PDA

View Full Version : سئوال درباره کار با sql server

programmermp
دوشنبه 09 آبان 1384, 20:57 عصر
با سلام

من می خواستم بدونم که sql server چطوری با دات نت کار می کنه و تحت چه عنوانی می توانم اون رو

تهیه کنم و چه فرقی با دیتابیس اکسس داره.در ضمن ایا کار با اون راحتتر از اکسس هست یا خیر

در ضمن ایا می توان از اون برای برنامه نویسی تحت شبکه استفاده کرد یا خیر

و در اخر اگه امکانش هست یک فایل pdf یا سایتی که اطلاعاتی در زمینه برنامه نویسی تحت شبکه

داشته باشه معرفی کنید یا اینکه یه اطلاعاتی در این زمینه به من بدهید.

با تشکر

Hamedm
دوشنبه 09 آبان 1384, 22:26 عصر
با سلام

من می خواستم بدونم که sql server چطوری با دات نت کار می کنه و تحت چه عنوانی می توانم اون رو

تهیه کنم و چه فرقی با دیتابیس اکسس داره.در ضمن ایا کار با اون راحتتر از اکسس هست یا خیر

در ضمن ایا می توان از اون برای برنامه نویسی تحت شبکه استفاده کرد یا خیر

و در اخر اگه امکانش هست یک فایل pdf یا سایتی که اطلاعاتی در زمینه برنامه نویسی تحت شبکه

داشته باشه معرفی کنید یا اینکه یه اطلاعاتی در این زمینه به من بدهید.

با تشکر

سلام

چه فرقی با دیتابیس اکسس داره.
اگه به بانک SQL Server مقدار 100 را بدهیم، بنظر من به اکسس در بهتربن شرایط میشه 10 داد.

در RunTime تحت عنوان، SQLClient است و در ServerExplorer هم کاملا معلومه.

در ضمن ایا کار با اون راحتتر از اکسس هست
ببین عزیز جان در کد نویسی فرق زیادی با اکسس نداره (کمی فقط دستت باز تره). اما در خود بانک SQL Server یک امکاناتی داره که اگه ببینید مجذوبش میشید (اینو جدی میگم).

ایا می توان از اون برای برنامه نویسی تحت شبکه استفاده کرد یا خی
اصلا هدف استفاده از SQL Server استفاده از شبکه است.

داشته باشه معرفی کنید
منظورت از "برنامه نویسی تحت شبکه" چیه. این جمله برداشتهای متفاوتی میشه کرد.

در پناه حق موفق باشید و پرتوان

M.GhanaatPisheh
دوشنبه 09 آبان 1384, 22:55 عصر
اگه به بانک SQL Server مقدار 100 را بدهیم، بنظر من به اکسس در بهتربن شرایط میشه 10 داد.

این جور مقایسه کردن صحیح نیست دوست عزیز.
باید با توجه به موارد کاربرد هر کدوم در فعالیتهای مختلف بهشون امتیاز داد.

Hamedm
دوشنبه 09 آبان 1384, 22:57 عصر
این جور مقایسه کردن صحیح نیست دوست عزیز.
باید با توجه به موارد کاربرد هر کدوم در فعالیتهای مختلف بهشون امتیاز داد.
سلام

جنابعالی درست میفرمائید. مقایسه من در حالت کلی بود.
البته اینو هم بگم اکسس برای کارای سردستی مناسبه و همچنان جایگاه خودشو داره.

programmermp
سه شنبه 10 آبان 1384, 21:33 عصر
با تشکر از دوستان که جواب سئوالم را دادند

اما منظورم از سئوال که پرسیده بودم sql server تحت چه عنوانی هست اینه که من می خواهم از sql

server و دیتابیس sql در برنامه هام استفاده کنم من نام برنامه ای که این کار را انجام می دهد رو می

خواستم و اینکه باید به عنوان یک برنامه مجزا نصب بشه یا اینکه همراه با دات نت نصب می شه اگر همراه

با دات نت نصب می شه چگونه باید با دیتابیس sql کار کنم منظورم طراحی جداول و فیلدها و......

با تشکر از شما

Hamedm
سه شنبه 10 آبان 1384, 21:54 عصر
با تشکر از دوستان که جواب سئوالم را دادند

اما منظورم از سئوال که پرسیده بودم sql server تحت چه عنوانی هست اینه که من می خواهم از sql

server و دیتابیس sql در برنامه هام استفاده کنم من نام برنامه ای که این کار را انجام می دهد رو می

خواستم و اینکه باید به عنوان یک برنامه مجزا نصب بشه یا اینکه همراه با دات نت نصب می شه اگر همراه

با دات نت نصب می شه چگونه باید با دیتابیس sql کار کنم منظورم طراحی جداول و فیلدها و......

با تشکر از شما

سلام

ببین دوست عزیز، شما باید نرم افزار SQL Server رو نصب کنی. بوسیله ابزار های این نرم افزار میتونی بر بانکت مدیریت کنی.