PDA

View Full Version : کمک در ایجاد ارتباط بین جداول

Restlesa
سه شنبه 08 آذر 1390, 16:37 عصر
سلام بر همگی دوستان عزیز
درحال ساخت یه پروژه پایگاه داده با برنامه Sql Serever 2008 به نام سیستم ثبت نام دانشجو هستم ... جداولم رو بدون هیچ مشکلی طراحی کردم ... جداولی همچون جدول مشخصات دانشجو ، جدول مشخصات استاد ، جدول واحدهای درسی و جدول رشته ... مشکلم در ایجاد کردن ارتباط و نوع ارتباط (چند به چند،یک به یک و یک به چند) بین جداول هستش ... به عبارتی دیگه نمی دونم مثلا بین جدول اطلاعات دانشجو و اطلاعات استاد چه نوع ارتباطی وجود داره ... لطفا کمکم کنید پروژه ام رو 5 شنبه باید تحویل بدم
متنظر راهنمایی هاتون هستم
با تشکر فروان

soroushp
سه شنبه 08 آذر 1390, 16:48 عصر
ارتباط بین جدول استاد به دانشجو یک ارتباط 1 به n هست ، اگر پروژت (ERD) رو کامل بگی شاید بشه یه کاری کرد.

Restlesa
سه شنبه 08 آذر 1390, 20:27 عصر
ممنونم دوست عزیز
من خودم دست و پا شکسته یه کارایی کردم
نمونه اش رو در ضمیمه برات قرار دادم یه لطفی بکن ببین درست هست یا نه و اگر نیست لطفا تصحیحش کن

soroushp
سه شنبه 08 آذر 1390, 22:10 عصر
اگر کوئری هات رو تو notepad ضمیمه می کردی بهتر بود چون برای من باز نمیشه و اگر هم به صورت diagram هست ، jpeg کن

Restlesa
چهارشنبه 09 آذر 1390, 07:09 صبح
دوست عزیز فایل uUni.mdf باید Attach کنی

Restlesa
چهارشنبه 09 آذر 1390, 18:56 عصر
کسی دیگه ای از دوستان نیست کمکم کنه ؟؟؟
پروژه ام رو باید فردا تحویل بدم
دویتان خواهشا کمکم کنید:گریه:

computer _ student
جمعه 02 دی 1390, 16:03 عصر
ارتباط بین جدول استاد به دانشجو یک ارتباط 1 به n هست ، اگر پروژت (ERD) رو کامل بگی شاید بشه یه کاری کرد.
ببخشید!
اشتباه نمی کنید؟
ارتباط بین دانشجو و استاد چند به چند است (هر دانشجو چندین استاد دارد و هر استاد چندین دانشجو)
البته لازم نیست بین همه موجودیت ها ارتباط وجود داشته باشد. مثلا در این دیاگرام دانشجو و استاد رابطه مستقیم ندارند.
http://s1.picofile.com/file/7222262468/d6.jpg

aliastitan
سه شنبه 13 دی 1390, 01:09 صبح
با سلام من در طراحی رابطه ها مشکل دارم . رابطه دانشجو رو با شهریه ثابت یک به چنده ولی خطا میده چون از فیلد کلید شهریه به دانشجو وصل میشه و در sql برای وارد کردن اطلاعات خطا میده . آیا باید جدولی بین شهریه و دانشجو قرار بدم

aliastitan
سه شنبه 13 دی 1390, 01:16 صبح
80059
در دو جدول بالا که دورشون خط کشیدم در sql موقع وارد کردن اطلاعات خطای forgian key میده

aliastitan
سه شنبه 13 دی 1390, 17:09 عصر
کسی نیست کمک کنه

baktash.n81@gmail.com
سه شنبه 13 دی 1390, 18:05 عصر
سلام

اگه فیلدی رو به صورت کلید خارجی ساخته باشی به صورت پیشفرض لازم هست که تو جدولی که این فیلد کلید اصلی هست این مقدار وجود داشته باشد.

یعنی مثلا اگه تو جدول شهریه رکوردی رو می خوای insert کنی که Id_daneshjo مقدارش 3 هست ... تو جدول دانشجو باید یه رکورد با ID_daneshjo وجود داشته باشد.