی، عکس و یکسری از مشخصات(از جدول TblStudent)
- نام هر درس، نام استاد و نام کلاس و پایه(از جدول TblClass) و چهار نمره ثبت شده ماهیانه(از جدول TblGrade)
- معدل ماهیانه، رتبه کلاسی، میزان رشد نسبت به ماه قبل(از جدول TblMonthQuery)
- نام و نام خانوادگی و عکس سه نفر برتر از نظر معدل و سه نفر برتر از نظر رشد معدل که ID اونا در جدول TblMonthQuery ثبت شده باید از جدول TblStudent انتخاب بشه ونمایش داده بشه.

موندم چطوری باید این کارو انجام بدم. یک جدول رو می تونم بفرستم. دوتا هم بشه میشه یه کاری کرد ولی نمایش نمره ی هر درس جدا گونه گیجم کرده.

کسی میتونه راهنماییم کنه؟ یا ازون بهتر کدی برام آپ کنه ببینم چی به چیه؟ خیلی ممنون میشم.

HAMID484
یک شنبه 06 آذر 1390, 11:29 صبح
سلام. همه رو میخوای در یک ریپورت نشون بدی یا چند ریپورت جداگانه؟
من خیلی واضح متوجه نشدم اما شما میتونی بصورت آبجکتی به نرم افزارت DataSet اضافه کنی و در دیتاست چند تا تیبل تعریف کنی که بتونن نتایج کوئری های شما رو ذخیره کنن. بعد وقتی داری کریستال ریپورت درست میکنی. دیتابیس کریستال ریپورت رو به اون تیبل داخل دیتاست وصل کن.
در برنامه هم اول اون تیبل رو پر کن بعد ریپورت رو اجرا کن

asadegha
یک شنبه 06 آذر 1390, 12:02 عصر
همه قراره تو یه ریپورت نمایش داده بشه.

یه سورس نمونه داری برام آپ کنی؟ واقعا یه هفته درگیرشم.

solaleh
یک شنبه 06 آذر 1390, 14:22 عصر
کارنامه بر اساس هر فرد،واحد است پس برای قسمت اول فقط باید اطلاعاتی که میخواین رو به صورت پارامتر به گزارش پاس بدین و نمایش بدین.همینطور برای قسمت سوم.برای قسمت دوم به نظرم یک query که join دو تا جدول موردنیازه،کافیه و جواب میده.برای قسمت چهارم هم یک subreort میتونین داشته باشین.
اگه جزئیات بیشتر میخواین،design جدولهاتون رو بذارین(فیلدها و relations)

asadegha
دوشنبه 07 آذر 1390, 10:08 صبح
اینجور که بوش میاد باید بیخیال کریستال ریپورت بشم. چون توی vs2010 واقعا مشکلات زیادی داره. اعصابمو خورد کرد.
چند نفر پیشنهاد دادن با خود ریپورت vs2010 کار کنم بهتره.

saeed_sho
دوشنبه 07 آذر 1390, 12:07 عصر
منظورت از ریپورت خود vs2010 چیه؟

asadegha
دوشنبه 07 آذر 1390, 20:03 عصر
تو قسمت add new item/reporting/report .

نمی دونم استیمول میگن به این میگن؟

خیلی اینور اونورش کردم زیاد سر در نیاوردم چی به چیه و چطوری باید به دیتابیس وصلش کنم.
در کل بنظر میاد از کریستال بهتر باشه.

mmd2009
دوشنبه 07 آذر 1390, 20:19 عصر
تو قسمت add new item/reporting/report .

نمی دونم استیمول میگن به این میگن؟

خیلی اینور اونورش کردم زیاد سر در نیاوردم چی به چیه و چطوری باید به دیتابیس وصلش کنم.
در کل بنظر میاد از کریستال بهتر باشه.

با سلام.

نه اون استیمول ریپورت نیست. اون مایکروسافت ریپورته ( حداقل من بهش این اسم رو میگم )

می گفته بهتر از کریستال هست ؟!!

نظر من اینه که استیمول از کریستال بهتره ولی کریستال هم از خیلی لحاظ از بعضی از این کامپوننت های گزارش کیری بهتر هست

موفق باشید

solaleh
سه شنبه 08 آذر 1390, 07:59 صبح
شاید کار کردن با کریستال برای شروع اذیت کنه ولی کلیتش که دستتون بیاد میبینین خوب چیزیه...حداقل برای من که اینطوری بود.اذیت شدن برای استفاده کردنشو، یک بار قبول کنین :)

saeed_sho
سه شنبه 08 آذر 1390, 18:30 عصر
کریستال
sample
های نمونه رو کجا میریزه؟
با کریستال نمودار هم میشه درست کرد ؟ اگه بله میدونید چطوری؟
subreport
چیه؟ از اسمش معلومه که زیرمجموعه ی گزارش هستش اما چیه ؟ و کجا بکار میره؟
ببخشید زیاد سؤال پرسیدم
ممنون میشم راهنمایی کنید

ali reza mansoori 2
سه شنبه 08 آذر 1390, 20:47 عصر
فکر کنم همچین چیزی میخوای(عکس ضمیمه) البته خیلی عجله ای شد و اگر جاییش رو اشتباه کردم بگید

