PDA

View Full Version : گفتگو: سوال در مورد بازار کار برا برنامه نویسا asp

sara_aryanfar
جمعه 11 آذر 1390, 17:37 عصر
با سلام شاید بسیاری از دوستان هم مثل من باشن موردی که برا من پیش اومده نگرانی از بازار کار هست تو دانشگاه که چیزی یاد نمیدن خودم هم کمی سی شارپ کار کردم و بعد اومدم رو asp با یکی از دوستام حرف می زدم می گفت همه جا شبکه کار می خوان حالا خدایی همه از این شاخه به اون شاخه پریدن خسته هستم هم این سوال برام پیش اومده که بلاخره کدوم یک از اینا دارای بهترین بازار کار هستن دوستانی که تجربیاتی دارن لطفا تو بجث شرکت کنن و مدیرا هم حذف نکنن ممنون میشم می دونم بار فنی نداره تاپیک ممنون

A.S.Roma
جمعه 11 آذر 1390, 19:52 عصر
شما تو هر زمینه ای دوست داری ، با سواد باش کار گیر میاد .
ASP.NET که جای خود داره !

fa_karoon
جمعه 11 آذر 1390, 20:42 عصر
سلام دوست عزیز
درباره این موضوع و خیلی موضوع های جانبیه دیگرش تو همین سایت خیلی بحث و گفتگو شده بگردی حتما پیدا می کنی، بعد هم با نظر جناب A.S.Roma موافقم شاید یکی دو سالی طول بکشه تا بتونی تو شرکت های به درد بخور و بزرگ کار کنی و حقوق بالا دریافت کنی اما وقتی به اوج رسیدی اگه همیشه به روز باشی دیگه حرکت صعودی خواهد بود، تو اون یکی دو سال هم می تونی شخصی کار کنی و درآمد کسب کنی
موفق و پیروز باشی

meisam3322
جمعه 11 آذر 1390, 20:47 عصر
شما تو هر زمینه ای دوست داری ، با سواد باش کار گیر میاد .
ASP.NET که جای خود داره !

با این حرف موافقم. ببین برنامه نویسی کاری نیست یه شبه بشه اونو آموخت. شما نیاز به زمان دارین و همچنین کسب تجربیات زیاد، که با انجام و ساخت پروژه های مختلف بوجود میاد. من برنامه نویسی رو وقتی سوم دبیرستان بودم شروع کردم. 10 سال میگذره و الان فکرشو میکنم میبینم هر سال چقدر به تجربیات من اضافه میشد. ولی یه نکته مهم اینه که در مقابل مشکلات همیشه صبور باشی. برنامه نویسی هم یعنی حل مشکلات. من در طی 2 سال برای چند تا شرکت برنامه نویسی کردم. با حقوق کمتر از 200000 تومان. اونها همش برای من تجربیات مهمی بود. من باید ای مراحل رو طری میکردم تا به الان خودم برسم. الان هم شرکت خودمو دارم و موفق هم هستم. البته این هم مشکلات خودشو داره. من شرکتمو با 2000000 تومان تاسیس کردم، الان بعد 1 سال تونستم بالای 12000000 میلیون حساب شرکتمو افزایش بدم. شما هم میتونید. تازه اگه تهران باشه که خیلی بهتره. من توی گرگان هستم.

من الان هم Application کار میکنم و هم Website. الان که با دات نت خیلی راحت میشه این دو رو با هم کارکرد. از این شاخه پریدن به اون شاحه نیست. خیلی راحت میتونید هر دو رو داشته باشین.

در مورد بازار کار، کار همیشه هست. ولی کسانی کارهای مهم رو میگیرند که پیشرو باشن. یعنی از نظر علمی توی کارشون قوی باشن. تبلیغات رو هم فراموش نکن ، خیلی خیلی مهمه. به نظر من برنامه نویسی Web با Application هیچ فرق نداره، منظورم از نظر بازار کاره. مطمئن باش هیچ فرق ندارن توی بازار کار. فقط باید بهترین باشی. برای همین هم در کنار کسب تجربیات همیشه جایی برای مطالعه بزار ....

