PDA

View Full Version : سوال: نحوه ایجاد connection string در IIS

r_khan
شنبه 12 آذر 1390, 07:49 صبح
با سلام
درسیستمم ویندوز سرور 2008 و sql server 2008 نصب هست حالا من یه برنامه نوشتم و لوکال اجرا میشه و وقتی برنامه را روی iis پابلیش میکنم وصل نمیشه اخطار connection string میده با جستجوهایی که انجام دادم متوجه شدم باید connection string را طور دیگر بنوسم
درضمن connection string روی یک فایل متنی با پسوند.txt قرارداره لطفا راهنمایم کنید چگونه connection string بنویسم
اینم connection string

Data Source=.;
Initial Catalog=data;
User ID=sa;
Password=123

dorparasti
شنبه 12 آذر 1390, 08:02 صبح
مشکل اول از data source هستش . خود کانکشن درسته فقط باید به جای نقطه آدرس یا آی پی سرور رو قرار بدی .

بعدم چرا کانشکن رو توی یه فایل متنی گذاشتی ؟ امن نیست . بجاش می تونی توی web.config بذاری .
بعدتر هم اینکه یادت نره وقتی سایت رو آپلود کردی یوقت از sa برای اتصال استفاده نکنی . یه یوزر با دسترسی محدود بساز و از اون استفاده کن .

r_khan
شنبه 12 آذر 1390, 08:16 صبح
مشکل اول از data source هستش . خود کانکشن درسته فقط باید به جای نقطه آدرس یا آی پی سرور رو قرار بدی .

بعدم چرا کانشکن رو توی یه فایل متنی گذاشتی ؟ امن نیست . بجاش می تونی توی web.config بذاری .
بعدتر هم اینکه یادت نره وقتی سایت رو آپلود کردی یوقت از sa برای اتصال استفاده نکنی . یه یوزر با دسترسی محدود بساز و از اون استفاده کن .

ممنون دوست عزیز
یوزر چطور بسازم؟؟ اپی ام را ازکجا متوجه بشم چنده؟؟

dorparasti
شنبه 12 آذر 1390, 08:33 صبح
روی هاست که باشه . خودشون بهت مشخصات رو میدن . ( برای دسترسی به sql server ) بعد یوزر هم که باید برید توی panel مدیریت هاست و از قسمت Data sources برای اون بانک تون یک یوزر و پسوورد تعیین کنید .

r_khan
شنبه 12 آذر 1390, 08:42 صبح
روی هاست که باشه . خودشون بهت مشخصات رو میدن . ( برای دسترسی به sql server ) بعد یوزر هم که باید برید توی panel مدیریت هاست و از قسمت Data sources برای اون بانک تون یک یوزر و پسوورد تعیین کنید .

مثل اینکه بد توضیح دادم اصلا هاستی در کار نیست من فقط میخوام در IIS ویندوزم برنامه را اجرا کنم

dorparasti
شنبه 12 آذر 1390, 09:48 صبح
برو توی sql server توی همون پنجره connectکه اول میاد ببین جلوی server name چی نوشته شده . همونرو جای data source توی کانکشنت بنویس