PDA

View Full Version : درج خط خالی ، فاصله در دیتا بیس

behnam shamlo
پنج شنبه 10 آذر 1390, 16:52 عصر
با سلام
من یک فیلد در دیتا بیسم برای ذخیره متن (مقاله یا خبر) از نوع text ساختم ولی فاصله هایی که میدم مثلا دو خط فاصله . اینها هنگام بازیابی از بین میره و متن پشت سر هم قطار میشه!!!!!!!!!!
چکار کنم که پاراگراف هام از بین نره

Sadbar7
پنج شنبه 10 آذر 1390, 17:06 عصر
خوب خوده <p> یا <br> رو هم توی دیتابیس هنگام ثبت کردن بزار تا موقع بازیابی مشکلی پیش نیاد!

pejman_view
پنج شنبه 10 آذر 1390, 23:33 عصر
سلام این روش خوبیه که دوست گرامی Sadbar7 فرمودند اما یک مشکل دارد شاید کاربر آگاهی خاصی برای وارد کردن اطلاعات ندارد. یعنی کاربر را اجبار می کند که برای رفتن به خط بعد از <br> استفاده کند، اما راه دیگر که من پیشنهاد می کنم :

$text = eregi_replace (chr(13),'<br />',$text);
یا روش دوم:

$text = eregi_replace (chr(13),'\n',$text);
اما برای بازخوانی متن باید از تابع nl2br() استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت

rezaonline.net
جمعه 11 آذر 1390, 00:25 صبح
ببین خروجی که میگیری از این تابع استفاده کن

nl2br();
این خطها رو به
<br> تبدیل میکنه .

behnam shamlo
جمعه 11 آذر 1390, 15:30 عصر
سلام این روش خوبیه که دوست گرامی Sadbar7 فرمودند اما یک مشکل دارد شاید کاربر آگاهی خاصی برای وارد کردن اطلاعات ندارد. یعنی کاربر را اجبار می کند که برای رفتن به خط بعد از <br> استفاده کند، اما راه دیگر که من پیشنهاد می کنم :

$text = eregi_replace (chr(13),'<br />',$text);
یا روش دوم:

$text = eregi_replace (chr(13),'\n',$text);
اما برای بازخوانی متن باید از تابع nl2br() استفاده کنید.

با آرزوی موفقیت

پژمان جان باز هم مزاحمت شدم .خیلی سالاری رفیق مثل همیشه با معرفت ، استاد منی

behnam shamlo
جمعه 11 آذر 1390, 15:35 عصر
ببین خروجی که میگیری از این تابع استفاده کن

nl2br();
این خطها رو به
<br> تبدیل میکنه .

آقا رضا واقعا دستت درد نکنه، از راهنماییت در برنامه ام استفاده کردم و خیلی خوب جواب داد.فقط یه چیزی استاد، فکر میکنم وقتی متنی رو از جایی کپی پیست میکنم توی دیتا بیس فاصله ها و خطهای خالی مثل وقتی که خودم تایپ میکنم و اینتر میزنم یا اسپیس برای ایجاد فاصله ، کار نمی کنه.یا اینجوری بگم برای کپی پیست انگار باید از تابع دیگه ای استفاده کرد تابعی که بتونه فاصله ها رو شناسایی کنه!!!!!!