PDA

View Full Version : تایمر معکوس مثل سایت های مزایده و حراجی

mohammadangizi
پنج شنبه 10 آذر 1390, 11:17 صبح
سلام دوستان من یک کد جاوایی نیاز داشتم که اطلاعاتش به صورت زیر باشه این کد خیلی خیلی نیاز دارم چون جایی پیدا نکردم خودمم که جاوا زیاد بلد نیستم هر کی بتونه کمک کنه کمک کنه حالا یا رایگان یا اگه کسی واقعا بلده پیغام خصوصی بزاره من حاضرم بهش پولم بدم

ببینین ما توی یک صفحه یک تایمر داریم که زمان شمارش رو باید از روی دیتابیس برداره مثلا ما توی دیتا بیس یک زمانی رو دادیم مثلا 3600 ثانیه خوب الان این کد این زمان رو از دیتا بیس می خونه و شروع می کنه به شمارش معکوس مثلا از
01:00:00 شروع می کنه میاد پایین حالا می خام وقتی این تایمر 1/3 اون زمان رو طی کرد رنگ متن عوض شه مثلا اول سبز بود تو زمان 00:/40/:00 رنگش نارنجی بشه بعد وقتی 2/3 اون زمان رو پیمود تو زمان 00:/20/:00 رنگش یکم قرمز بشه بعد زمان ادامه پیدا کنه تا برسه به 30 ثانیه حالا ما توی صفحه یه دکمه هم داریم وقتی کاربر توی زمان 30 ثانیه روی اون دکمه کلیلک کنه 20 ثانیه به زمان فعلی اضافه شه مثلا تو دوره زمانی 30 تا 25 ثانیه اگه کلیک شد زمان به 50 تا 45 ثانیه افزایش پیدا کنه بعد اگه کاربر توی دوره زمانی 25 تا 1 ثانیه روش کلیلک کرد 15 ثانیه به تایمر افزوده شه
حالا اگه تایمر به صفر رسید دیگه کسی نتونه کلیک کنه و وقتی تایمر 0 شد این نمایش داده شه FINISH . مثل تایمر سایت های مزایده مثل http://bidfa1.com یا .... در ضمن هر کاربر که روی دکمه کلیلک می کنه نام کاربری اون توی دیتا بیس سیو می شه ولی می خام وقتی زمان به صفر رسید کاربر هرچه قدم کلیک کنه نام کاربریش سیو نشه و وقتی عبارت FINISH اومد دیگه اون دکمه غیر فعال شه

لطفا هرکی بلده کمک کنه :40:

mohammadangizi
پنج شنبه 10 آذر 1390, 14:31 عصر
کسی نیست جواب بده !!!!!!!!!!!؟

spiderman200700
پنج شنبه 10 آذر 1390, 17:28 عصر
درود بر شما.
این کدی که شما میگی،تحت وب اجرا میشه و با Java SE که اصلا نمیشه انجامش داد.
باید با JSP بنویسیش.اونم تنها با JSP نمیشه. باید از JSP و یکی از زبان های سمت کلاینت که بتونه با سرور هم ارتباط داشته باشه (مثل JQuery یا Ajax)، با هم استفاده کنی.
در ضمن هیچ کس همچین کدی رو آماده نداره.باید خودت بنویسیش. تا حدودی وقت میبره.اگه بلد نیستی باید به یه برنامه نویس بگی واست بنویسه(حالا با پول یا بی پول).
اگه خواستی خودت بنویسیش ، Start کار رو بزن ،ما هم کمکت میکنیم.
خوش باشی.

mohammadangizi
پنج شنبه 10 آذر 1390, 19:57 عصر
من خیلی خیلی کم جاوا بلدم اگه توی این انجمن برنامه نویس خوبی سراغ داری بگو تا برم پیشش پولشم مهم نیست فقط بسازه یه همچین چیزی

ashkanksh
جمعه 11 آذر 1390, 01:24 صبح
گمون نمیگنم اینجوریا هم که تو میگی سخت باشه spider جان!

اینی که میگم در حد تئوریه الان، اما ببین، ما میتونیم تو جاوا ساعت و تاریخ رو از سیستم بگیریم! درسته؟ یعنی همون ساعت و تاریخی که خود ویندوز داره! و میتونیم یه متغیر فاینال هم تغییر کنیم.

پس به راحتی میشه توی ticker تایمرمون بیایم بنویسیم ساعت و تاریخ رو منهای اون متغیر فاینال کن، شاید نیاز به دو تا باشه البته، بعد بذاریمش توی ی لیبل و بگیم هر 60000 میلی ثانیه یا هر 1000 میلی ثانیه این کار تکرار شه! به نظرت این قابل اجرا نیست؟

برای عوض شدن رنگ هم که میتونیم از css یا اصلا فونت خود جاوا استفاده کنیم. برای لینک شدنش هم میتونیم به عنوان ی دکمه در نظر بگیریمش و بفرستیمش به اون ادرسی که میخوایم! یک if هم که داریم که اگر تموم شده بود نره به اون لینک بره ی جا دیگه یا اصلا نره!

spiderman200700
جمعه 11 آذر 1390, 01:32 صبح
گمون نمیگنم اینجوریا هم که تو میگی سخت باشه spider جان!

