PDA

View Full Version : تنظیم دسترسی کاربران به فرم های مختلف

sara_mp
دوشنبه 07 آذر 1390, 18:58 عصر
سلام
من در سایتم میخام مشخص کنم که هر کاربر به چه فرم یا فرم هایی دسترسی داره از امنیت خود دان نت هم برا عضو گیری نمیخام استفاده کنم . یه خورده گیج شدم و نمیدونم از کجا شروع کنم اگه من رو راهنمایی کنید ممنون میشم .

fakhravari
دوشنبه 07 آذر 1390, 19:56 عصر
کار سختی دارید.
خوب خود جدول asp رو تحلیل کن

sara_mp
دوشنبه 07 آذر 1390, 20:15 عصر
خودم هم میدونم کار سختی دارم بخاطر همین هم گیج شدم ببینید من در سایتم صفحاتم دو حالت مختلف داره بعضی از صفحات عمومی هستند و همه میتونند ببیند و گروه دوم صفحاتی هستند که نقش مدیریتی دارند . در ضمن سایت من سیستم عضوگیری هم نداره . من خودم به عنوان مدیر اصلی یوزر تعریف میکنم و یه نقش به اون میدم من فقط یه سری کاربر ادمین دارم که بسته به نقششون به صفحات دسترسی دارند به عنوان مثال کاربر ادمین به تمام صفحات دسترسی داره کاربر ali به صفحات a , b دسترسی داره یا کار بر amir فقط به صفحه a دسترسی داره یه اینجور چیزی میخام طراحی کنم اگه کمک کنید و من رو راهنمایی کنید لطف بزرگی کردید .

sara_mp
دوشنبه 07 آذر 1390, 21:20 عصر
ممنون از راهنماییتون حالا چند تا نکته وجود داره همون طور که قبلا کفته بودم مدیران سایت چند نفر هستند که در آینده هم به تعداد اونا افزوده میشه و هر کدوم هم به صفحات مختلف دسترسی دارند در واقع ایده ای که من در پیش دارم اینجوریه که من میخام زمانی که کاربر تعریف میکنم مشخص کنم که به چه صفحاتی دسترسی داره تا بعد از لاگین اون صفحات در یه کنترل tree براش فعال بشه و برای نگهداری نقش کاربر هم از سشن استفاده میکنم اول این که این کار رو تایید میکنید ؟ بعدش هم یه کم با ساختار جدولاش مشکل دارم یعنی نمیدونم چه جدولایی باید درست کنم .

crazy_1892
دوشنبه 07 آذر 1390, 22:11 عصر
دوست عزیز شما می توانید به ازای هر صفحه برای هر کاربرتون یک عدد صفر یا یک ذخیره کنید و موقع لود صفحه چک کنید که اگر 0 بود دسترسی نداره و اگر 1 بود دسترسی داره ،خودم دارم این کارو انجام میدم ولی هنوز کامل نشده،در شیوه ذخیره سازی و فراخوانی اطلاعات دقت کنید چون اگر تعداد این اطلاعات زیاد شود امکان اشتباه میشود.

sara_mp
دوشنبه 07 آذر 1390, 22:15 عصر
یه کم بیشتر راهنمایی کنید من به چه table هایی احتیاج دارم و ساختار اونا چجوریه ؟

fakhravari
سه شنبه 08 آذر 1390, 01:09 صبح
با سلام
بازم برمیگردین به دیتابیس خود ماکروسوفت . از اون الگو بگیرید

sara_mp
سه شنبه 08 آذر 1390, 07:07 صبح
ای بابا شما چه گیری دادی به دیتابیس ماکروسافت؟

Iran58
سه شنبه 08 آذر 1390, 07:19 صبح
سلام
با اجازه اساتيد
بنظرم بهتره چندتا جدول بسازيم
1)جدول كاربر كه شناسه و كلمه عبور و غيره را داره
2)جدول سطح دسترسي (مثلا مدير ، كارمند، كارشناس و ...)
3)جدول صفحات دسترسي(مثلا صفحه ايجاد كاربر جديد،صفحه تغيير كلمه عبور ، صفحه ثبت داده ،صفحه گزارشات و...)
حال مي آييم
الف)مشخص مي كنيم كدام كاربر چه سطح دسترسي دارد(جداول 1و2)
ب) مشخص مي كنيم كدام سطح به چه صفحاتي دسترسي دارد(جداول 2و3)
كه موارد بالا را مي توان با نوشت چندتا sp قشنگ خيلي خوب در برنامه استفاده كرد

smm2006sh
سه شنبه 08 آذر 1390, 09:22 صبح
سلام

ای بابا شما چه گیری دادی به دیتابیس ماکروسافت؟
اینو که اقای fakhravari گفت موافقم . لااقل دستت میاد باید چیکار بکنی . میتونی هم خودت بشینی تحلیل بکنی اما میدونی از نظر امنیتی اگه روش کار نکنی به هیچ دردی نمیخوره . برا همینه که دوستان گیر دادند به جدول های ماکروسافت

موفق باشید
یا علی