PDA

View Full Version : سوال: پروژه تحت وب و ویندوز ؟؟

M1450M
پنج شنبه 10 آذر 1390, 16:47 عصر
سلام به همه دوستان
چطوری میشه یه پروژه مثلا دفترچه تلفن با asp تحت وب و ویندوز ساخت ؟
یعنی 2 تا اینتر فیس داشته باشه یکی واسه تحت وب و یکی واسه تحت وب
ممنون

crazy_1892
پنج شنبه 10 آذر 1390, 19:23 عصر
دوست عزیز راحترین کار اینه که از یک بانک اطلاعاتی مشترک استفاده کنی

raziee
پنج شنبه 10 آذر 1390, 19:29 عصر
با سلام.
وحید نصیری در این لینک (http://www.dotnettips.info/2009/08/mvp.html) و بهروز راد در این لینک (http://www.codepro.ir/17/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-MVP) توضیحاتی رو در مورد الگوی MVP داده اند. مطالعه ی این دو لینک قطعا مفید خواهد بود.
اگر قرار هست که اطلاعات این دو نرم افزار در یک جا جمع بشن میبایست از وب سرویس استفاده کنید و عملیات مربوطه رو به این بخش واگذار کنید.

M1450M
جمعه 11 آذر 1390, 19:14 عصر
ممنون
MVP واسه تبدیل اینترفیسه ؟؟
من می خوام برنامم 2 تا اینتر فیس داشته باشه، هم تحت وب و هم تحت ویندوز ! چطوری میشه این کار رو انجام داد ؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین

raziee
جمعه 11 آذر 1390, 19:27 عصر
ممنون
MVP واسه تبدیل اینترفیسه ؟؟
من می خوام برنامم 2 تا اینتر فیس داشته باشه، هم تحت وب و هم تحت ویندوز ! چطوری میشه این کار رو انجام داد ؟ اگه میشه بیشتر توضیح بدین
لینک های معرفی شده رو دیدید؟ کد های مربوطه رو بررسی کردید؟

M1450M
جمعه 11 آذر 1390, 22:35 عصر
لینک های معرفی شده رو دیدید؟ کد های مربوطه رو بررسی کردید؟

آره دیدم. ولی واسه من که تازه کارم یه کم سنگین بود.
اگه بیشتر و روان تر توضیح بدین ممنون میشم.:قلب:

M1450M
سه شنبه 15 آذر 1390, 22:59 عصر
اگه بخوام اینی که گفتم رو درست کنم ، باید دو تا پروژه یعنی یه تحت وب و یه تحت ویندوز درست کنم که با یه دیتا بیس کار کنن . درسته؟؟
برنامه تحت وب رو چطوری باید آنلاین کرد ؟؟

raziee
سه شنبه 15 آذر 1390, 23:39 عصر
اگه بخوام اینی که گفتم رو درست کنم ، باید دو تا پروژه یعنی یه تحت وب و یه تحت ویندوز درست کنم که با یه دیتا بیس کار کنن . درسته؟؟
برنامه تحت وب رو چطوری باید آنلاین کرد ؟؟
ببینید شما میتونید یه دیتابیس درست کنید و دو پروژه ی کاملا جدا از هم برای وب و ویندوز درست کنید که هیچ ارتباطی با هم نداشته باشند.
اما خوب این کار باعث مشکلات زیادی در آینده میشه.
اگه یک قسمت رو در یه پروژه تغییر بدید باید در اون یکی هم همین تغییرات رو بدید و این خیلی مناسب نیست.
حالا راه حل چیه؟
شما باید کد های برنامه (کد هایی که عملیات رو انجام میدند) رو یک بار بنویسید و در دو پروژه استفاده کنید.
یعنی چی؟
یعنی شما یه پروژه از نوع Class Library درست کنید که مثلا عملیات مربوط به اضافه کردن رکورد به دیتابیس رو انجام بده.
و بعد یه پروژه از نوع Web Application درست کنید و DLL مربوطه رو به پروژه اضافه کنید و فقط ازش استفاده کنید همین کار رو برای یک پروژه ی Winn APP انجام بدید.

در واقع شما فقط قسمت نمایش رو دوبار باید بنویسید.
حالا این قسمت نمایش رو میتونید به روش های مختلفی پیاده کنید.
که همونطور که در پست های قبل گفتم یکی از بهترین روش ها برای این کار استفاده از الگوی MVP هست.
چرا؟
چون شما Interface های View رو درست کنید. تعیین میکنید که چه چیزی از View میخواهید و این View چی رو قرارخ نمایش بده.
حالا میاید تو Web APP کلاس Page مربوطه رو از Interface مربوطه به ارث میبرید و فقط به Property های مقدار دهی میکنید و ....
همین کار در Win APP اتفاق میافته.

حالا لینک هایی که در بالا گفته شد رو دوباره مطالعه کنید و نمونه برنامه ها رو پیاده کنید و ببینید که چه الگوی زیبایی هست.