PDA

View Full Version : چسبیدن footer به ته پیج و هدر به بالای پیج

behnam shamlo
دوشنبه 07 آذر 1390, 00:23 صبح
من میخوام header بچسبه به بالای مرورگر بدون حتی یک پیکسل فاصله در بالا و چپ و راست
و footer هم بچسبه به کف مرورگر بدون حتی یک پیکسل فاصله درپایین و چپ و راست
قسمت محتویات صفحه بین headr , footer با توجه به متن یا هر چیز دیگه که داخلش هست کش بیاد و در کل اسکرول هم اگر قراره بشه همون اسکرول مرورگر باشه نه اینکه یک اسکرول هم برای قسمت محتویات اضافه بشه.
بنابراین یه قالبی میخوام که هدر همیشه در بالاترین قسمت پیج و چسبیده به بالا و footer در پایین ترین قسمت و چسبیده به کف حتی بدون یک پیکسل فاصله حتی در چپ و راست
اگه میشه راهنمایی کنید

hamidre13
دوشنبه 07 آذر 1390, 00:31 صبح
واسه این کار ابتدا شما بایند از یه فایل سی اس اس ریست استفاده کنید تا تمام مارجین و پدینگ ها ریست شه:اینم یه نمونه از این ریست ها (http://css-tricks.com/snippets/css/meyer-reset/)
حال باید به المنت های فوتر و هدر پوزشین fix بدید به هدر تاپ رو صفر بدید و به فوتر باتوم رو صفر بدید.
موفق باشید

behnam shamlo
دوشنبه 07 آذر 1390, 01:55 صبح
واسه این کار ابتدا شما بایند از یه فایل سی اس اس ریست استفاده کنید تا تمام مارجین و پدینگ ها ریست شه:اینم یه نمونه از این ریست ها (http://css-tricks.com/snippets/css/meyer-reset/)
حال باید به المنت های فوتر و هدر پوزشین fix بدید به هدر تاپ رو صفر بدید و به فوتر باتوم رو صفر بدید.
موفق باشید
حمید جان خیلی ممنون،ولی میشه بیشتر راهنمایی کنید.اینها css هاش بود ولی div ها رو به چه صورت بکار ببرم
اگه میشه فقط یه مثال خیلی ساده از اینکه صفحه 3 قسمت بشه برام بزنید

colors
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:16 عصر
درود

دیوها فقط کافیه زیر مجموعه تگ BODY باشن - position:absolute عرض و ارتفاع رو مشخص کن وبالایی top:0 و پایینی bottom:0 بده

موفق باشی

Saber Mogaddas
دوشنبه 07 آذر 1390, 17:13 عصر
سلام
78466

اگه مشکلی داشتین بپرسید..

behnam shamlo
دوشنبه 07 آذر 1390, 17:47 عصر
سلام
78466

صابر جان مثل همیشه عالی. دمت گرم داداش .دیدم دقیقا همونی بود که میخواستم.اگه سئوالی بود مزاحم میشم

زهرا68
سه شنبه 24 تیر 1393, 22:12 عصر
سلام.یه سوال: چرا برای من دیو main ام با اسکرول کردن میاد روی هیدر؟؟؟

s2/mri
چهارشنبه 25 تیر 1393, 14:14 عصر
سلام

چقدر خوبه که جستجو انجام دادین به جای ایحاد یک تاپیک جدید.:لبخندساده:

سلام.یه سوال: چرا برای من دیو main ام با اسکرول کردن میاد روی هیدر؟؟؟

از z-index استفاده کنین احتمال زیاد مشکلتون حل میشه

مهناز.ف
چهارشنبه 17 تیر 1394, 16:21 عصر
سلام
78466

ممنونننننننننننننننننننن . من ۲ ساعت داشتم با کدهام کلنجار میرفتم که راست و چپش بچسبه .
خیلی راهنماییه خوبی بود ممنونم .

:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق:

amir868
پنج شنبه 18 تیر 1394, 00:41 صبح
سلام
78466

این کد جواب میده فقط یه مشکلی که من گاهی اوقات بهش بر میخورم اینه که وقتی محتویات صفحه کمتر از ارتفاع صفحه باشه footer هم بالا میاد و پایین قرار نمیگیره معمولا با margin دادن یا چیزای دیگه میشه حل ش کرد ولی وقتی برای CMS ها کد مینویسید و کد ها ثابت ه نمیشه کاری کرد ممنون میشم اگه راهی بلدید من رو هم راهنمایی کنید