PDA

View Full Version : فضای نامها و کلاسها و متدهای مربوطه

csharpdoost
پنج شنبه 10 آذر 1390, 20:03 عصر
با سلام
کسی مطلبی در مورد این فضای نامها و زیر شاخه آنها داره؟ مطمئنا کلاسها و متدهاو ... دیگری که در این فضای نامها تعریف شده هستند بسیار کار راه انداز هستند و از کد نویسی برای هرچیزکوچکی جلوگیری میکنند.:لبخندساده:

gilas1368
پنج شنبه 10 آذر 1390, 22:29 عصر
کدوم فضای نام؟
منظورتون تمام فضاهای نام بکار رفته در سی شارپه یا فقط یه فضای نام خاص مدنظرتونه؟

csharpdoost
پنج شنبه 10 آذر 1390, 23:44 عصر
منظورم همه فضای نامها یا حداقل اونهایی که کاربردهاشون بیشتر از بقیه است . مگه چند تا فضای نام داریم ؟

csharpdoost
شنبه 12 آذر 1390, 17:20 عصر
دوستان چی شد؟کسی سراغ نداره؟

epsi1on
شنبه 12 آذر 1390, 17:52 عصر
منظورم همه فضای نامها یا حداقل اونهایی که کاربردهاشون بیشتر از بقیه است . مگه چند تا فضای نام داریم ؟
سلام دوست من.
اصولا هر بقولی برنامه ای فضای نام خودش رو میتونه داشته باشه.
فکر کنم منظور شما فضای نامهای BCL (مثل ُSystem.Collections.Generic) هست. یادمه یکی از دوستان یه تاپیکی باز کرده بودن تحت همین عنوان و یکسریهایی که به نظرشون پرکاربرد بود رو در موردشون صحبت کرده بودند. بعلاوه اینکه از MSDN هم میتونید بهره ببرید یا برای موارد کوردی و مشخص هم میشه از گوگل کمک گرفت.
در ضمن فکر میکنم نظر دوستان عزیز دیگه هم کامل کننده ی پاسخ شما باشه.

سوداگر
دوشنبه 14 آذر 1390, 23:58 عصر
دوستان چی شد؟کسی سراغ نداره؟

اگه منظورت اطلاع داشتن از اینه که فلان فضای نام دارای چه متدهاییه یا اینکه برای استفاده کردن از فلان متد باید کدوم فضای نام یا اسمبلی رو اضافه کنمه باید بگم:
CTRL+ALT+J رو بزن تا پنجره ی ObjectBrowser باز بشه، در اینجا هرچی متد و کلاس و فضای نام و هر خرت و پرتی که توی دات نت پیدا میشه + طریقه استفاده و ... توش هست.

csharpdoost
سه شنبه 15 آذر 1390, 16:08 عصر
این قمست رو زیاد دیده بودم ولی چندان برام سوال نشده بود به هر حال ممنون.
اگه باز چیزهای دیگری سراغ دارید (حرفه ای تر) که در برنامه نویسی کمک میکنه (چون بنده کلاس نرفتم و بصورت تجربی دارم برنامه نویسی انجام میدم ) ممنون میشم بگید.