موفق باشی

smm2006sh
جمعه 11 آذر 1390, 21:07 عصر
سلام

فقط باید بهترین باشی.
با نظر دوست خوبمون واقعا موافقم . اگه توی کارا بهترین بودی میتونی حرفی برای گفتن داشته باشی .
البته این که برخی برنامه نویس نما ها هم که هستند کار ما را خراب کردند و کلا بازار کار را به سمت بی ارزشی بردند اما نباید فراموش کرد که بهترین بودن شرط موفقیت ما برنامه نویسان هست . یه نکته دیگم یادم اومد ، توی این کار علاوه بر اینکه به گفته دوستمو باید صبور بود ، باید امید هم داشت .

به امید موفقیت همه برنامه نویسان و دوستان
یا علی

sara_aryanfar
شنبه 12 آذر 1390, 00:23 صبح
من حرف شما رو قبول دارم اما قبول کنید وقتی یک اداره دولتی داره از یک سی ام اس اماده استفاده می کنی نمیشه خوشبین بود الان تعدادی از آشنایان که قبل از من فارغ التحصیل شدن رفتن دنبال کار راستش من امروز که با چند نفری حرف زدم گفتن برو تو کار شبکه اصلا برنامه نویس استخدامو اینا نداره خب منم از رو این بحث رو شروع کردم

Saman Hashemi
شنبه 12 آذر 1390, 08:49 صبح
برنامه نویس استخدامو اینا نداره
خوب این همه سازمان و بانک و... چه کار میکنند کارمند اشتراکی که ندارند...!
مشکل خیلی از ایرانیه اینه که دنبال این هستند چی پولش بیشتره و کسی از علاقه و استعداد و... حرفی نمیزنه...!
شما ببین چی دوست داری برو دنبال همون و الا هرکاری کنی پشتش حرفه و پولش کم...!
در مورد بازارکار در ایران اوضاع خوبه پولهای خوبی هم پرداخت میشه فقط باید دانش فنی خوبی داشته باشید این نیازمند اینه که حداقل 5-10 سال توی این زمینه فعالیت کنید و به روز باشید توی این فیلد اگر خلاقیت داشته باشید راحت میتونید کسب درآمد کنید البته شبکه هم کار آسونی نیست و فرق زیادی از نظر بازارکار و ... با برنامه نویسی نداره...!
البته نباید منکر این قضیه شد که بین برنامه نویسی تو تهران و شهرهای دیگه از نظر بازارکار و جذب پروژه و درآمد تفاوت هست...!

sarapepors
شنبه 12 آذر 1390, 09:22 صبح
از دوست خوبمون sara_aryanfar به خاطر ایجاد این بحث تشکر میکنم من خودم هم خیلی ذهنم درگیر این موضوع بوده و هست و همیشه نگران درآمد این حرفه ای که تازه در آغاز راهشم هستم من تازه 5 یا 6 ماه که asp.net رو شروع کردم و تا حالا دو تا سایت نوشتم که خودم هم از نظر فنی خیلی قبولشون ندارم اما مطمئنم که در ادامه با مطالعه و کسب تجربه خیلی بهتر عمل میکنم و اعتقاد دارم که اگر در حرفه و رشته خودت مهارت و سواد داشته باشی هرگز بی کار و بدون درآمد نمی مونی . البته علاقه از همه مهم تره

hamid_shrk
شنبه 12 آذر 1390, 10:13 صبح
سلام ،
خدمتتون عرض کنم که اصلا هم اونجوری نیست که هرکی شبکه بلد باشه کار واسش زیاده .
کار برنامه نویسی رو شروع کنید و تو متن این کار و بازارش قرار که بگیرید متوجه میشید که نمیشه از دور راجع بهش نظر داد ،اصطلاحا باید بیای تو گود.
درسته قیمت شکنان مبتدی و به اصطلاح برنامه نویس بازار رو دارن بهم میزنن اما هنوز هم کارهای با کیفیت ارزش مادی و معنوی خاصی دارن.
بعنوان مثال خیلی ها دارن سایت با 20000 تومان طراحی میکنن:قهقهه:(در حالی که اصلا نمیدونن طراحی به چی میگن)
ولی در بازار حرفه ای ها طراحی فقط یک صفحه html استاندارد کمتر از 300 هزار تومان نیست.
به هر حال سعی کنید سریعتر راهتون رو انتخاب کنید.