جدول مشخصات دانشجو و درسهای که برداشته باید با هم ارتباط داشته باشن که فکر کنم این طوری باشه حالا با اضافه کردن این دو جدول به کریستال و ارسال شرط به کریستال راحت میتونی مشخصات دانشجو و درسهای که این ترم برداشته رو چاپ کنی
البته میتونی یه کوئری بسازی که درسهای و نمرات آن رو باهم داشته باشه که کارت خیلی راحت میشه
حالا باید توسط خود کریستال معدل ها و میزان رشد رو حساب کنی(برای محاسبه رتبه کلاسی میتونی از یه کوئری جدا یا ارسال پارامتر به کریستال استفاده کنی)
برترین پیشرفت ها و برترین معدل ها هم می تونی خیلی راحت با ارسال پارامتر چاپ کنی

charkhkar
چهارشنبه 09 آذر 1390, 13:54 عصر
سلام به همه دوستان
منم مشکل ارسال چندین جدول به crystal report رو دارم ممنون می شم کمکم کنید
من با linQ یک کوئری به گزارشم میفرستم که اطلاعات دو جدول رو شامل می شه اما تو گزارش اطلاعات ارسالی از جدول اول رو درست، به تعداد فیلد های جدول دوم نمایش می ده و اطلاعات جدول دوم رو کامل نشون می ده؟

var query =
(from s in dc.CoTables
where s.id_co == 11
select new {s.StTable.st_name,s.fami,s.StTable.st_id }).ToList();

لازم به ذکر است که در datagridview که به همون فرم اطلاعات رو ارسال می کنم اطلاعات درست ارسال شده!
با تشکر.

asadegha
پنج شنبه 10 آذر 1390, 17:50 عصر
فکر کنم همچین چیزی میخوای(عکس ضمیمه) البته خیلی عجله ای شد و اگر جاییش رو اشتباه کردم بگید

جدول مشخصات دانشجو و درسهای که برداشته باید با هم ارتباط داشته باشن که فکر کنم این طوری باشه حالا با اضافه کردن این دو جدول به کریستال و ارسال شرط به کریستال راحت میتونی مشخصات دانشجو و درسهای که این ترم برداشته رو چاپ کنی
البته میتونی یه کوئری بسازی که درسهای و نمرات آن رو باهم داشته باشه که کارت خیلی راحت میشه
حالا باید توسط خود کریستال معدل ها و میزان رشد رو حساب کنی(برای محاسبه رتبه کلاسی میتونی از یه کوئری جدا یا ارسال پارامتر به کریستال استفاده کنی)
برترین پیشرفت ها و برترین معدل ها هم می تونی خیلی راحت با ارسال پارامتر چاپ کنی

سلام. ممنون از راهنمایی های دوستان.
آره. تقریبا یه همچین چیزی. نمره ماه اول تا چهار نیست، نمره هفتگیه که تو یه ماه چهار هفته داریم.
بقیش همینه.

من مشکلم با کریستال سر اینه که اصلا کامپوننتاشو نمیشناسه.
فرضا share رو وقتی اد میکنم به reference میشنایه و تو using اسمش هست ولی وقتی F5 میزنم ران بشه خطا میگیره میگه نیم اسپیس share وجود نداره.
سه تا از این ارور ها میده. که متعاقب این دستورات مربوط به این نیم اسپیس ها رو نمیشناسه و باقیه ماجرا.

ali reza mansoori 2
پنج شنبه 10 آذر 1390, 18:46 عصر
من زیاد درباره اتصال از سی شارپ به کریستال سر در نمیارم
قبلا با VB6 و کریستال یه برنامه نوشته بودم به خاطر همینه کمی از کارکردن باهاش رو بلدم
شرمنده

saeed_sho
یک شنبه 13 آذر 1390, 10:39 صبح
اگه ده تا جدول داشته باشیمو از هر جدول کاربر فیلدها رو به دلخواه امتحان کنه و این جدول ها با هم رابطه ندارن نحوه ی نمایش اونا چطوری میشه؟ توی یه گزارش
میشه پیشهاد بدید

solaleh
یک شنبه 13 آذر 1390, 15:33 عصر
سلام.این یه نمونه کلی هستش از subreport و چیزی که شاید به درد دوستمون asadegha بخوره.اسکریپت جداول هم هست ولی بهش اطمینان نکنین(از لحاظ design) چون طراحیش عجله ایه و مشکل داره.

78725