PDA

View Full Version : اتصال به یک پایگاه داده در دلفی

iman_Delphi
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:35 عصر
با سلام خدمت دوستان :قلب:

می خواستم ببینم آیا این امکان در دلفی وجود داره که من یک فایل پایگاه داده رو در حافظه رم لود کنم و ازش استفاده کنم؟

برام قطع شدن برق و از بین رفتن فایل و غیره مهم نیست.
احتمالا" SQL ساپورت نمیکنه این موضوع رو - به نظرتون چطور می تونم یک پایگاه داده در رم بسازم (XmlوText,.....) آیا در هنگام خواندن و نوشتن در فایل سرعت بالاتر میره ؟ چه مقدار؟

من می خوام یک مقدار در خصوص بارگزاری اطلاعات در رم و.... اطلاع کسب کنم و متائسفانه پروژه ای هم ندیدم که همچین کار هایی رو توش انجام داده باشن اما برای یک کار علمی نیاز دارم.....

ممنون می شم راهنمایی بفرمائین

DlphIran
چهارشنبه 23 آذر 1390, 08:35 صبح
من اطلاعات چندانی ندارم، اما فکر می کنم شما پایگاه داده رو فقط می تونی روی هارد ایجاد کنی اما جهت کار با اون می تونی با ایجاد view تصویر کاملی از پایگاه داده رو ایجاد کنی که روی رم قرار می گیره و در هنگام کار با view ها خیلی خیلی کم از هارد استفاده می شه. زمان قطع برق هم اطلاعات مشکلی پیدا نمی کنند.

vcldeveloper
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:39 عصر
می خواستم ببینم آیا این امکان در دلفی وجود داره که من یک فایل پایگاه داده رو در حافظه رم لود کنم و ازش استفاده کنم؟
TClientDataset (http://docwiki.embarcadero.com/VCL/en/DBClient.TClientDataSet)

Mask
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:44 عصر
TClientDataset (http://docwiki.embarcadero.com/VCL/en/DBClient.TClientDataSet)
با اجازه از استاد عزیز:
البته این مورد هم مد نظر داشته باشید که اگه قراره برنامتون رو یه سیستمی که دلفی روش نصب نیست اجرا بشه باید یه dll هست که در کنار برنامه همیشه باشه.
البته من از این روش استفاده کردم.زیاد مطمئن نیست و گاهی ارور های عجیب قریب اعلام میکنه.

vcldeveloper
چهارشنبه 23 آذر 1390, 16:50 عصر
البته این مورد هم مد نظر داشته باشید که اگه قراره برنامتون رو یه سیستمی که دلفی روش نصب نیست اجرا بشه باید یه dll هست که در کنار برنامه همیشه باشه.
یونیت MidasLib رو use کنید، نیازی به DLL نیست. هر چند شرکت های مختلفی هستند که کامپوننت های مشابهی با قابلیت های بیشتر از TClientDataset ارائه می کنند، و میشه از اونها هم استفاده کرد.