PDA

View Full Version : گفتگو: به نظر شما علت اينكه تعداد كسانيكه از adf استفاده مي كنند كم است چيست؟؟

mansoor_csharp
دوشنبه 07 آذر 1390, 08:56 صبح
سلام
نظر شما درباره فريمورك adf چيه؟
چرا افراد و شركت هايي كه از اين فريم ورك استفاده مي كنند كم هستند؟
توجه داشته باشيد كه jdeveloper مجاني است و كامپوننت هاي خيلي خوب و كاملي دارد و سرعت برنامه نويسي در اين محيط هم نسبتاً خوب است.در ضمن شركتي مانند اراكل هم از آن پشتيباني مي كند!!

hosein.zare
دوشنبه 07 آذر 1390, 15:20 عصر
شاید یکی از دلایلی که وجود داره اینه (با اینکه کار باهاش مفتیه) ایجاد یک محصول با adf نیاز به Licence داره . از طرفی adf خیلی Compatible تره با weblogic یا websphere به نسبت Tomcat یا Jboss . و حتی اراکل رسما اعلام کرده که من بقیه ی web server و application server ها را ساپورت نمیکنم. weblogic و websphere هم پولی هستند. نمیدونم تا حالا سعی کردی یه پروژه Adf را روی Tomcat ؛ Deploy کنی یا نه این همون عذابیه که خدا توی قرآن با نام عذاب الیم یاد کرده :بامزه: با این حال توی اونجا از security پیشرفته ی Weblogic خبری نیست و دوباره باید این لایه را بازسازی کنی . حالا از طرف دیگه Struts و Spring و Jboss Seam را داریم که همگی مفتیند . منصور من خودم با Adf کار میکنم BC4J کامپوننت هاش Task Flow هاش و Oracle Binding حرف نداره اما اگه بخوای همون را تبدیل به وبسایت اینترنتی بکنی تا حدودی با مشکل کم بودن Performance برای بارگذاری مواجه میشی ( به نسبت بقیه تکنولوژی ها)

mansoor_csharp
سه شنبه 08 آذر 1390, 08:27 صبح
سلام
قبول دارم كه براي يك برنامه اينترنتي performance و سرعت لود شدن اوليه صفحه كم است.من فكر مي كنم اساساً هدف گذاري اراكل از اين فريم ورك براي برنامه هاي شركتي و اينترانت بوده.مساله اينه كه در ايران كه لايسنسي براي چيزي تقريباً پرداخت نميشه و اگر هم بخواهيم پرداخت كنيم از ما قبول نمي كنند!!(چون تحريم هستيم) ديگه نبايد مشكل لايسنس وجود داشته باشه در ضمن weblogic یا websphere هر دو تقريباً جز قويترين وب سرورها هستند و خيلي از شركت ها كه از فريم ورك هاي ديگه استفاده مي كنند براي سرور از وب لاجيك استفاده مي كنند كه پولي است!!
جالب ميشه اگه دوستان ديگه هم در اين بحث شركت كنند.

omidbizdotcom
شنبه 12 آذر 1390, 15:39 عصر
به نظر من در جاوا تکنولو‌ژي هايي بيشتر استفاده مي شوند که توسط community اداره شده و وابسته به شرکت خاصي نيستند يا به اصطلاح vendor-specific و مهمتر از همه اينکه متن باز باشند

ناصرقلی
چهارشنبه 16 آذر 1390, 09:47 صبح
کسانی که با فریم ورکهای اوراکل می دانند طوری آدم را گرفتار خودشان می کنند که مجبور می شوید در ادامه کار با آنها در بیشتر مواقع از محصولات و راه حلهای اوراکل استفاده کنید. در واقع این فرم ورکها شما را به بند می کشند.
به طور خاص برخی مدعی هستند که جی اس اف استاندارد است اما برای همین استاندارد چند فرم ورک مختلف وجود دارد که خودشان با هم ناسازگارند.بنا بر این اگر شما مجبور شوید از قابلیتهای فرا استاندارد آنها استفاده کنید - که حتما می شوید - تا آخر باید از همان فرم ورک و راه حلهایش استفاده کنید و دست شما در انتخاب راه حلهای دیگر بسته می شود.

mansoor_csharp
چهارشنبه 16 آذر 1390, 09:55 صبح
سلام
چرا بايد در جايي كه يك سولوشن كامل است از فريم ورك و راه حل هاي ديگر هم در كنار آن استفاده كرد؟؟

ناصرقلی
چهارشنبه 16 آذر 1390, 10:24 صبح
هیچ سولوشنی کامل نیست. بنا براین گاهی لارم است ( من بارها تجربه اش کرده ام) که در بخشی از پروژه از یک تکنولوژی دیگر استفاده کرد به عنوان مثال شاید شما نخواهید از امکانات امنتیتی فریم ورک استفاده کنید و یا بخواهید در لایه ذخیره سازی از یک فناوری غیر متعارف استفاده کنید.
بله اگر پروژه ساده باشد و در تمام مواقع امکانات فریم ورک برای شما کافی باشد بهتر این است که از همان فریم ورک استفاده شود اما در عالم واقع معمولا چنین نیست و بنا به ضروریات شما باید بخشهای یک فریم ورک را تغییر دهید. برای بررسی بیشتر می توانید از افرادی که تجربه معماری سیستم های بزرگ را داشته اند بپرسید. این مشکلات معمولا در معماری خودش را نشان می دهد.