PDA

View Full Version : سوال: تغییر گذر واژه

morteza@z
چهارشنبه 09 آذر 1390, 10:38 صبح
سلام من می خوام برای برنامه ام یوزر نیم و پسورد بگذارم که کاربر خودش در برنامه تغییر بده ولی هر چه خوندم نفهمیدم لطفا کمی واضح تر و در صورت امکان با نمونه و مثال تو ضیح دهید که گیر کرده ام با تشکر؟:بوس:

omidquest
چهارشنبه 09 آذر 1390, 10:57 صبح
سلام فكر ميكنم اگه قدم به قدم جلو بريم راحت تر متوجه بشي
شما يه فرم داري كه نام كاربري و كلمه عبور را از كاربر ميگيره
فرض رو ميزاريم رو اين موضوع كه كاربر شما نام كاربري و كلمه عبور پيش فرض رو داشته باشه
بعد از لاگين شدن به صفحه اي كه كاربر با مجوز ميتونه اونو ببينه بايد يه فرم ديگه داشته باشي كه كاربر بتونه كلمه عبور رو توي ديتا بيس آپديت كنه
بعد از آپديت شدن كاربر با كلمه عبور جديد ميتونه با برنامه لاگين كنه
اين مجموعه كارهايي كه شما بايد انجام بدي
حالا هرجاش رو نتونستي انجام بدي بگو تا با هم بريم جلو

morteza@z
چهارشنبه 09 آذر 1390, 11:30 صبح
سلام خیلی خوب توضیح دادی ولی مشکل من در این است کاربر میتونه با کد پیش فرض وارد میشه ودر فرم جاری یوزرنیم و پسورد را وارد میکنه ولی در دکمه ثبت نمی دونم چه کدی باید باشه که ذخیره بشود و اگر از برنامه اومد بیرون دوباره برنامه را اجرا کرد بتونه با یوزر نیم و پسورد خودش داخل بشود با تشکر؟

morteza@z
چهارشنبه 09 آذر 1390, 17:13 عصر
سلام کسی نیست کمک کنه لطفا به طور واضح کمک کنید واجب است؟:گریه:

omidquest
چهارشنبه 09 آذر 1390, 17:24 عصر
سلام
اقا مرتضي اگر منظورت اينه كه نميدوني تو دكمه آپديت كلمه عبور چي بنويسي از كد زير استفاده كن

DA_u.UpdateCommand = New SqlCommand("UPDATE Personal_info SET reshte=@reshte WHERE code_meli = @code_meli", SC_u)
DA_u.Parameters.AddWithValue("@reshte",tb_reshte.T ext).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar
DA_u.Parameters.AddWithValue("@Value",tb_id_no.Tex t).SqlDBtype=SqlDBType.Nvarchar

در صورتي كه بازم جواب نگرفتي يا مشكل داشتي بگو تا حلش كنيم

mgh64120
چهارشنبه 09 آذر 1390, 19:12 عصر
سلام دوست عزيز
شما ابتدا بگو با چه بانك اطلاعاتي كار مي كني؟
دوم ساختار جدول كاربرانت رو بذار.
موفق باشيد.

morteza@z
چهارشنبه 09 آذر 1390, 20:19 عصر
سلام امید جان منظور من این است که زمانی که کاربر در کادر متن بالا یوزر نیم و در کادر متن دوم پسورد را وارد میکنه در دکمه چه کدی باید نوشته که sql2000 یا در فایلی ذخیره شود و در زمانی که می خواهد وارد برنامه بشود با یوزرنیم و پسورد خودش این کار را انجام دهد ؟

M.KH-SH
چهارشنبه 09 آذر 1390, 21:36 عصر
شما ابتدا بگو با چه بانك اطلاعاتي كار مي كني؟
دوم ساختار جدول كاربرانت رو بذار.

