PDA

View Full Version : بررسی کامپوننت های html , asp,.net برای رویدادهای کلاینت ساید

bahman7210
پنج شنبه 10 آذر 1390, 19:20 عصر
تو یه پروژه بزرگ هم مجبورید از کنترل های Asp.net و هم html استفاده کنید (حجم صفحه و کاربری ساده و...)
حالا من میخام بشینیم با هم بررسی کنیم ببینم چه طوری میشه از خاصیت های هر دو استفاده کرد
مثلا برای تکس باکس وقتی Html باشه با وقتی asp.net باشه خیلی فرق داره مخصوصا وقتی بخوای برنامه هم کلاینت ساید باشه هم سرور ساید؟(استفاده از جی کوری و ...)
به راهش اینکه به کل ابچکتهای Asp.net بیای تو لوذ برنامت Page.ClientScript.RegisterClientScriptBlock
اضافه کنی که این روشو اصلا دوس ندارم .
چون اگه بخوای یه تغییر بدی دو جا باید بری تغییراتو اعمال کنی
میشه واسه Asp.net کنترل، همه خاصیتهای html کنترل ها را پیاده سازی کرد؟ onblur,ontextchange,...?

Saman Hashemi
یک شنبه 13 آذر 1390, 08:26 صبح
تو یه پروژه بزرگ هم مجبورید از کنترل های Asp.net و هم html استفاده کنید (حجم صفحه و کاربری ساده و...)
اجباری در کار نیست اتفاقا اگه از امکانات کنترل های دات نت بهینه استفاده کنید اکثر مناسب هستند

میشه واسه Asp.net کنترل، همه خاصیتهای html کنترل ها را پیاده سازی کرد؟ onblur,ontextchange,...?
همه کنترلهای دات نت در موقع نمایش به کاربر به معادل HTML تبدیل میشند پس مشکلی از بابت اضافه کردن خاصیت های آنها وجود ندارد و شدنی است...!

bahman7210
یک شنبه 13 آذر 1390, 09:42 صبح
به Html تبدیل میشند ؟؟؟؟؟ جدی؟؟؟!!!؟؟؟
برای مثال textbox دات نت هیچ کدوم از eventsهای htmlo برای clientside ساپورت نمینه کسی راهی میشناسه عوضش serverside?????

hamid_shrk
یک شنبه 13 آذر 1390, 09:48 صبح
برای مثال textbox دات نت هیچ کدوم از eventsهای htmlo برای clientside ساپورت نمینه
کدوم event از تکست باکس رو میخواید که نمیتونید استفاده کنید؟؟

aminghaderi
یک شنبه 13 آذر 1390, 10:15 صبح
کدوم event از تکست باکس رو میخواید که نمیتونید استفاده کنید؟؟
منظورشون فکر کنم event های جاوااسکریپتی است.
اگر منظور همین است ، جواب سوال خودتون رو در چرخه حیات صفحات وب و مبانی کلاینت ساید و سرور ساید بیابید، چون معقوله ها با هم فرق می کنند .

bahman7210
دوشنبه 14 آذر 1390, 06:57 صبح
دقیقا، با هم فرق میکنند؟ حالا کسی تا حالا trick راه حلی داره که بشه HTml ها رو سرور ساید هندل کرد؟؟؟؟
یا سرور ساید ها رو ، با javascript پوشش دارد

مثالش : واسه <input type="txt" ، واسه جاوا event های زیادی داره
textchange,blur,...
هیچ کدومو واسه سرور ساید هندل نمیکنه!!!!!

Saman Hashemi
چهارشنبه 16 آذر 1390, 08:28 صبح
مثالش : واسه <input type="txt" ، واسه جاوا event های زیادی داره
textchange,blur,...
هیچ کدومو واسه سرور ساید هندل نمیکنه!!!!!
شما در لود صفحه بیا این کد بنویس و هر خاصیتی به کنترلهای سمت سرور بده...!
TextBox1.Attributes.Add("onkeyup", "this.value = MyFunction( this.value );");

A.S.Roma
چهارشنبه 16 آذر 1390, 15:15 عصر
شما دقیقا" اینو بنویس هیچ مشکلی هم پیش نمیاد :

<asp:TextBox ID="txt" runat="server" onblur="doSomething()" />

bahman7210
چهارشنبه 16 آذر 1390, 18:36 عصر
ممنون بخاطره جوابت ، یه چیزدیگه من مجبورم حجم صفحات وب و پایین بیارم خیلی جاها باید از کنترل های مرسوم html استفاده کنم راه حلی داری چه جوری سرور ساید کنترلشون کنم ؟
و یه مشکل دیگه همه کنترل های دات نت برای کلاینت ساید اعتباری روشون نیس مثلا
- بیا کپشن یه باتن و با جاوا عوض کن
- رو باتن کلیک کن تا بره سمت سرور
- حالا کپشن باتن رو سرور ساید بخون
- پیجم که رفرش شده را ببین کپشن باتن همون قبلیس!!!!!!!(قبل از جاوا اسکریپت)

A.S.Roma
چهارشنبه 16 آذر 1390, 19:31 عصر
آیا مطمئنید که کنترل های دات نت پیجتون رو سنگین کرده ؟!؟ این مورد خیلی بعیده . ( یه جای کار دارید اشتباه می کنید -مثلا" استفاده ی نا صحیح از کنترلها - یا احتمالا" سنگینی پیجتون از چیز دیگه است . )

اون موردی هم که عنوان کردید به علت چیزی به نام ViewState هست. شما به وسیله ی یک اسکریپت کلاینت ساید در سطح کلاینت مقدار یک کنترل سمت سرور رو عوض می کنید اما ViewState مربوط به اون کنترل رو آپدیت نمی کنید. پس منطقی هست که در حین PostBack مقدارش Reset بشه .

Saman Hashemi
پنج شنبه 17 آذر 1390, 08:15 صبح
توی یه پروژه 70تا کنترل روی یه صفحه بود همه ViewState داشتند و اکثر توی لود صفحه یه سری تنظیمات روشون اعمال میشد صفحه یه ذره سنگین بود اما نه اونقدر با اینترنت 128 حدود 20-30 ثانیه طول میکشید تا لود بشه حالا شما ازین بیشتر میخوایین روی صفحه کنترل بذارید؟
شما برای کم کردن حجم صفحه از عکس های کم حجم ،طراحی ساده و مدیریت Viewstate و کش کردن استفاده کنید سرعتتون بهتر میشه...!

bahman7210
پنج شنبه 17 آذر 1390, 20:59 عصر
صفحات من بار سنگینی اطلاعات دارند نه عکسو و ... Viewstate خودش کم حجمی نداره ، ...