mpmsoft
شنبه 12 آذر 1390, 15:03 عصر
ببینید بدلیل اینکه ذهن شما درگیر با آینده کاریتون هست طبیعی است که نمی تونید تصمیم قاطعی بگیرید
تقریبا تمامی دوستانی هم که در این سایت هستند بصورت کاملا اتفاقی و پیش بینی نشده وارد این عرصه و این شاخه از آی تی شده اند
آن هم بدلیل اینه که فکر کنم بالای 90% دوستان از روی علاقه وارد و بعد از کسب تجربیات از کنار تجربیات خود کسب درآمد کرده اند

همین الان که پست شمارو دیدم روزنامه رو باز کردم و به یکی از آگهی های استخدام تماس گرفتم و پس از اعلام تجربیات خود پیشنهاد 700 تومان در ماه رو به بنده داد هرچند که بنده بخوام کار کنم چند برابر اون رو به راحتی می توانم در ماه بدست بیارم

اگر شرایط ایده آل رو در این می بینید که در یک اداره دولتی استخدام بشید و مثال بشید مدیر شبکه اونجا واقعا در حق خودتون و آیندتون ظلم کردید
بدلیل اینکه ادارات دولتی به راجتی نیرو جذب نمی کنند مگر شما از طرف ..... معرفی شده باشید !!!
بنده تقریبا با تمامی سازمانها در ارتباط هستم جالب هست بدونید آنها بیشتر تمایل دارند پروژه های نرم ا فزاری خودشون رو به شرکتهای خصوصی بدهند و نیروی اون سازمان انجام ندهد بدلیل اینکه اون نیرو تخصص کافی رو نداره و سازمان هم بدلیل اینکه اون شخص پسر / دختر آقای ..... است نمی تواند نیروی متخصص جایگزین آن کند

در کل در کشور ما بازار کار نرم افزار برای افراد خبره همیشه بوده و هست
توصیه من به شما این هست که در کنار تحصیل حتما یکجا حتی بدون حقوق مشغول شوید
و تا می توانید به اندوخته خود اضافه کنید

sara_aryanfar
شنبه 12 آذر 1390, 16:27 عصر
ببینید من خودم از استخدام بدم میاد یعنی دلیل اصلی که اومدم سمت این رشته این بود که محدودیت ها سنتی رو برا خودم از بین ببرم یعنی کار رو محدود به ساعات خاصی نباشه من خودم تو دانشگاه رشته تحصیلیم مهندسی نرم افزار هست حالا خود شما هم می دونین که تو دانشگاه دارن تو محیط زیبای توربو سی برنامه نویسی می کنن که فکر کنم اگه قرار باشه یه موزه بزاریم اینم می تونه اونجا باشه حالا تو این شرایط آیا حق نمیدین نگران بازار کاری باشم دقیق نمی دونم شاید به بچه های IT طراحی اینا رو یاد میدن اما به ما که نه در نتیجه من و امثال من که خودشون می خوان یاد بگیرن دچر سردرگمی میشن

mpmsoft
شنبه 12 آذر 1390, 18:05 عصر
در پست قبلی فکر کنم منظورم رو نتونستم درست برسونم
خدا را شکر بنده نه دانشگاه رفتم نه حاضرم حتی یکبار سر کلاس اساتید محترم کشورمون بنشینم
ولی این رو بدونید توی دانشگاه های ما تنها سر نخ را به شما می دهند و بروی مباحث پایه کامپیوتر و برنامه نویسی شما را پرورش می دهند
شما تا زمانی که اصول طراحی نرم افزار (متغیرها - پوینترها - توابع و...) را خوب نشناسید مطمئن باشید هرگز از پس دنیای مدرن برنامه نویسی امروزی بر نخواهید آمد

این شما هستید که باید نسبت به علاقتون و توانایتون گزینه مورد نظر را انتخاب و اطلاعاتتون را در آن زمینه بروز نگه دارید

خلاصه مطلب : شما باید تمامی جوانب رو در نظر بگیرید تمامی شاخه های کامپیوتر از گستردگی فراوانی برخوردار است این شما هستید که باید طبق علاقه ای که دارید یک شاخه را دنبال کنید
من فکر می کنم بازار کار نرم افزار خیلی بهتر از شبکه در ایران است و هزینه های فراگیری شاخه نرم افزار بسیار کمتر از شبکه است