لطف کن و یک توضیح بده که مثلا بانک sql و access چه تفاوتی با هم دارن؟؟؟؟

لطفا این سئوال رو نپورسین که چه بانکی استفاده میکنی
همه بانک هافرامینشون یکی هست

خوب دوست عزیز باید بگم شما یک جدول درست میکنی که شامل نامکاربری و کلمه عبور هست

بعد بقیه بازی کردن با کدهاست که باید هنگام ورود زمانی که کاربر نام کاربری رو وارد کرد ببینی که کاربر با این اسم وجود داره اگه وجود داره آیا پسورد ورودیش با پسورد ذخیره شده یکی هست یا نه اگه نه پیغام بده که بررسی کن اگه بود وارد نرم افزار بشه

دوست عزیز کدنویسیش هم به همین آسونی گفته های منه نه سخت تر

برای مثال مینویسم که برای شناسایی کاربر باید چه کوئری بنویسی:::

select * from table_password where name='name karbar'

حالا کاربر بررسی میشه اگه باشه خود میتونی با استفاده از ایتم ها بانک پسورد هم بررسی کنی :::

select table_password.pass from tb_password where table_password.name='name karbar'

کوئری بالا هم چک میکنه کاربر هست و پسورد رو نمایش میده بهت

حالا تو پسورد نمایش یافته رو بررسی کن ببین درست وارد شده یا نه

دوست عزیز اگه مشکلی داشتی بازم بگو

موفق باشی

mgh64120
چهارشنبه 09 آذر 1390, 21:51 عصر
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوست و سرور گرامي M.KH-Sh

لطف کن و یک توضیح بده که مثلا بانک sql و access چه تفاوتی با هم دارن؟؟؟؟
لطفا این سئوال رو نپورسین که چه بانکی استفاده میکنی
همه بانک هافرامینشون یکی هست

اينطور كه از گفته هاي دوستمون Morteza@z مشخص هست ايشون تو زمينه ي كدنويسي تازه كار هستند.
من براي اين پرسيدم كه بانك اطلاعاتي و ساختاره جدولت چيه كه يه نمونه برنامه مطابق با بانك اطلاعتيشون براشون بزارم كه هم مشكلشون حل بشه و هم توي كدنويسي راه بيفتند.
و يه نكته كه اينكه دستوراتي در SQl هست كه در Access وجود ندارد! مانند Transactionو...
موفق باشيد.

M.KH-SH
چهارشنبه 09 آذر 1390, 22:10 عصر
دوست عزیزم ایشون برای نوشتن یک دستور select و نحوه where گرفتن و استفاده در برنامه مشکل دارن و تو این بخش هیچ تفاوتی نیست.

* علم رو باید بدست بیاریم نه از کسی بگیریم وقتی که بدست بیاریم تا آخرین لحظه ای که زنده هستیم در خاطرمون میمونه ولی اگه بهمون یاد بدن زود فراموش میشه.

morteza@z
پنج شنبه 10 آذر 1390, 09:14 صبح
سلام من یک بار دیگه توضح میدم خب من از sql2000 استفاده میکنم خب برنامه من یک یوزر نیم و پسورد پیش فرض دارد به نام علی و 123 خب حالا یک فرم دارم که دو تا تکست باکس دارد و در تکس باکس اولی کاربر یوزنیم و در تکس باکس دومی پسوردش را وارد میکند و یک دکمه ثبت دارد من می خوام زمانی که کاربر پوزرنیم و پسورد را وارد کرد و دکمه را زد یوزر نیم و پسورد خودش جایگزین یوزر نیم و پسورد پیش فرض برنامه بشود من فقط در کد دکمه ثبت مشکل دارم

morteza@z
پنج شنبه 10 آذر 1390, 11:30 صبح
کسی نیست کمک کنه؟

M.KH-SH
پنج شنبه 10 آذر 1390, 20:59 عصر
این پیش فرض در سورس قرار داره یا در خود بانک هست ؟

morteza@z
جمعه 11 آذر 1390, 12:24 عصر
در سورس کد یوزرنیم و پسورد پیش فرض وجود دارد