PDA

View Full Version : حرفه ای: سوال: ساخت درایو مجازی (حرفه ای)

Mr'Jamshidy
یک شنبه 06 آذر 1390, 19:08 عصر
سلام به همه

فکر میکنم همه ما دیگه باید ساخت درایو مجازی رو بلد باشیم دیگه و اگر هم کسی باشه که بلد نباشه میتونه با یک جستجو تو Google براحتی سورس های موجود رو پیدا کنه و ازشون استفاده کنه

اما بعد از مدت ها یک مساله جالب نظر من رو جلب کرد (البته نیازم به این مساله باعث شد)

درایو های مجازی ساخته شده اصولا یک آدرس از روی هارد میگیرن و اطلاعات داخل اون آدرس رو نمایش میدن (اگر که اشتباهه که بگید)

حالا من اینجا نیاز به یک درایو مجازی دارم که بجای گرفتن آدرس هارد با برنامه من در ارتباط باشه

یعنی چی؟

یعنی این که مثلا درایو Z درایو مجازی منه

شما که کاربر باشید میاین درایو من رو باز می کنید
ویندوز در این لحظه به جای این که بره یک فولدر رو چک کنه، درخواستش رو به برنامه من میفرسته

برنامه من بعد از انجام یک سری عملیات، یک لیست حاوی اطلاعات به Explorer ارسال میکنه

و در آخر Explorer اون رو نمایش میده

ببینم چه میکنید
من که خودم مخم به جایی قد نمیده

setroyd
دوشنبه 07 آذر 1390, 00:05 صبح
میتونی list view که توی my computer هست رو یک ایتم توش add کنی و کاری کنی که وقتی روی اون click شد برنامه شما دستور صادر کنه این تنها راه هستش

Mr'Jamshidy
دوشنبه 07 آذر 1390, 06:08 صبح
اینجوری که پدر آدم در میاد

یعنی واقعا تنها راه همینه؟

setroyd
سه شنبه 08 آذر 1390, 00:18 صبح
بله تا اینجا که من میبینم راه همینه البته من فکری نکردم راجبه این موضوع ولی میتونم با کدی راهت درایو مجازی برای link دادن به پوشه ها بسازم .

Mr'Jamshidy
سه شنبه 08 آذر 1390, 08:33 صبح
بله این خیلی سادس اما مشکل اینجاست که این لینک دادن برای کاری که من میخوام تقریبا نشدنیه البته اینم بگم هم من هنوز امتحانش نکردم

من فولدر با نام غیر مجاز دارم مثلا به آدرس زیر

D:\Data.

میخوام یک درایو مجازی ایجاد کنم که اطلاعات این فولدر رو بهم نشون بده

حالا مشکل اینجاست که نه ویندوز میتونه روی این فولدر ها عملیاتی انجام بده و نه ویبی، من هم با استفاده از فایل های کمکی دارم این کار رو انجام میدم

خوب پس نتیجه میگیریم که نمیشه لینکش کرد

پس راه حل چیه؟