اینی که میگم در حد تئوریه الان، اما ببین، ما میتونیم تو جاوا ساعت و تاریخ رو از سیستم بگیریم! درسته؟ یعنی همون ساعت و تاریخی که خود ویندوز داره! و میتونیم یه متغیر فاینال هم تغییر کنیم.

پس به راحتی میشه توی ticker تایمرمون بیایم بنویسیم ساعت و تاریخ رو منهای اون متغیر فاینال کن، شاید نیاز به دو تا باشه البته، بعد بذاریمش توی ی لیبل و بگیم هر 60000 میلی ثانیه یا هر 1000 میلی ثانیه این کار تکرار شه! به نظرت این قابل اجرا نیست؟

برای عوض شدن رنگ هم که میتونیم از css یا اصلا فونت خود جاوا استفاده کنیم. برای لینک شدنش هم میتونیم به عنوان ی دکمه در نظر بگیریمش و بفرستیمش به اون ادرسی که میخوایم! یک if هم که داریم که اگر تموم شده بود نره به اون لینک بره ی جا دیگه یا اصلا نره!

چیزی که شما میگی کاملا قابل اجراست.ولی این فقط یه گوشه ی کوچیک از کاریه که جناب mohammadangizi گفتن.
در ضمن من نگفتم سخته.گفتم وقت میبره.(این دوتا باهم فرق دارن).و چون باید روی اینترنت اجرا بشه،تحت وبه. و چون تحت وبه، نمیشه از JavaSE استفاده کرد.پس ناگزیر باید از JavaEE استفاده کرد که این خودش کار رو بیشتر میکنه . و چون موقعی که کاربر داره با این برنامه کار میکنه،صفحه وب نباید رفرش بشه،مجبوریم برای ارسال اطلاعات به سرور از Ajax یا JQuery استفاده کنیم،که این بازم کار رو بیشتر میکنه.
پس تا حدودی وقت میبره.
مطمئن باش اگه شروع کنی ، به if و else های تو در توی زیادی برخورد میکنی که با اینکه کاملا به if else تسلط داری، ولی بازم کلی وقتتو میگیره.
البته اگه قرار باشه این برنامه به ضورت همزمان به یه کاربر جواب بده، میتونیم با JavaSE هم بنویسیمش،که خود این تحت دسکتاپ بودن،باعث میشه خیلی خیلی کار سریعتر از تحت وب بشه.
موفق باشی

spiderman200700
جمعه 11 آذر 1390, 01:35 صبح
من خیلی خیلی کم جاوا بلدم اگه توی این انجمن برنامه نویس خوبی سراغ داری بگو تا برم پیشش پولشم مهم نیست فقط بسازه یه همچین چیزی
متاسفانه من دوستان رو تا این حد نمیشناسم که بدونم چقدر در جاوا توانایی دارن.
البته برای این کار برنامه نویس آماتور هم جواب میده.:لبخند:

mohammadangizi
جمعه 11 آذر 1390, 11:26 صبح
لطفا تایمر این سایت رو ببینین http://bidfa1.com اگه توش عضو بشین تو چند تا مزایده شرکت کنین می فهمین من دقیقا چه چیزی می خام یعنی می خام تایمرش مثل اون باشه حالا من یه جایی گفتم که رنگاشم تغییر کنه ولی اگه نشدم مهم نیست فقط تایمرش درست کار کنه ولی زمان رو از توی دیتابیس برداره نه از سمت کاربر مثلا من توی مدیریت سایت زمان رو 86400 ثانیه می زنم یعنی 24 ساعت و بعد این عدد 86400 توی دیتابیس phpmyadmin ذخیره می شه حالا این کد جاوا باید بیاد به وسیله php به دیتابیس وصل شه و زمان رو از اونجا بخونه که تا اینجاشو من بلدم و می سازم خوب بعد اون که زمان فراخانی شد اون زمان باید توی کد جاوا قرار داده بشه و کد به وسیله اون باید زمان 24 ساعت رو شروع کنه بیاد پایین

ashkanksh
شنبه 12 آذر 1390, 07:12 صبح
آهان! بله. فکر میکنم من منظور رو متوجه نشده بودم. چون اصلا جای این سوال توی تاپیک جاوا se نیست. شما واسه ی این کار راههای خیلی زیادی داری که نیازی به دانش جاوا نداری! البته میتونی از جاوا هم استفاده کنی. همونطور که دوستمون گفتن از jsp یا فکر میکنم اپلت هم بتونی استفاده کنی. ولی همون جاوا اسکریپت و پی اچ پی بهتره و میتونی با اون به راحتی پیاده سازیش کنی. کار زیاد سختی نیست با اون ها.

