PDA

View Full Version : درست عمل نکردن break point

csharpdoost
جمعه 11 آذر 1390, 07:05 صبح
break point من درست کار نمیکنه یعنی وقتیbreak point رو در هر خطی از برنامه قرار میدم موقع اجرا عمل نمیکنه و برنامه تا آخر اجرا میشه کسی علتشو میدونه؟ البته فقط توی یکی از فرم هام این اتفاق میافته.:متفکر:

Masterhame
جمعه 11 آذر 1390, 09:04 صبح
اول باید مشخص کنید که برنامه ای که نوشتید تحت وب هست یا ویندوز
اگه تحت ویندوز باشه، چنین مشکلی وقتی پیش میاد که کمپایل برنامه رو روی حالت Release گذاشته باشید.
یه حالت دیگه زمانی هست که شما دارید از دستورات LINQ توی پروژه استفاده می کنید. بعضی وقتها BreakPoint توی دستورات LINQ و LAMBDA نمی تونه وارد بشه (که دلیل اصلی این رو نمی دونم ولی زیاد برخورد کردم).
یه توصیه که برای برنامه های تحت ویندوز میشه کرد اینه که خوبه که یک BreakPoint توی FormLoad بگذارید یا توی سازنده فرم که مطمئن بشید که شما دارید اشتباه می کنید (نه اینکه کمپایلر برنامه داره اشتباه میکنه!)

اگه برنامه تحت وب باشه، گاهی اوقات لینک بین فایل کد و فایل طراحی قطع میشه و مثل اینه که طراحی شما اصلی کدی نداره واسه این کار بهتره که Header بالای فایل طراحی (یا همون فایل ASPX) رو چک کنید ببینید به فایل CS یا VB شما لینک داره یا نه!
بعضی وقتها هم این مشکل روی EVENTهای شما پیش میاد که لینک بین طراحی و کد از بین میره؛ مثلاً لینک Button شما با فایل کد از بین میره و وقتی روش دابل کلیک می کنید یه تابع دیگه برای شما میسازه. واسه رفع این مشکل هم می تونید برید توی Properties دکمه ای که گذاشتید و توی بخش Eventهاش اسم تابعی که از قبل داشتید رو مجدداً برای دکمه بصورت دستی تعریف بکنید.

اگه راهنمایی ها کافی نبود سوالتون رو تکمیل بکنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.

csharpdoost
جمعه 11 آذر 1390, 09:23 صبح
برنامه تحت ویندوز و برنامه هم رو Debug می باشد . تا دیروز که کار میکرد تا اونجا که یادمه به تنظیمات برنامه کاری نداشتم و قسمتی از برنامه رو نوشتم و بعد خاموش کردم و امروز هم روشن کردم و اولین کاری هم که کردم چک کردن خطای برنامه بود که دیدم Break point عمل نمیکنه . همانطور که گفتم برنامه من چند تا فرم داره که روی فقط روی فرم دومی این مشکل رو دارم .

Masterhame
شنبه 12 آذر 1390, 07:46 صبح
یه BreakPoint توی سازنده فرم بگذارید ببینید که توی این فایل سورس وارد میشه یا نه!
یه مورد یادم افتاد که وقتی شما یه فرم رو کپی میکنید و تبدیل به یه فرم جدید میشه، بجای اینکه کدهای فرم جدید اجرا بشه، میره سراغ کدهای فرم قبلی! با گذاشتن اون BP میتونید بفهمید که اصلاً این کدها داره استفاده میشه یا خیر

csharpdoost
شنبه 12 آذر 1390, 10:02 صبح
با تشکر از دوستان مشکل حل شد . فقط کامپیوتر رو 4 یا 5 ساعت خاموش گذاشتم بعد روشن کردم درست شد !!! که شاید هیچ ارتباطی هم نداشته باشه.