PDA

View Full Version : سوال: جستجو کنترل سمت سرور بر اساس نوع ان

programer-ir
یک شنبه 06 آذر 1390, 19:56 عصر
جستجو کنترل سمت سرور بر اساس نوع ان مثل تکس باکس و یا باتن ؟؟؟؟

Saman Hashemi
دوشنبه 07 آذر 1390, 07:51 صبح
دوست عزیز وقتی سوال میپرسی کامل توضیح بده و مشکلتو بیان کن که بهتر دوستان کمک کنند...!
به عنوان مثال یه تکست باکس بذار روی یه صفحه خالی با این کد میتونی بهش دسترسی داشته باشی البته اگر مسترپیج داشته باشی یه ذره کد عوض میشه...!
foreach (var ctl in this.Controls)
{
if (ctl is System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm)
{
System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm ctlform = ctl as System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm;
foreach (var ctl2 in ctlform.Controls)
{
if (ctl2 is TextBox)
{
TextBox txt = ctl2 as TextBox;
txt.Text = "TextBox";
}
}
}
}

Mohandes2009
دوشنبه 07 آذر 1390, 08:08 صبح
از FindControl استفاده کن
مثل این :

((Label)((TableCell)((TableRow)((Table) di.FindControl("tt")).FindControl("r1")).FindControl("t1")).FindControl("lblLikeUser")).Text=="جواد قلی خان"

Saman Hashemi
دوشنبه 07 آذر 1390, 08:26 صبح
خوب اگه id داشته باشه چه کاریه Find کنه از همون id استفاده میکنه دیگه...!:متفکر:

programer-ir
دوشنبه 07 آذر 1390, 09:59 صبح
من تعداد نامعاومی چک باکس دارم در یک مستر پیج که هر کدوم ای دی نامعلومی دارن و از چک باکس های html استفاده کردم ابته صفت runat=server قرار دادم و می خوام ای دی های چک باکس هایی که select شدن رو تو یک رشته بریزم

ممنون

Saman Hashemi
دوشنبه 07 آذر 1390, 10:29 صبح
پس باید از شیوه ای که گفتم استفاده کنید...!

programer-ir
دوشنبه 07 آذر 1390, 11:03 صبح
اما این کدی که شما نوشتید برای کنترل های asp کار می کنه برای html کار نمی کنه

Saman Hashemi
دوشنبه 07 آذر 1390, 11:37 صبح
دوست عزیز اگه یه کوچولو کدهارو تغییر میدادی درست میشد نیازی به زدن پست مجدد نبود...!
foreach (var ctl in this.Controls)
{
if (ctl is System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm)
{
System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm ctlform = ctl as System.Web.UI.HtmlControls.HtmlForm;
foreach (var ctl2 in ctlform.Controls)
{
if (ctl2 is System.Web.UI.HtmlControls.HtmlInputCheckBox)
{
System.Web.UI.HtmlControls.HtmlInputCheckBox chck = ctl2 as System.Web.UI.HtmlControls.HtmlInputCheckBox;
chck.Checked = true;
}
}
}
}

programer-ir
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:59 عصر
حق با شماست .... مشکل کار من اینه که کد شما در حالتی کار می کنه که چک باکس رو برنامه نویس روی فرم بذاره .... ولی وقتی چک باکس به صورت داینامیک و توسط برنامه اضافه می شه با این کد شما تغییرات روی چک باکس اعمال نمی شه..... بازم ممنون