PDA

View Full Version : سوال: استفاده از مسترپیج تو در تو

maktab
دوشنبه 07 آذر 1390, 12:16 عصر
من می خوام تویه سایتم از مسترپیج تو در تو استفاده کنم. این کار باعث کند شدن سایت که نمیشه؟ بعد تویه مرورگرهای مختلف که با مشکل روبرو نمی شم؟

در کل به نظر شما از این امکان استفاده کنم یا...؟

PhoenixNet
دوشنبه 07 آذر 1390, 22:50 عصر
با سلام

مگه همچین امکانی هم وجود داره؟

meisam3322
سه شنبه 08 آذر 1390, 10:44 صبح
با سلام،

شما می تونید برای اینکار از Web User Control استفاده نمایید. خیلی راحت توی هم قرار می گیرند.

موفق باشی

maktab
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:02 صبح
با سلام

مگه همچین امکانی هم وجود داره؟
سلام. بله چنین امکانی وجود داره.

با سلام،

شما می تونید برای اینکار از Web User Control استفاده نمایید. خیلی راحت توی هم قرار می گیرند.

موفق باشی

سلام. نه هدف من چیز دیگه است. بزار بیشتر توضیح بدم.
من تویه سایتم یه صفحه اصلی دارم و بقیه صفحات. صفحه اصلیم فقط هدر و فوترش با بقیه صفحات مشترکه. در صورتی که بقیه صفحات علاوه بر هدر و فوتر، ستون های سمت راست و چپ هم بین همدیگه مشترکن.

حالا من می خواستم این کار رو بکنم: یه صفحه مستر داشته باشم که این صفحه مسترپیج پایم باشه و صفحه اصلی از اون استفاده کنه بعد یه صفحه مستر دیگه داشته باشم که از صفحه مستر پایه استفاده کنه (مسترپیج تو در تو) بعد تمام صفحات دیگه سایتم از این مسترپیج دوم استفاده کنن.

حالا می خوام ببینم با این کار به مشکل برمی خورم؟ از همه لحاظ (سرعت و...)

mustafaehsani
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:23 صبح
شما باید از css و div و کلاس استفاده کنید

maktab
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:41 صبح
شما باید از css و div و کلاس استفاده کنید

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببخشید نمی دونم من منظورم رو بد رسوندم یا...
منظورتون چیه از css و div و... استفاده کنم!!!!؟

(لطفا پست 4 رو با دقت بخونید)
ممنون وقت گذاشتید.

raziee
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:50 صبح
با سلام.
اینکه در مرورگرهای مختلف به مشکل بر میخورید یا نه به طراحی شما بر میگرده نه ساختار Master Page ها.
از نظر سرعت هم تفاوت چندان و محسوسی نیست. فقط Event های مربوط به Master Page ها رو بررسی کنید که عملیات اضافه ای انجام ندهند.

aliyeh
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:53 صبح
فکر می کنم منظور دوستمون این هست که اگه می خواین برای دیزاین کارتون به مشکل برخورد نکنید و تو همه مرورگرها نمایش درست صفحه رو داشته باشین باید برای استایل دهی به مستر پیج هاتون از css استفاده کنید.
در ضمن فکر نمیکنم استفاده از مسترپیج تاثیری روی سرعت برنامه داشته باشه و اون رو کندتر کنه. شاید این قیاس از نظر فنی ایراد داشته ولی فقط برای توضیح موضوع میگم: به نظر من مسترپیج مثل استفاده از تابع می مونه،به جای اینکه یک کد رو چندین بار بازنویسی کنیم فقط یک بار می نویسیم و بعد فقط اون رو call می کنیم.

maktab
سه شنبه 08 آذر 1390, 12:04 عصر
با سلام.
اینکه در مرورگرهای مختلف به مشکل بر میخورید یا نه به طراحی شما بر میگرده نه ساختار Master Page ها.
از نظر سرعت هم تفاوت چندان و محسوسی نیست. فقط Event های مربوط به Master Page ها رو بررسی کنید که عملیات اضافه ای انجام ندهند.
سلام
ممنون. حالا واقعا این طور نوشتن از نظر فنی صحیح تره؟

توضیحات بیشتر:
فرض کنید هر کدام از بدنه های سایت اطلاعات زیر رو داشته باشه:
هدر: لوگو + جستجو + منو + و...
بدنه اصلی: ستون سمت راست + ستون مرکزی (اطلاعات اصلی) + ستون سمت چپ
فوتر: لوگو + برخی اطلاعات مربوط به سایت و...

