PDA

View Full Version : مبتدی: مشکل با Regular Expressions

Slytherin
یک شنبه 06 آذر 1390, 19:36 عصر
سلام من یک فرم دارم و برای اینکه بررسی کنم که محتویات یک تکست باکس از نوع ایمیل هست از Regular Expressions استفاده کردم ولی مشکلی که دارم اینه که این اعتبارسنج فقط صحیح بودن شکل ایمیل را بررسی می کند و اگر تکست باکس خالی باشد بدون ارور فرم ارسال می شود.
شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید که هم صحیح بودن ایمیل بررسی شود و هم بودن و یا نبودنش؟
ممنون.

fakhravari
یک شنبه 06 آذر 1390, 20:02 عصر
با سلام
شما یکی برای ایمیل باید بزارید یکی برای خالی بودنش.
گروه بندی هم به یاد داشته باشید.:بوس:

Slytherin
دوشنبه 07 آذر 1390, 12:44 عصر
با سلام
شما یکی برای ایمیل باید بزارید یکی برای خالی بودنش.
گروه بندی هم به یاد داشته باشید.:بوس:

این به ذهنم رسیده بود ولی راهی نیست که فقط از یک اعتبارسنج استفاده کنیم؟ استفاده از دو اعتبارسنج معمول و منطقی هست؟

davood59
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:55 عصر
برای چی منطقی نباشه دوست عزیز؟
گاهاً تا 3 تا اعتبار سنجی هم باید انجام بشه که هر کدومش کار خودشون رو انجام میدن؛
بعنوان مثال ببینید من در این اعتبار سنجی که در فیلد تکرار ایمیل استفاده کردم ؛ از 3 مورد اعتبار سنجی بهره بردم، یکی برای درست بودن ایمیل، یکی برای خالی نبودنش و آخری هم برای مطابقت داشتن با ایمیل اولی؛ پس شد 3 تا اعتبار سنجی بدون اینکه به مشکلی برخورد کنم.

<br />
تکرار پست الکترونیک(ایمیل):&nbsp;<asp:TextBox ID="txtEmail2" runat="server" Height="19px"
Width="130px"></asp:TextBox>
<asp:RequiredFieldValidator ID="RequiredFieldValidator3" runat="server"
ErrorMessage="وارد کردن مجدد ایمیل الزامی است." ControlToValidate="txtEmail2" style="color:#cc3300;"
Display="Dynamic">*</asp:RequiredFieldValidator>

<asp:RegularExpressionValidator ID="RegularExpressionValidator2" runat="server"
ErrorMessage="ایمیل وارد شده معتبر نیست."
ValidationExpression="\w+([-+.']\w+)*@\w+([-.]\w+)*\.\w+([-.]\w+)*"
style="color: #CC3300;"
ControlToValidate="txtEmail2" Display="Dynamic">*</asp:RegularExpressionValidator>

<asp:CompareValidator ID="CompareValidator1" runat="server" style="color: #CC3300; "
ControlToCompare="txtEmail" ControlToValidate="txtEmail2"
ErrorMessage="ایمیل های وارد شده مشابه نیستند!" ForeColor="Black" Display="Dynamic">*</asp:CompareValidator>

<br />