PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت ماشین حساب حروفی

karem2074
دوشنبه 07 آذر 1390, 18:32 عصر
با سلام
دوستان من میخوام یک ماشین حساب درست کنم که اگه عدد یک رو وارد کردم بجای نوشتن "1" ,به صورت حروف "یک" رو برام چاپ کنه.مثلا عدد "یک" و "دو" رو میخوام جمع کنم, جوابش که میشه 3 به صورت حروف "سه" رو برام چاپ کنه.ممنون میشم در این زمینه راهنمایی کنید.

just4froum
دوشنبه 07 آذر 1390, 18:47 عصر
با سلام :

ببین فکر کنم مراحل زیر مناسب باشد :

1- اول شما محاسباتت را انجام می دهید بعد میریزیشون توی یک متغیر.
2- اون متغیر رو که از نوع عددی است را به رشته تبدیل می کنید
3- حالا کار اصلی شما شروع شده شما باید با چندین دستور select case آن ها را به حروف تبدیل کنی مثلا
شما باید برای یک عدد 3 رقمی 3 تا selec case بنویسید و اگر ارقام شما باز هم بیشتر است باید از select case بیشتری متناسب با تعداد ارقامت استفاده کنی بدین صورت که :
اعداد را از سمت راست تکتک تجزیه میکنی خوب معلومه عدد اول یکان است پس یا یک select case تشخیص میدی و به یک یا دو یا و... و برای عدد دومو هم معلوم است که ده گان است پس یا ده یا بیست یا و.. و به همین شکل ادامه میدهید.

karem2074
دوشنبه 07 آذر 1390, 20:23 عصر
با سلام :

ببین فکر کنم مراحل زیر مناسب باشد :

1- اول شما محاسباتت را انجام می دهید بعد میریزیشون توی یک متغیر.
2- اون متغیر رو که از نوع عددی است را به رشته تبدیل می کنید
3- حالا کار اصلی شما شروع شده شما باید با چندین دستور select case آن ها را به حروف تبدیل کنی مثلا
شما باید برای یک عدد 3 رقمی 3 تا selec case بنویسید و اگر ارقام شما باز هم بیشتر است باید از select case بیشتری متناسب با تعداد ارقامت استفاده کنی بدین صورت که :
اعداد را از سمت راست تکتک تجزیه میکنی خوب معلومه عدد اول یکان است پس یا یک select case تشخیص میدی و به یک یا دو یا و... و برای عدد دومو هم معلوم است که ده گان است پس یا ده یا بیست یا و.. و به همین شکل ادامه میدهید.

خوب من پروژه رو آپلود کردم ,میتونید از لینک زیر دانلود کنید.خودتون تغییر بدید من منظورتون رو نفهمیدم.

http://up3.iranblog.com/images/arrx49cwc1dudu6d9kws.zip

با تشکر

adib202
دوشنبه 07 آذر 1390, 23:13 عصر
ببين همون چيزيه كه مي خواستي.:متفکر:

karem2074
سه شنبه 08 آذر 1390, 06:21 صبح
ببين همون چيزيه كه مي خواستي.:متفکر:

نمیشه کد رو از این آسون تر انجام بدی که ما بتونیم حفظش کنیم:لبخند:
لطفا Module رو هم حذف کنید و کدش رو در form1 قرار بدید.

Mr'Jamshidy
سه شنبه 08 آذر 1390, 08:38 صبح
دوست عزیز تا زمانی که خودت تلاش نکنی و کد رو تجزیه و تحلیل نکنی هیچ وقت یاد نخواهی گرفت

خودت بشین رو کد ها کار کن، کم و زیادش کن و ... تغییرات رو ببین یاد میگیری

اگر هم به مشکلی بر خوردی بیا اینجا همه کمکت میکنن

karem2074
سه شنبه 08 آذر 1390, 09:26 صبح
بابا من دانشجو هستم.استاد گفته اینو انجام بدم ,درحالی که تا حدی از این کد رو بلدم.اگه بتونید کدهای موجود در Module رو در Form1 برام قرار بدید خیلی خوب میشه.

dataking
سه شنبه 08 آذر 1390, 09:28 صبح
سلام
دوست خوبم مشکل اینجاست که شما فکر می کنید کد را باید حفظ کرد نه نیازی به حفظ کردن نیست شما روال کد نوشتن را باید یاد بگیرید و پله پله به معلوماتتون اضافه کنید این سورس که دوستمون گذاشته را بررسی کنید وقت بذارید احتمالا شما رشته تون و زمینه تحصیلیتون اینه اگه بخواهید تا آخرش حفظ کنید که نمی شه و درود فراوان به جمشیدی بزرگوار که این جمله قشنگ را نوشته
موفق باشید

karem2074
سه شنبه 08 آذر 1390, 10:26 صبح
گفتم که دوست عزیز.شما این کد موجود در Modual رو برام تو Form1 قرار بدید من چیز دیگری نمیخوام.من خودم قرار دادم اما با پیغام خطا روبه رو شدم.

Mr'Jamshidy
سه شنبه 08 آذر 1390, 11:53 صبح
سلام
دوست خوبم مشکل اینجاست که شما فکر می کنید کد را باید حفظ کرد نه نیازی به حفظ کردن نیست شما روال کد نوشتن را باید یاد بگیرید و پله پله به معلوماتتون اضافه کنید این سورس که دوستمون گذاشته را بررسی کنید وقت بذارید احتمالا شما رشته تون و زمینه تحصیلیتون اینه اگه بخواهید تا آخرش حفظ کنید که نمی شه و درود فراوان به جمشیدی بزرگوار که این جمله قشنگ را نوشته
موفق باشید

این لطف شما رو میرسونه دوست عزیز

گفتم که دوست عزیز.شما این کد موجود در Modual رو برام تو Form1 قرار بدید من چیز دیگری نمیخوام.من خودم قرار دادم اما با پیغام خطا روبه رو شدم.

حالا این شد یک سوال درست (البته شما سوال نپرسیدی اما من سوال برداشت کردم)

خوب در مرحله اول شما باید خطا رو اینجا بنویسی تا بشه راهنماییت کرد

karem2074
سه شنبه 08 آذر 1390, 12:47 عصر
خطاش یک دونه نیست ,خط به خط پیغام خطا میده.شما خودتون یک تست بکنید میبینید.
با تشکر