حالا همه صفحات بجز صفحه اصلی تمام اطلاعات فوق بین آنها مشترکه و فقط ستون مرکزی هست که تویه هر کدام از صفحات مختلفه. و صفحه اصلی دارای هدر و فوتر مشترک بین بقیه است.
من برای پیاده سازی این قالب دو روش دارم:
روش اول همینی که قبلا گفتم (استفاده از مسترپیچ تو در تو)
روش دوم: یه مسترپیج برای همه صفحات سایت (بجز صفحه اصلی) داشته باشم و صفحه اصلیم رو بدون مسترپیج کدنویسی کنم.

به نظر من روش بهتر همان روش اوله چون اگر روزی قرار باشه ساختار کنترل های هدر یا فوتر عوض بشه باید هم مسترپیج رو عوض کنم هم کدهای صفحه اصلی. ولی با روش اول فقط مسترپیج پایه رو دست کاری می کنم.
فقط می خوام ببیتم در آینده قالب من با مشکل روبرو نمی شه و این نوع کد نویسی از نظر فنی صحیحه؟

maktab
سه شنبه 08 آذر 1390, 12:09 عصر
فکر می کنم منظور دوستمون این هست که اگه می خواین برای دیزاین کارتون به مشکل برخورد نکنید و تو همه مرورگرها نمایش درست صفحه رو داشته باشین باید برای استایل دهی به مستر پیج هاتون از css استفاده کنید.

بحث من درباره استفاده از css نیست. یقینا در طراحی مسترپیج از css استفاده می کنم ولی سوال من استفاده از مسترپیج تو در تو هست چون اولین تجربه من درمورد استفاده از مسترپیج تو در تو هست می خواستم ببیتم از نظر فنی صحیح تره؟ و کسی بوده که از این روش استفاده کرده و بعدا به مشکل برخورده باشه.

raziee
سه شنبه 08 آذر 1390, 12:18 عصر
سلام
ممنون. حالا واقعا این طور نوشتن از نظر فنی صحیح تره؟

توضیحات بیشتر:
فرض کنید هر کدام از بدنه های سایت اطلاعات زیر رو داشته باشه:
هدر: لوگو + جستجو + منو + و...
بدنه اصلی: ستون سمت راست + ستون مرکزی (اطلاعات اصلی) + ستون سمت چپ
فوتر: لوگو + برخی اطلاعات مربوط به سایت و...

حالا همه صفحات بجز صفحه اصلی تمام اطلاعات فوق بین آنها مشترکه و فقط ستون مرکزی هست که تویه هر کدام از صفحات مختلفه. و صفحه اصلی دارای هدر و فوتر مشترک بین بقیه است.
من برای پیاده سازی این قالب دو روش دارم:
روش اول همینی که قبلا گفتم (استفاده از مسترپیچ تو در تو)
روش دوم: یه مسترپیج برای همه صفحات سایت (بجز صفحه اصلی) داشته باشم و صفحه اصلیم رو بدون مسترپیج کدنویسی کنم.

به نظر من روش بهتر همان روش اوله چون اگر روزی قرار باشه ساختار کنترل های هدر یا فوتر عوض بشه باید هم مسترپیج رو عوض کنم هم کدهای صفحه اصلی. ولی با روش اول فقط مسترپیج پایه رو دست کاری می کنم.
فقط می خوام ببیتم در آینده قالب من با مشکل روبرو نمی شه و این نوع کد نویسی از نظر فنی صحیحه؟
ببینید به طور کلی این بسته به پروژه داره.
ممکنه در یک پروژه یک Master Page نیاز باشه که یک سری اطلاعات رو نمایش بده برای تمام کاربران و سطوح کاربری.
اما اگه قصد نوشتن یک برنامه برای عموم رو دارید باید طوری سیستمی طراحی کنید که UI رو بشه راحت تغییر داد بدون اینکه ساختار برنامه تغییر کنه.
به عنوان مثال شما میتونید یک UserControl داشته باشید که به عنوان Skin شما باشه. که این Skin رو در به عنوان قالب سایت در یک Page بارگذاری میکنید.
شما میتونید UserControl های متنوعی رو داشته باشید و به کاربر این انتخاب رو بدید که برای کدام صفحه کدام Skin رو Load کنه.
البته همونطور که قبلا اشاره کردم این به پروژه ی شما بستگی داره.
که مثلا پروژه ی X برای شرکت Y یا یک نرم افزار عمومی.