وقتی سوال رو اینجا می پرسید اینطور فکر میشه راجع بهش کرد که شما یک برنامه ی دسکتاپ میخوای که روی سیستم های مختلف جواب بده:دی

یکی از ساده ترین مثال هایی که با شروع جاوا اسکریپت یاد میگیریم اینه(جاش نیست، اما خب اینجا میذارم دیگه):<html>
<head>
<script type="text/javascript">
var c=1000;
var t;
var timer_is_on=0;

function timedCount()
{
document.getElementById('txt').value=c;
c=c-1;
t=setTimeout("timedCount()",1000);
}

function doTimer()
{
if (!timer_is_on)
{
timer_is_on=1000;
timedCount();
}
}

function stopCount()
{
clearTimeout(t);
timer_is_on=0;
}
</script>
</head>

<body>
<form>
<input type="button" value="Start count!" onclick="doTimer()" />
<input type="label" id="txt" />
</form>
<p>
Click on the "Start count!" button above to start the timer. The input field will count forever, starting at 1000(or every thing you want).
</p>
</body>
</html>

که حالا می تونید با ی ذره تغییر بگیم که مثلا بگو 2 روز و 4 ساعت و 7 دقیقه مونده. شما فقط ی بار موقع لود شدن صفحه میخونی چقدر زمان مونده و البته سمت سرور هم باید هر یک دقیقه یا هر یک ثانیه بسته به چیزی که شما میخوای تغییر ایجاد کنی. که اون میشه ی کد سمت سرور و اصلا نیازی نیست داخل این صفحه بنویسیش. فقط کاری که شما میکنی توی صفحه ی تایمرت اول میخونیش از data base بعد میفرستیش واسه ی یک جاوا اسکریپت شبیه به این و حالا افکت های مورد نظرت رو هم میتونی از سرور بگیری که رنگش چه رنگی باشه و ...!

بازم اگر منظورتون رو بد فهمیدم معذرت

spiderman200700
شنبه 12 آذر 1390, 15:05 عصر
لطفا تایمر این سایت رو ببینین http://bidfa1.com اگه توش عضو بشین تو چند تا مزایده شرکت کنین می فهمین من دقیقا چه چیزی می خام یعنی می خام تایمرش مثل اون باشه حالا من یه جایی گفتم که رنگاشم تغییر کنه ولی اگه نشدم مهم نیست فقط تایمرش درست کار کنه ولی زمان رو از توی دیتابیس برداره نه از سمت کاربر مثلا من توی مدیریت سایت زمان رو 86400 ثانیه می زنم یعنی 24 ساعت و بعد این عدد 86400 توی دیتابیس phpmyadmin ذخیره می شه حالا این کد جاوا باید بیاد به وسیله php به دیتابیس وصل شه و زمان رو از اونجا بخونه که تا اینجاشو من بلدم و می سازم خوب بعد اون که زمان فراخانی شد اون زمان باید توی کد جاوا قرار داده بشه و کد به وسیله اون باید زمان 24 ساعت رو شروع کنه بیاد پایین

خب وقتی شما داری از PHP به عنوان سرور استفاده میکنی ، دیگه نیازی به Java نداری .
همونطور که دوستمون ، جناب ashkanksh گفتن، باید از یه زبان اسکریپتی مکت کلاینت مثل جاوا اسکریپت استفاده کنی.
نکته اینجاست که شما میخوای توی ثانیه های مختلف،تایمر و دکمه های موجود در صفحه، رفتار های مختلفی داشته باشن که این مستلزم اینه که بدون رفرش شدن صفحه، دائما با سرور در ارتباط باشی.(البته بدون ازتباط مداوم با سرور هم میشه رفتار های مختلف رو پیاده سازی کرد ولی اصولی نیست) که جاوا اسکریپت نمیتونه بدون اینکه صفحه رفرش بشه اطلاعات رو از سرور بگیره.پس شما بهتره برای ارتباط مداوم با سرور، از JQuery یا Ajax استفاده کنی.فقط کافیه اطلاعات تایمر رو از سرور ت بگیری و بدی به Jquery . واسه بقیش هم که ashkanksh خان مثال خوبی برای خط گرفتن دادن.
همونطور که جناب ashkanksh گفتن و من هم قبلا اشاره ای کردم، اگه خواستی از JSP به عنوان سرور استفاده کنی،باید سوالتو توی تالار JavaEE مطرح کنی تا اگه دوستان و من بلد بودیم،جوابتونو بدیم.
موفق باشید.